Od podwórka, przez leczenie, po ... ;)

Wszelkie problemy związane z decyzją o przyjęciu kota do domu

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie - przejrzyj archiwalne wątki

Od podwórka, przez leczenie, po ... ;)

Postautor: Agusta » wtorek 15 sty 2013, 18:25

Hej. Słuchajcie właśnie przyniosłam do domu jednego z bezdomków, zwabiłam go jedzeniem i udało mi się go złapać. A wzięłam go dlatego że zauważyłam że mocno i często kicha... Jest mały, ma może ze 4 miesiące, leciutki jak piórko. Wydawał się być dzikusem bo do nikogo nie podchodził a jednak jest to przylepka tylko lekko wystraszona.
Zaraz jak się ogrzeje to lecimy do weta. Może ktoś wie jak zwalczyć szybko taki katar? Oczy ma czyste tylko z noska coś jasnego leci i kicha.
Ostatnio zmieniony czwartek 17 sty 2013, 21:46 przez Agusta, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Awatar użytkownika
Agusta
Dwa Koty
 
Posty: 64
Rejestracja: piątek 28 gru 2012, 23:10
Lokalizacja: Ostróda

Re: Bezdomek i kichanie. Dzisiejsza akcja.

Postautor: Sissi » wtorek 15 sty 2013, 19:22

Agusta najlepiej jak jednak szybko do weta pojdziesz z kiciulkiem bo moze byc chory i zarazic Twoje pozostale koty . Takich domowych i szybkich sposobow na katar nie ma wiec tylko leki od weta moga pomoc. Bapisz co powiedzial wet ,jak wypadlo badanie bidulka no i oczywiscie nie moge doczekac sie fotki . Jakie szczescie ze Ciebie spotkal na swojej drodze ,taki malutki i chory i jeszcze zimno jest ,to nie mialby zadnych szans .
Ostatnio zmieniony wtorek 15 sty 2013, 20:56 przez Sissi, łącznie zmieniany 1 raz
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Bezdomek i kichanie. Dzisiejsza akcja.

Postautor: agnik » wtorek 15 sty 2013, 19:56

Uwielbiam takie wiadomości :-D. Czekam na wieści po wizycie u weta.
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?"
Mark Twain
Awatar użytkownika
agnik
Trzy Koty
 
Posty: 131
Rejestracja: sobota 08 gru 2012, 22:10

Re: Bezdomek i kichanie. Dzisiejsza akcja.

Postautor: Alexa » wtorek 15 sty 2013, 20:05

Agusta trzymamy kciuki za kocika i czekamy na wiadomości.Szybciutko wydobrzeje u Ciebie zobaczysz.
O kocim katarze możesz poczytać w dziale-zdrowie-choroby.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Bezdomek i kichanie. Dzisiejsza akcja.

Postautor: Pomyloona » wtorek 15 sty 2013, 20:10

Jak świetnie, że się nim zaopiekowałaś, na pewno będzie miał u Ciebie dobrze. Życzę powodzenia z nowym kociakiem, by wszystko się udało i by maleństwo wyrosło na ślicznego kota.
Nie istnieją koty zwyczajne. Obrazek
Colette
Awatar użytkownika
Pomyloona
Dwa Koty
 
Posty: 60
Rejestracja: poniedziałek 10 gru 2012, 14:51
Lokalizacja: Szprotawa

Re: Bezdomek i kichanie. Dzisiejsza akcja.

Postautor: bungula » wtorek 15 sty 2013, 20:26

Tu jest link do wątku o kocim katarze
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Bezdomek i kichanie. Dzisiejsza akcja.

Postautor: Agusta » wtorek 15 sty 2013, 21:36

Ma koci katar :/ A zęby wyglądają na około 8 miesięcznego kota... Moim zdaniem ma 4 lub 5 miesięcy.
Ma pchły. No a wetka dała nam antybiotyk 'doksycyklinę' w tabletkach i codziennie po pół tabletki.
Teraz śpi, biedak oddycha przez ustka bo nosek zapchany. Został spryskany frontline'm.
Jest u mojego chłopaka, tam jest tylko pies na dole więc nie mają kontaktu ze sobą.
Ja to się mam :/

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Agusta
Dwa Koty
 
Posty: 64
Rejestracja: piątek 28 gru 2012, 23:10
Lokalizacja: Ostróda

Re: Bezdomek i kichanie. Dzisiejsza akcja.

Postautor: Alexa » wtorek 15 sty 2013, 21:41

Jaki mądry słodziak, wiedział gdzie szukać pomocy.Agusta w ciepełku, pod troskliwą opieką wyzdrowieje.Trzymam kciuki i informuj nas o jego zdrowiu.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Bezdomek i kichanie. Dzisiejsza akcja.

Postautor: agnik » wtorek 15 sty 2013, 22:02

Jaki śliczny kociaczek. To on czy ona? Masz rację wygląda na jakieś 4 - 5 miesięcy, nie więcej. Uratowałaś dziś jedną kocią duszyczkę :). Wielkie szczęście, że kotek stanął na Twojej drodze. Tak musiało być. Wierzę w przeznaczenie. Życzę zdrówka dla maleństwa!
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?"
Mark Twain
Awatar użytkownika
agnik
Trzy Koty
 
Posty: 131
Rejestracja: sobota 08 gru 2012, 22:10

Re: Bezdomek i kichanie. Dzisiejsza akcja.

Postautor: Sissi » wtorek 15 sty 2013, 22:09

To musi byc dziewczynka po psyszczku slicznym widac a jaki rozowy slodki nochalek ma :-D miziaczki i buziaczki Agusta kiciuli przesylam :-D chuchaj na malutka zeby doszla do siebie ,jeszcze raz powtorze ze mala ma szczescie ze trafila na Ciebie :-D
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Bezdomek i kichanie. Dzisiejsza akcja.

Postautor: Piots » wtorek 15 sty 2013, 22:33

Śliczny kociak. Głaski i duuuuużo zdrówka dla niego!
Obrazek
Piots
Dwa Koty
 
Posty: 91
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 21:51
Lokalizacja: Krakostan

Re: Bezdomek i kichanie. Dzisiejsza akcja.

Postautor: Agusta » wtorek 15 sty 2013, 23:14

To chłopiec. Wygląda jak moja Kicikotka :P
Wyzdrowieje to pójdzie do innego domku u mnie nie może zostać. Chyba że mój chłopak go zostawi to wtedy zostanie maluch.
Ja namawiam mame ale ona mówi że dwa wystarczy... :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Agusta
Dwa Koty
 
Posty: 64
Rejestracja: piątek 28 gru 2012, 23:10
Lokalizacja: Ostróda

Re: Bezdomek i kichanie. Dzisiejsza akcja.

Postautor: Agusta » środa 16 sty 2013, 01:56

Wstawiłam zdjęcie na profil na facebook'u "Koty" z ogłoszeniem że maluch będzie szukał domu i dostałam tyle zgłoszeń na maila że jestem w szoku! :D Znajdzie dobry domek napewno, tylko najpierw go podlecze :)
Jestem już pełna nadziei że uda mu się pomóc!
Obrazek
Awatar użytkownika
Agusta
Dwa Koty
 
Posty: 64
Rejestracja: piątek 28 gru 2012, 23:10
Lokalizacja: Ostróda

Re: Bezdomek i kichanie. Dzisiejsza akcja.

Postautor: Agusta » środa 16 sty 2013, 09:27

Przepraszam za post pod postem...
Kociak od wczoraj się jeszcze nie załatwił... Nawet siku nie zrobił. Trochę się martwie że będzie trzymał bo pewnie myśli ze wróci na dwór... :/
Obrazek
Awatar użytkownika
Agusta
Dwa Koty
 
Posty: 64
Rejestracja: piątek 28 gru 2012, 23:10
Lokalizacja: Ostróda

Re: Bezdomek i kichanie. Dzisiejsza akcja.

Postautor: bungula » środa 16 sty 2013, 09:28

Piękny słodziak, oczyska takie wielgachne i ten różowy nochalek Obrazek. Trzymam kciuki, żeby się maluszkowi udało Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Bezdomek i kichanie. Dzisiejsza akcja.

Postautor: agnik » środa 16 sty 2013, 10:11

Jak kiciuś? Załatwia się już? Tak sobie myślę, że jeżeli jest takie zainteresowanie kotkiem, to dobrze by było oddać go już teraz. Oczywiście odpowiedzialnej osobie. Każda zmiana miejsca jest dla maluszka dużym stresem. Teraz przyzwyczai się do Ciebie, do Twojego domu, a za chwilę nowe miejsce i właściciel. Można znaleźć taką osobę, która będzie kontynuowała leczenie ( tam mi się wydaje).
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?"
Mark Twain
Awatar użytkownika
agnik
Trzy Koty
 
Posty: 131
Rejestracja: sobota 08 gru 2012, 22:10

Re: Bezdomek i kichanie. Dzisiejsza akcja.

Postautor: Rakolka » środa 16 sty 2013, 11:50

Nie wchodziłam na forum od wczoraj.. a tu proszę! Tyle się działo. Bardzo dobrze, że zabrałaś maluszka, bardzo się cieszę, że są chętni.. zresztą jest śliczny i uroczy, więc nic dziwnego! Oby jeszcze był zdrowy. Jak tam z jego załatwianiem, może warto by było pomasować mu brzuszek czymś ciepłym (ja robiłam to wacikiem namoczonym ciepłą wodą) i po takim zabiegu do kuwetki.. Na moją zawszoną jeszcze wtedy i przestraszoną Molkę działało :)
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bezdomek i kichanie. Dzisiejsza akcja.

Postautor: ikxio » środa 16 sty 2013, 12:59

Agusta pisze:Kociak od wczoraj się jeszcze nie załatwił... Nawet siku nie zrobił. Trochę się martwie że będzie trzymał bo pewnie myśli ze wróci na dwór... :/

moze nasyp mu na zwirek w kuwecie troche ziemi z podworka - powinien trafic. zreszta koty bardzo czesto reaguja wstrzymaniem wyprozniania na stres - w koncu nie wytrzyma i pojdzie.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Bezdomek i kichanie. Dzisiejsza akcja.

Postautor: Agusta » środa 16 sty 2013, 15:15

Właśnie mam zamiar zebrać trochę piasku i posypać na żwirek. Ja oddam go jak naucze go korzystania z kuwety i jak się trochę podkuruje. Musi mieć stałą opiekę teraz bo naprawdę mozno kicha. Jak go oddam to potem będę się martwić co z nim. Jest jedna dziewczyna z Olsztyna która jest chętna na niego i doskonale zdaje sobie sprawę z tego że jest chory i mimo to będzie go chciała. Inne osoby są lekko nie poważne, jedna sie mnie pyta czy jest wystetylizowany już a druga czy on ma mamę... Bez sensu...

Malowałam już mu brzuszek i nic. Narazie się jeszcze nie załatwił. Po 18 dostanie antybiotyk. Znienawidzi mnie za te wpychanie na chama tej polowki tabletki :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Agusta
Dwa Koty
 
Posty: 64
Rejestracja: piątek 28 gru 2012, 23:10
Lokalizacja: Ostróda

Re: Bezdomek i kichanie. Dzisiejsza akcja.

Postautor: Pomyloona » środa 16 sty 2013, 16:16

Kotek śliczny. Alexa ma rację, w ciepełku u Ciebie wyzdrowieje. Trzymamy kciuki, mam nadzieję, że wszystko będzie OK. Pozdrawiam! :)
Nie istnieją koty zwyczajne. Obrazek
Colette
Awatar użytkownika
Pomyloona
Dwa Koty
 
Posty: 60
Rejestracja: poniedziałek 10 gru 2012, 14:51
Lokalizacja: Szprotawa

Następna

Wróć do Bierzemy kotka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości