Kiedy ja chcę kota...

Moderator: Alexa

Kiedy ja chcę kota...

Postautor: Fonsitos » poniedziałek 15 wrz 2014, 11:45

No i postanowione. Kotek będzie prezentem na moje okrągłe, trzydzieste urodziny. Wiem, dla niektórych z Was gówniara jestem. :D No ale, że owa trzydziestka wypada za dwa miesiące, a ja zdaję sobie sprawę, że najbliższe pół roku - rok to nie będzie najszczęśliwszy czas dla kolejnego nowego domownika, sprawa jest przełożona na kolejne urodziny. :) Dlaczego piszę w rasowcach? Bo znów mi po głowie chodzi RUS albo BEN. Wczoraj byliśmy na wystawie w Toruniu (mała, oczywiście większość to brytole). Było sporo rosyjskich i jeden bengal. Rosyjskie to futro i oczy. Bengale - futro i usposobienie bardziej pasujące do domu z dwójką dzieci. No i po opisie wygląda na to, że rosyjskie są nieco spokojniejsze i wolą spokój, a bengale to jednak bardzo aktywne itd. Łukaszowi bardziej podszedł bengal, dopóki mu nie powiedziałam ceny kociaka. Rozpoczęłam zbieranie kasy coby pseudohodowli nie wspierać (zresztą, z ciekawości - nie trafiłam bengali pseudo w Polsce, chyba że któraś hodowla sprzedaje pod stołem, ale ogłoszeń pseudohodowli rosyjskich jest sporo).

Oczywiście, że chciałabym oba. :) Ale powinnam wybrać. O drugim pomyślimy później, pytanie, którego najpierw. Potem jeszcze i tak kwestia - kotka czy kocur, aczkolwiek ja jakoś chyba wolałabym kocurka.

Finał projektu - przełom 2015/2016. A to dlatego, że latorośl młodsza będzie miała wtedy ok roku. A widziałam u Zosi, że tak dopiero około roku ogarnęła jak też tego kotka należy traktować. Wcześniej to różnie bywało. :)
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Kiedy ja chcę kota...

Postautor: bungula » poniedziałek 15 wrz 2014, 12:01

Podziwiam twój rozsądek, mam nadzieję, że Ci się uda dotrzymać postanowień, tylko co wtedy, gdy stanie Ci na drodze jakaś inna kicia, odmówisz? Z pewnością, nie, a nie znasz dnia ani godziny :cool:
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Kiedy ja chcę kota...

Postautor: Sissi » poniedziałek 15 wrz 2014, 12:31

Fonsi ,no to bedziesz miec piekny prezent na urodziny :kici: w odatku pieknego kota wybralas bengale sa sliczne w dodatku przy dzieciach idelany wybor gdyz tak jak piszez sa pelene energi i przyjazne ,az zadroszcze tych centek :happycat:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Kiedy ja chcę kota...

Postautor: Fonsitos » poniedziałek 15 wrz 2014, 13:09

Sissi, to tak wstępnie. Dopuszczam zmianę zdania. :)

bungula pisze:Podziwiam twój rozsądek, mam nadzieję, że Ci się uda dotrzymać postanowień, tylko co wtedy, gdy stanie Ci na drodze jakaś inna kicia, odmówisz? Z pewnością, nie, a nie znasz dnia ani godziny :cool:

No to wtedy wiadomo, wyboru nie będzie. :D I co tu do podziwiania? Serducho mówi jedno, ale rozum ma dość sporo do powiedzenia. I ma argumenty. Dwójka dorosłych, dwójka dzieci (jedno 2 lata drugie dopiero co urodzone - stan przyszły przewidywany na rok 2015) to nie jest dobry początek dla małego kotka, dla mnie itd. Jeśli dzieci zaplanowałam, to kota też spróbuję. :D Może się uda.


P.S. Już, bo coś się forum krzaczyło i zrobiło mi podwójny wątek. :)
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Kiedy ja chcę kota...

Postautor: Alexa » poniedziałek 15 wrz 2014, 17:29

Fonsitos jeśli chodzi o rosyjskie niebieskie to na innym forum siostra naszej junioradministratorki będzie odbierała rosyjskiego elfa w październiku, były już dwa razy w hodowli odwiedzić kotki. Jeśli chcesz namiary to podam na pw. :)
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Kiedy ja chcę kota...

Postautor: Fonsitos » wtorek 28 kwie 2015, 21:49

Ja znów mędzę. :) Bengale chyba odroczone na diabli wiedzą kiedy. Poczytałam nie tylko lukrowane opisy rasy z hodowli, ale też niemniej zakochanych w bengalach właścicieli. I na razie nie-e. Ponieważ gdyż te koty mimo wszystko te koty potrzebują sporo uwagi, której po prostu mogę nie mieć - potrzebują wyszalni, aktywności. A moja bieżąca rzeczywistość jakoś tego nie widzi. I tak sobie myślę - jaka inna rasa by pasowała? Nadal ogromnie podobają mi się RUSy, no i oczywiście Tajskie.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Kiedy ja chcę kota...

Postautor: olga » wtorek 28 kwie 2015, 23:01

Maincoon, ragdoll, bryt, birma, burmski, burmilla - te powinny dobrze sobie poradzić z dziecmi i ograniczonym zainteresowaniem człowieków.
Albo normalne dachowce
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Kiedy ja chcę kota...

Postautor: Fonsitos » środa 29 kwie 2015, 00:12

No nie, aż tak spokojnego kota jak ragdoll czy miałkun to nie chcę. :)
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Kiedy ja chcę kota...

Postautor: olga » środa 29 kwie 2015, 06:43

Z ruskopodobnych może kartuz? A bengalopodonmy ocicat?
Charaktery we wzorcach dość pobieżnie opisane, też do weryfikacji :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Kiedy ja chcę kota...

Postautor: Fonsitos » środa 29 kwie 2015, 09:24

No właśnie - wzorcowo i z opowiadań opiekunów - wracam do RUSa. :) Chociaż taki kotek moczony w mleku też ma ogromny urok - z tym, że ja lubię duże koty, a Tajskie wydają się być kruszynkami.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Kiedy ja chcę kota...

Postautor: olga » środa 29 kwie 2015, 09:34

RUSy też nie są olbrzymami :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Kiedy ja chcę kota...

Postautor: Fonsitos » środa 29 kwie 2015, 09:38

Przeca pisałam, że miałkuna też nie chcę. :D Ale RUSy wpasowują mi się w ogólny obraz kota, są smukłe i wysokie. Jeszcze zanim cokolwiek zdecydję, to będę chciała nawiedzić jakąś hodowlę. A i tak pewnie kota będę importować zza granicy, chyba, że znajdę hodowlę która nie kastruje kociąt.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Kiedy ja chcę kota...

Postautor: Fonsitos » środa 29 kwie 2015, 09:44

http://www.tajskiekoty.pl/xaveryivaldemar4.jpg
O pańcia z Bydgoszczy ma jedno z drugim.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Kiedy ja chcę kota...

Postautor: olga » środa 29 kwie 2015, 09:53

Tajskie ładne. I nie wygląda na mniejszego od ruska
Jeżeli kiedyś zdecyduję się na rasowego to też przywiozę z zagranicy. Właśnie ze względu na te kastracje.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Kiedy ja chcę kota...

Postautor: Fonsitos » środa 29 kwie 2015, 10:59

Właśnie dzwoniłam do najlepiej wypozycjonowanej w googlach hodowli - Amelia*Pl. Pani gdzieś chyba właśnie jechała, prosiła o kontakt za 2-3 godziny. Wypytam co gdzie i jak i zdam relację bo nic o kastrowanych kotach nie pisze, a inna hodowla (Viosna albo Codeine, nie pamiętam teraz owszem). :)
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Kiedy ja chcę kota...

Postautor: Alexa » środa 29 kwie 2015, 17:25

Fonsi ja prawdopodobnie w niedzielę pojadę do Cieszyna na wystawę, jak chcesz to popytam hodowców nawet tych z Czech bo zapewnie będą. Mam pytać hodowców ruskich?
Jeśli chodzi o tajskie to trzeba szukać wśród federacji WCF-w Polsce-PZF-na stronie hodowle-są jest i Amelia. Widziałam tajskie ostatnio w Żywcu, są wielkości kota domowego-kocurki bo kotki są mniejsze.
Fonsi a znasz Nibelunga? to półdługowłosy rusek.
https://pzf.pl/pl/hodowlekatii/hodowleneb

Widziałam Nibelunga z hodowli Walkiria z Cieszyna, może teraz też będzie na wystawie.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Kiedy ja chcę kota...

Postautor: Alexa » środa 29 kwie 2015, 21:04

Fonsi jeszcze mi się przypomniało:
https://www.facebook.com/KotyArchangielskie
Archangielksie koty-odmiana point ruska.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Kiedy ja chcę kota...

Postautor: Fonsitos » czwartek 30 kwie 2015, 09:39

Umówiliśmy się z mężem na krótkowłosego. Niestety, po wczorajszej wizycie z dziećmi u alergologa pojawiła się wątpliwość, czy kot w domu to dobry pomysł. :( Muszę najpierw Zosię wyprostować z objawami, bo na kota nic niby nie wskazuje. Ale jestem dobrej myśli, że to się ułoży.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.


Wróć do Inne sprawy dotyczące kotów rasowych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron