Szczotki i grzebienie

Wszystko to co potrzebne kotu w domu

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie - przejrzyj archiwalne wątki

Szczotki i grzebienie

Postautor: kociara » czwartek 24 sty 2013, 20:54

Dla mojej dachowki,ktora jest kotem, o krotkiej siersci, mialam szczotke, ale przyszedl do nas Teodor,ktory jest kotem poldlugowlosym.Potrzebowal innej szczotki.Kiedy poszlam do zoologicznego slepu sprzedawczyni polecila mi grzebien z obrotowymi zabkami.Sprawdzil sie znakomicie,dlatego kupilam drugi dla Cezaram.Napiszcie czym Wy czeszecie swoje futrzaki? Moze macie cos jeszcze lepszego. ;)
Ostatnio zmieniony piątek 25 sty 2013, 11:14 przez kociara, łącznie zmieniany 1 raz
kociara
Dwa Koty
 
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 17 sty 2013, 23:41

Re: Szczotki i grzebienie

Postautor: Alexa » czwartek 24 sty 2013, 21:13

Puszek i Psotka lubia być czesane, maja nawet ulubione miejsce do tego, gdzie wisi "szczotka"
Muszę zrobić zdjęcie tej szczotce bo opisać nijak się nie da.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Szczotki i grzebienie

Postautor: bungula » czwartek 24 sty 2013, 23:30

Mnie, jeszcze na starym Dachowcu, Fonsitos poleciła gumowe zgrzebło >>o takie<< Sprawdza się rewelacyjnie, zadziwiającą ilość włosów potrafi wyciągnąć z kota.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Szczotki i grzebienie

Postautor: Sissi » czwartek 24 sty 2013, 23:37

kociara mam ogromny kosz na kartofle cze tez pyry po mojemu pelen szczotek ,grzebieni etc. powiem szczerze nie ma reguly ktora szczotka czy tez grzebien jest lpeszy to jest indywidulana sprawa kazdego kota i jego wlasciciela . Jezeli Twoj kociumb jest czesany tym co masz i widzisz piekne futerko to jest ok. Jezeli jednak ma futro jak moja Cheila niczym baran to juz wyzwanie wyzszego stopnia a i rowniez poswiecnie sie bycia czasami jako tatar dla kocich pazurow. Tak serio wszelkie firmy reklamuja te swoje szczotki i grzebienie im bardziej snobistyczna nazwa tym wiekszy koszt za byle co . Ja nakuopilam mnostwo tych urzadzen a najbardziej sprawdza sie grzebien obrotowy ,zwykla szczotka druciana do sciagania martwej siersci z kulkami na koncu zeby nie kaleczyc skory no i... zwykle dwa polskie plastkiowe grzebyki typu disco polo show w kieszonce ,te sa najlepsze kosztowaly razem moze 1 zl. :mrgreen:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Szczotki i grzebienie

Postautor: kociara » piątek 25 sty 2013, 11:37

Musze jeszcze wypobowac te gumowe zgrzeblo o ktorym pisala bugula.Chodzi o to,zeby znalesc cos co najlepiej sciaga wlosy.U mojego Raga super sprawdza sie ten grzebien o ktorm pisalam, ale on nie ma podszerstka.U dachowki, ktora ma bardzo grube i zbite futro to go szarpie.
kociara
Dwa Koty
 
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 17 sty 2013, 23:41

Re: Szczotki i grzebienie

Postautor: Rakolka » piątek 25 sty 2013, 13:41

http://media.mediazs.com/bilder/trixie/ ... 2012_6.jpg - najpierw zakupiłam taką. niestety za ostre końce i nie mogłam dobrze wyczesać, więc dokupiłam - http://media.mediazs.com/bilder/owalna/ ... rste_1.jpg i teraz mam cały zestaw. Najpierw szczotką z włosem masuję i poruszam te włosy, między czasie masuję mocniej tymi końcami z drugiej strony a na końcu ostrzejszą delikatnie wyczesuje resztki, z którymi nie dała rady szczotka drewniana, i tyle. Myślę, że jest ok.
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczotki i grzebienie

Postautor: kociara » piątek 25 sty 2013, 13:49

Rakolko, te dwie tez kupie i zobacze jak sie sprawdza.Chyba bede miala pozniej tak jak Sissi caly karton szczotek i grzebieni.Mysle,ze warto wszystko wyprobowac.
kociara
Dwa Koty
 
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 17 sty 2013, 23:41

Re: Szczotki i grzebienie

Postautor: Rakolka » piątek 25 sty 2013, 16:42

a ja chyba kupię jeszcze tę okrągłą. :)
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczotki i grzebienie

Postautor: kaiko » wtorek 19 lis 2013, 08:55

Nie ma nic lepszego niż furminator!-polecam wszystkim.
Nie sprawdza się jedynie u kotów z długim włosem

Obrazek
kaiko
 

Re: Szczotki i grzebienie

Postautor: Ash » środa 20 lis 2013, 15:52

Pamietam jak o niego kiedys pytalam w watku na starym forum i Sissi opowiadala jak wygolila ktorej kocicy goly placek tym sprzetem... Ale mimo wszystko wlasnie slyszalam, ze 'krotkowlosi' kociarze sobie chwala.
Awatar użytkownika
Ash
Dwa Koty
 
Posty: 64
Rejestracja: piątek 13 lip 2012, 14:47

Re: Szczotki i grzebienie

Postautor: Sissi » środa 20 lis 2013, 16:03

he he Ash dobrze pamietasz ,do tej pory lezy w szufladzie ,moze kiedys bede miec kociumba z krotka sierscia to sie przyda :-D
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Szczotki i grzebienie

Postautor: ikxio » środa 20 lis 2013, 16:42

dla Mru to najskuteczniejszy grzebien z kiosku ruchu . taki za zlotowke. gesty jak fuminator a nie jest tak agresywny - moj fuminator po pierwszej probie zrobienia ze syjamki kota sfinksa poszedl dla suni znajomych - bardzo sobie chwalili.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Szczotki i grzebienie

Postautor: kaiko » środa 20 lis 2013, 20:33

Ja juz kilka lat używam i jestem zadowolona-koty mniej(niektóre lubią, inne nie)
kaiko
 

Re: Szczotki i grzebienie

Postautor: arthrawn » sobota 28 gru 2013, 19:58

furminator jak terminator...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI


Wróć do Akcesoria

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości