Przed wzięciem kotka do domu.

Wszelkie problemy związane z decyzją o przyjęciu kota do domu

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie - przejrzyj archiwalne wątki

Przed wzięciem kotka do domu.

Postautor: Alexa » poniedziałek 06 sty 2020, 13:34

Przed wzięciem kotka do domu odpowiedzmy sobie na poniższe pytania.
Jeśli na więcej niż 3 pytania odpowiemy "Nie", warto przemyśleć jeszcze raz decyzję o kocie w domu, a nawet zrezygnować z kota.
Odpowiedzi: tak/nie

1. Mieszkam w miejscu gdzie wolno trzymać zwierzęta.
2. Moja rodzina nie ma nic przeciwko kotu w domu.
3. Nikt z moich bliskich nie jest uczulony na koty.
4. Czuję się na siłach przyjąć odpowiedzialność za żywe stworzenie na 15-20 lat.
5.Znam osobę, która zaopiekuje się moim kotem, gdy wyjadę na urlop.
6.Znam kogoś, kto zatroszczy się o kota, gdyby coś mi się przytrafiło.
7.Zapoznam się dokładnie z potrzebami mojego nowego przyjaciela.
8. Zdaję sobie sprawę że pielęgnacja kota i opieka weterynaryjna mogą od czasu do czasu pochłonąć dość znaczne kwoty.
9. Regularna pielęgnacja kociej sierści jest dla mnie przyjemnością, nie uciążliwym obowiązkiem.
10.Od domowych zwierząt nie oczekuję absolutnego i bezwzględnego posłuszeństwa.
11. Lubię porządek, ale nie zaliczam się do nadmiernych pedantów.
12. Kocie "niespodzianki(wymioty, włosy, odchody itp) nie wywołują u mnie obrzydzenia.
13.Potrafię pogodzić się z zadrapaniem na ukochanej kanapie, meblu.
14.Mogę sobie wyobrazić spanie ze zwierzakiem w jednym łóżku.
15.Nie ulegam wpływom niedoinformowanych osób w temacie"kot-człowiek"
16. Uważam za nieprawdę że "Kot zawsze spada na cztery łapy", dlatego ważne dla mnie jest jego bezpieczeństwo i zabezpieczam okna i balkon.
17.Nieprawdą jest że, kotka musi mieć raz kocięta, dlatego kotkę wysterylizuję a kocurka wykastruję.
18.Jestem gotów pozbyć się z domu niebezpiecznych(trujących) dla kota roślin.
19.W przypadku wyjazdu stałego lub tymczasowego za granicę zadbam wcześniej aby mój kot pojechał ze mną(paszport, szczepienia itp)
20. W przypadku lotu samolotem wybieram linię lotniczą która pozwala na zabranie kota w transporterze do wnętrza samolotu (nie w luku bagażowym)
21. Przewiduję i mam "oczy dookoła głowy" więc staram się nie dopuścić do sytuacji że kot wymknie się niepostrzeżenie i ucieknie z mieszkania.
22. W przypadku zaginięcia kota szukam go aż się odnajdzie, ruszam w teren a nie siedzę przed laptopem i czekam aż ktoś go znajdzie.
23. Przeznaczam nagrodę pieniężną za pomoc w poszukiwaniach i znalezienie kota.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Wróć do Bierzemy kotka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron