Profilaktyka przeciw kulom włosowym

Jak nauczyć kota czystości, jak zadbać o jego higienę

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie - przejrzyj archiwalne wątki

Profilaktyka przeciw kulom włosowym

Postautor: Fonsitos » piątek 20 lip 2012, 09:12

Przetestowane mamy dwie pasty: Malt Soft Gimpetu i Malt Paste Beapharu. Żadnej kotek nie lubi, chociaż Gimpetową jakoś chętniej (mniej się broni). I tak ponieważ ostatnio strasznie (pewnie przez te upały) gubił sierść powróciliśmy do maltretowania kota pastą odkłaczającą. Czyli smarujemy pyszczek w zasięgu działania języka i kot obrażony, zaraz po ucieczce przystępuje do szczegółowego czyszczenia sobie pyszczka aplikując sobie pastę do żołądka. Z Diablikiem rozwiązania dyplomatyczne są nudne, wolimy siłowe :twisted: Mefisto zaś jak tylko biorę tubkę do ręki materializuje się i tak się rzuca na pastę, że obgryza mi palce.

Oprócz tego karma, która w składzie ma pomagać w ww profilaktyce, od czasu do czasu kupuję RC dla Persów - no ale czy to działa czy to chłyt materndindowy? Sama nie wiem, ale pawi z sierścią nie miewamy, problemów w kulami włosowymi też na szczęście. I tak w okresach silniejszego gubienia futra dorzucam pastę.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Profilaktyka przeciw kulom włosowym

Postautor: olga » piątek 20 lip 2012, 10:37

Możesz jeszcze wypróbować pastę Defurr-Um. Moim bardzo smakowała a jest bardzo wydajna i dawkowanie jest o połowę mniejsze niż w przypadku Gimpeta, przy niechęci czarnego delikwenta wydaje mi się to sporą zaletą.
Moje też nie chciały Beapharu, teraz mamy Gimpeta, z konsumpcją którego problemów nie ma. Paradoksalnie kreciowłosa Bruno miewa problemy z zakłaczeniem a kosmata Bondi nigdy.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Profilaktyka przeciw kulom włosowym

Postautor: bungula » piątek 20 lip 2012, 11:29

Kupiłam ostatnio dla Poli pastę Trixie Cat Malt i o dziwo kotka sama zlizuje ją z palca, choć do tej pory miałam podobnie, jak Fonsitos z Diabełkiem, trzeba było wciskać na siłę. Puki co pawików włosowych nie ma.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Profilaktyka przeciw kulom włosowym

Postautor: Wanda » sobota 21 lip 2012, 14:18

Moje obydwa uwielbiają Malt-Cream Miamora. Chyba dałyby sobie za nią obciąć ogony :lol: ! Jest również tej firmy Multi-Vitamin-Cream. Za nią również przepadają. Polecam.
"Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać Waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem."
Wanda
Trzy Koty
 
Posty: 133
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Profilaktyka przeciw kulom włosowym

Postautor: Rakolka » sobota 20 paź 2012, 14:13

Właśnie kupiłam tę z Miamora, co prawda jeszcze nie dawałam, bo kicia mała no i nie wypadają jej włoski,ale widzę, że był to dobry wybór.. chociaż jeśli daje się karmę dobrej firmy formuła antykłaczkowa powinna być w niej.. i jest, widziałam na własne oczy dość twarde dowody! ale czego się nie robi dla swojego kociaczka, żeby miał smaczne życie :)
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław


Wróć do Czystość i pielęgnacja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron