[Bezpieczny dom] Bezpieczny balkon dla kota

Bezpieczny dom, podwórko, podróż

Moderator: Alexa

[Bezpieczny dom] Bezpieczny balkon dla kota

Postautor: sierpówka » poniedziałek 09 lip 2012, 11:41

Balkon dla kota. Jak zabezpieczyłem i osiatkowałem. Mój pomysł na bezpieczny balkon dla kota dachowca.
Filmy do obejrzenia tutaj

Szersza dyskusja o zabezpieczeniach jest dostępna w archiwum DACHOWCA . Zaloguj/zarejestruj się aby czytać, lub rozpocznij dyskusję tutaj, w tym dziale.

Jest dużo rozwiązań, materiałów. Różne są koszty wykonania zabezpieczeń. Podziel się swoimi pomysłami, wrzuć fotki...

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony środa 17 kwie 2013, 19:25 przez sierpówka, łącznie zmieniany 1 raz
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Bezpieczny dom] Bezpieczny balkon dla kota

Postautor: agnik » niedziela 13 sty 2013, 12:22

No właśnie. Sama chętnie dowiedziałabym się o koszty i ewentualne pomysły. Na wiosnę muszę koniecznie osiatkować balkon. Mam spory, jakieś 3 m długości. Boki są zabudowane, więc tylko w grę wchodzi front. Widziałam takie siatki w zooplusie, ale opinie są różne. Może podzielicie się informacjami na ten temat. Interesuje mnie głównie materiał i przybliżony koszt.
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?"
Mark Twain
Awatar użytkownika
agnik
Trzy Koty
 
Posty: 131
Rejestracja: sobota 08 gru 2012, 22:10

Re: [Bezpieczny dom] Bezpieczny balkon dla kota

Postautor: bungula » niedziela 13 sty 2013, 14:23

agnik, przejrzyj nasze archiwum, naprawdę warto. Link do odpowiedniego wątku podał powyżej sierpówka. Znajdziesz tam zdjęcia i opis użytych materiałów. Jeżeli żadne z zamieszczonych tam rozwiązań nie będzie odpowiednie dla Ciebie zrób zdjęcia balkonu, balustrady i sufitu, a na pewno coś wymyślimy.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: [Bezpieczny dom] Bezpieczny balkon dla kota

Postautor: agnik » niedziela 13 sty 2013, 21:50

Przeczytałam "archiwum". Wiele pomysłów można wykorzystać. Nie wiem tylko czy sama dam radę. Najlepsza byłaby firma, ale pewnie koszt spory. Będę musiała rozejrzeć się za jakimś chłopem z narzędziami :). U mnie oprócz młotka i śrubokrętu nie ma nic. Czy z takim wyposażeniem jestem w stanie osiatkować balkon? Chyba nie.
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?"
Mark Twain
Awatar użytkownika
agnik
Trzy Koty
 
Posty: 131
Rejestracja: sobota 08 gru 2012, 22:10

Re: [Bezpieczny dom] Bezpieczny balkon dla kota

Postautor: Rakolka » niedziela 13 sty 2013, 21:58

Niestety ja mieszkanie wynajmuję, więc nie mogę sobie pozwolić na taki balkon .. zresztą akurat balkon mam na ruchliwą ulicę, więc więcej szumu i spalin niż radości..
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Bezpieczny dom] Bezpieczny balkon dla kota

Postautor: sierpówka » niedziela 13 sty 2013, 23:57

agnik pisze:Przeczytałam "archiwum". Wiele pomysłów można wykorzystać. Nie wiem tylko czy sama dam radę. Najlepsza byłaby firma, ale pewnie koszt spory. Będę musiała rozejrzeć się za jakimś chłopem z narzędziami :). U mnie oprócz młotka i śrubokrętu nie ma nic. Czy z takim wyposażeniem jestem w stanie osiatkować balkon? Chyba nie.

Daj więcej podstawowych danych (Tobie też będą potrzebne do planowania):
  • długość balkonu;
  • szerokość;
  • wysokość balkonu;
  • wysokość balustrady;
  • szerokość poręczy i kształt;
  • jak duża jest szczelina pod balustradą;
  • wysokość parapetu przy oknach;
  • ile okien i jakie;
  • i inne :P
Prócz młotka i śrubokręta potrzebujesz jeszcze wiertarki z wiertłami do betonu, kołków rozporowych, kilka śrubek i tak dalej.
Na początek ważne jest planowanie. Musisz wiedzieć czego chcesz. Jak wynajmiesz kogoś to musisz mu konkretnie powiedzieć jakie masz oczekiwania ...
My chętnie doradzimy tylko dostarcz nam dane... opis i szczegółowe fotki.
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Bezpieczny dom] Bezpieczny balkon dla kota

Postautor: Rakolka » poniedziałek 14 sty 2013, 12:27

nie mogę się doczekać własnego mieszkania, ładnego balkonu i kotów.. chciała bym jeszcze jednego kiciusia :)
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Bezpieczny dom] Bezpieczny balkon dla kota

Postautor: bungula » poniedziałek 14 sty 2013, 19:07

agnik, u mnie Spółdzielnia zabroniła cokolwiek przytwierdzać na stałe do fasady budynku, dlatego musiałam sobie poradzić bez młotka i śrubokrętu. Tak jak napisał sierpówka podaj więcej szczegółów, a najlepiej zrób fotki.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: [Bezpieczny dom] Bezpieczny balkon dla kota

Postautor: Sissi » poniedziałek 14 sty 2013, 20:57

Ja mialam jakis tydzien temu okropny sen ze Fiona chodzila na pietrze po poreczy balkonu i nagle spadla tak ze uderzyla o porecz dolonego balkonu bokiem .. Taak mnie ten senprzerazil ze musze zrobic siatke tez w tym roku na gorze tyle ze moj balkon ma dlugoisc 6 m i wysokosc do dachu chyba ze 4m wiec pomoc techniczna sierpowka bedzie niezbedna i bede wdzieczna za nia. Jak sie ociepli troche(bo wszystko oblodzone i nie da sie wyjsc na balkon) porobie fotki i wymierze wszystko
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: [Bezpieczny dom] Bezpieczny balkon dla kota

Postautor: agnik » poniedziałek 14 sty 2013, 22:26

Zrobię zdjęcia jak tylko miną mrozy i wiosna nastanie :)
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?"
Mark Twain
Awatar użytkownika
agnik
Trzy Koty
 
Posty: 131
Rejestracja: sobota 08 gru 2012, 22:10

Re: [Bezpieczny dom] Bezpieczny balkon dla kota

Postautor: agnik » czwartek 18 kwie 2013, 13:01

Wzięłam się wreszcie za balkon. Zamówiłam w zooplusie siatkę (wzmocnioną). Nie wiem czy ktoś z Was taką ma? Teraz nie wiem, czy da się ją naciągnąć, bo siatka ma 4 m długości, a mój balkon (loggia) ma 4,6m. Co sądzicie?
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?"
Mark Twain
Awatar użytkownika
agnik
Trzy Koty
 
Posty: 131
Rejestracja: sobota 08 gru 2012, 22:10

Re: [Bezpieczny dom] Bezpieczny balkon dla kota

Postautor: bungula » czwartek 18 kwie 2013, 13:27

Chyba Piots ma taką siatkę. Zobacz tutaj>> na nocnych zdjęciach. Czy taką zamówiłaś?
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: [Bezpieczny dom] Bezpieczny balkon dla kota

Postautor: agnik » czwartek 18 kwie 2013, 15:17

Nie. Ta, którą zamówiłam nazywa się: wzmocniona siatka ochronna. Wygląda trochę inaczej niż na zdjęciach Piotsa.
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?"
Mark Twain
Awatar użytkownika
agnik
Trzy Koty
 
Posty: 131
Rejestracja: sobota 08 gru 2012, 22:10

Re: [Bezpieczny dom] Bezpieczny balkon dla kota

Postautor: sierpówka » czwartek 18 kwie 2013, 20:44

Z siatką najlepiej się pracuje jak jest jej troszkę więcej. To tak jak z materiałem, jeśli coś szyjesz albo z tapetą jeśli tapetujesz mieszkanie.
Siatka nie może być zbyt mocno naciągnięta (jeśli jest żyłkowa lub podobna), bo stracisz kształt oczek (estetykę).
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Bezpieczny dom] Bezpieczny balkon dla kota

Postautor: agnik » piątek 19 kwie 2013, 14:20

Właśnie dziś dotarła przesyłka ( o dziwo, expresowo! :) ). W instrukcji napisane jest, że siatkę należy rozciągnąć do uzyskania kwadratowych oczek. Pocieszam, że te 4 m, to długość bez naciągania, więc powinno starczyć. Teraz muszę tylko znaleźć "montera" i będzie gotowe ( chyba ? ). Pochwalę się, jeżeli wszystko będzie ok :) !
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?"
Mark Twain
Awatar użytkownika
agnik
Trzy Koty
 
Posty: 131
Rejestracja: sobota 08 gru 2012, 22:10

Re: [Bezpieczny dom] Bezpieczny balkon dla kota

Postautor: bungula » piątek 19 kwie 2013, 17:22

Koniecznie zrób fotki, będziemy mieli jeszcze jedno rozwiązanie do kolekcji.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: [Bezpieczny dom] Bezpieczny balkon dla kota

Postautor: Rakolka » sobota 20 kwie 2013, 18:04

Ja też jestem ciekawa jak będzie wyglądał gotowy balkon:)
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Bezpieczny dom] Bezpieczny balkon dla kota

Postautor: sierpówka » niedziela 21 kwie 2013, 19:43

Bungula, czy sufit, na twoim balkonie, jest ocieplony styropianem? Chodzi mi o to czy słupki rozporowe są oparte na styropianie, czy na twardej powierzchni. W archiwum Twoje fotki są niedostępne - pewnie nie ma ich na serwerze lub zmieniony jest adres/nazwa pliku. Nie ma jak sprawdzić... U rodziców ocieplili blok, łącznie z sufitem balkonu. Zastanawiam się nad jakimś sensownym rozwiązaniem... ...
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Bezpieczny dom] Bezpieczny balkon dla kota

Postautor: bungula » niedziela 21 kwie 2013, 21:45

U mnie sufit nie jest ocieplony.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: [Bezpieczny dom] Bezpieczny balkon dla kota

Postautor: sierpówka » niedziela 21 kwie 2013, 22:11

Ocieplona ściana styropianem - bardzo ciekawy sposób trwałego przykręcenia kątownika (lub czegoś innego)...
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Następna

Wróć do Bezpieczeństwo

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron