Dziecięce zabezpieczenia dla Naszych Pupili

Bezpieczny dom, podwórko, podróż

Moderator: Alexa

Dziecięce zabezpieczenia dla Naszych Pupili

Postautor: arthrawn » piątek 18 paź 2013, 16:39

Bezpieczeństwo Naszych Pociech i Pupili :) jest bardzo ważne. Ja jestem na etapie adaptowania zabezpieczeń przygotowanych dla dzieci, na potrzeby kotów. Myślę, że wielu z nas miała okazję takowe zabezpieczenia widzieć. A teraz praktyka.
Bazyl korzysta z toalety, ma tam swoją kuwetę. Drzwi, wiadomo zamykają się w najmniej spodziewanym momencie. Pół biedy, jeśli zamkną się w sytuacji, gdy kot będzie w środku - może skorzystać z kuwety. Niestety z tamtej strony są również niebezpieczne miejsca - pisuar, i nieraz chemikalia - mydła, szampony...więc u mnie w domu mamy zainstalowany na drzwiach patent, który nie pozwala na zamknięcie drzwi, a co za tym idzie nie ma też szansy np na przytrzaśnięcie łapek. Oczywiście, w pierwszej kolejności bylo to przygotowane dla Olivki :) dobrze nie chodziła, a paluszki wsadzała gdzie się dało :)
Obrazek

oraz zastosowanie na drzwiach :)
Obrazek

System sprawdzony. Dla dorosłego nie ma problemu ze zdjęciem zabezpieczenia i spokojne korzystanie z toalety przy zamkniętych drzwiach :) ja mam czas na spokojne sprzątanie kuwety :)
Celowo jest umieszczone na szczycie drzwi :) Olivka i Bazyl mogliby na boku drzwi jednak to ściągnąć :)

Wiele naczytałem się o psotnych kotach otwierających lodówki, piekarniki, szafki itp I na to jest sposób. Ponownie kłaniają się zabezpieczenia dla Dzieci. Przykładowe, zamontowane u mnie w domu. Na podwójnych drzwiach, takie które bardzo skutecznie blokują otwarcie drzwi. Tam są śmieci i chemikalia, dlatego zabezpieczenie musi być bardzo pewne. Na kuchence, takie, które zabezpiecza piekarnik i szafkę :)
Obrazek

Obrazek

Wszystkie zabezpieczenia są proste w montażu i gwarantują bezpieczeństwo naszym pupilom. Ceny również nie są wygórowane. Kilka razy trafiłem na ofertę dla rodziców w Lidlu. Tam owe zabezpieczenia do zdobycia. Są też bramki, osłony na kable, stopery do drzwi itp
Obrazek

Bardzo skuteczne, gdy drzwi muszą zostać otwarte, a istnieje obawa, że Psotek akurat zainteresuje się owym "urządzeniem". Zapewniam, że dom stanie się jeszcze bardziej przyjazny dla naszych zwierzaków :)
Mam nadzieję, że zadanie wykonałem w miarę dobrze :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Dziecięce zabezpieczenia dla Naszych Pupili

Postautor: Sissi » piątek 18 paź 2013, 20:34

Arthrawn ,zabezpiecznie drzwi super pomysl ,mysle ze wiele osob skrzysta zwlaszcza z malymi dziecmi to samo szafek z niebezpieczna zawartoscia ,bravo za pomyslowosc :-D
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Dziecięce zabezpieczenia dla Naszych Pupili

Postautor: arthrawn » sobota 19 paź 2013, 09:33

Ja bardziej kieruję ten post dla tych, których dzieci już z domu wywędrowały, lub perspektywa ich pojawienia się jest odległa. Widać, że kotkom to się przyda :) i szansa otwarcia niebezpiecznej szafki, interesującej lodówki są znikome :) cieszę się, że to będzie przydatne :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Dziecięce zabezpieczenia dla Naszych Pupili

Postautor: Fonsitos » niedziela 20 paź 2013, 17:33

Wstawiliśmy bramki do drzwi do łazienki i do kuchni. Kuchnia zakazana dla Małej Mi bo kocia karma, bo gotowanie itd, a drzwi nijak nie pasują. Do łazienki z kolei bo wiadomo - dwie kocie kuwety i proszki do prania to też aż nadto. I co? Diablik nie ogarnia nowej rzeczywistości. Ale pomału, to dopiero pierwszy dzień tak naprawdę. Kupię tylko taśmę antypoślizgową na grzbiety bramek, bo są dość wąskie i nie chcę, żeby coś się stało, jak będzie przeskakiwać. Zdjęcia jak to wyszło porobię jutro.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Dziecięce zabezpieczenia dla Naszych Pupili

Postautor: Ash » środa 20 lis 2013, 18:45

:shock: Fonsi.. Ja jak zniknelam do bylas swiezo po slubie a tu.. ten MAMA ZOSTALAS?! :o
Awatar użytkownika
Ash
Dwa Koty
 
Posty: 64
Rejestracja: piątek 13 lip 2012, 14:47

Re: Dziecięce zabezpieczenia dla Naszych Pupili

Postautor: Fonsitos » środa 20 lis 2013, 19:03

I to za dwa miesiące będzie rok jak jestem mamą. :)
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Dziecięce zabezpieczenia dla Naszych Pupili

Postautor: Ash » środa 20 lis 2013, 19:07

Slabo mi.

Matko swinto! Bo to gratulacje dla Pani Mamy. [ojaaa fonsi mama]
Awatar użytkownika
Ash
Dwa Koty
 
Posty: 64
Rejestracja: piątek 13 lip 2012, 14:47

Re: Dziecięce zabezpieczenia dla Naszych Pupili

Postautor: Fonsitos » środa 20 lis 2013, 22:13

Pani Mama? No nie dolewaj mi, bo spuchnę. :)
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.


Wróć do Bezpieczeństwo

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron