Sierść

Jak nauczyć kota czystości, jak zadbać o jego higienę

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie - przejrzyj archiwalne wątki

Re: Sierść

Postautor: sierpówka » czwartek 25 paź 2012, 22:41

Rakolka pisze:Używałyście kiedyś suchych szamponów lub tych antyalergicznych? Czy w ogóle fundujecie kociakom raz na rok np. kąpiel czy raczej samo czesanie? Ja się zastanawiałam nad szamponem .. ah. i czy w ogóle ktokolwiek kąpał kota w zwykłym szamponie?


:idea: Polecam ARCHIWUM DACHOWCA -> kocie ciekawostki -> Czy wiecie, że...
ARCHIWUM DACHOWCA pisze:Czy wiecie, że futro kotów jest samoczyszczące. Każdy włos pokrywają zachodzące na siebie łuski, które przesuwają zanieczyszczenia...


Ja swojego kocura nigdy nie kąpałem...
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Sierść

Postautor: Sissi » czwartek 25 paź 2012, 23:19

No ja to musialam ze dwa razy dziewczyny kapac( wciagu 3 lat) i namyslam sie nad trzecim bo stanio Cheila nawpierdzielala sie karmy dla jezynkow i sie tak usrala ze od portek po czubek ogona i mimo profilaktycznego obmycia smierdzi jej fufa poprostu gownem i nie ma sentymentow ale jutro bedzie pranie futer i tyle . Nie lubie tych szamponow suchych bo nie spelniaja swojej roli tzn.to tzw suchy szampon ,czyli usuniesz zatluszczenie ale zabrudzenie niekoniecznie musialby kot byc szczotkowany ze 2 godziny z jednoczesnym myciem szczotki wlosiowej kilka razy . Moje koty kapie rzadko jak sie usraja ,wyswiechtaja w padlinie i dostaja np.jakiej choroby skornej ktora wymaga stosowania jakiejs masci. Koty nie lubia sie kapac i tyle i trzeba dac im ten komfort jak sie da :)
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Sierść

Postautor: ikxio » piątek 26 paź 2012, 11:48

Pers ma swoje wymagania higieniczne, wiec trudno porownywac nawet ze srednia dlugoscia jak u Mru - jej wystarczy szczotkowanie, i na szczescie to lubi. raz wpadla do wody, wiec od tej pory starannie sprawdza przed wskoczeniem do wanny czy pusta.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Sierść

Postautor: Rakolka » piątek 26 paź 2012, 15:01

Ja mam prysznic i bardzo często Moli wskakuje do niego, jak puszczam delikatnie wodę to ucieka do rogu i patrzy co się dzieje.. potem podchodzi i pije.. i ostatnio modniej puściłam to uciekła bardzo szybko,ale i tak wróciła
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sierść

Postautor: kociara » czwartek 07 lut 2013, 19:44

Kilka tygodni temu wykapalam Teodora.On byl taki przerazony i tak rozpaczal,ze wiecej mu tego nie zrobie.Kupilam taki krem do pielegnacji kotow GOOP.Moj Teodor ma tlusty ogon,wiec wysmarowalam go tym Goopem pozniej dokladnie zmylam szamponem dla kotow(ale tylko ogon).Jak ogon wysechl,to posypalam pudrem i wyczesalam.Teraz nie jest juz tlusty tylko ladny,puszysty.Cezara,dachowke tylk wycieram wilgotna gabka i czesze.
kociara
Dwa Koty
 
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 17 sty 2013, 23:41

Re: Sierść

Postautor: agnik » niedziela 13 lip 2014, 17:26

Moim kotom wychodzi okropnie sierść. Wszędzie jej pełno. Wystarczy, ze pogłaszczę któregoś, a na ręce zostają kłęby sierści.Fotele, kanapy, krzesła, wszystko w kłakach. Na pierwszy rzut oka wyglądają pięknie tzn.: bujna, lśniąca sierść. Regularnie je wyczesuję, karmię chyba też dobrze, a mimo wszystko za bardzo linieją ( tak mi się wydaje ). Co to może być ? Może ktoś poradzi?
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?"
Mark Twain
Awatar użytkownika
agnik
Trzy Koty
 
Posty: 131
Rejestracja: sobota 08 gru 2012, 22:10

Re: Sierść

Postautor: olga » niedziela 13 lip 2014, 17:28

Upał. czesanie pomaga.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Sierść

Postautor: Sissi » niedziela 13 lip 2014, 19:00

agnik ,ze tak powiem latem to norma . Ja mam 3 kudlate dziewczyny i jakos siersc sie nie wala wiec wystarczy czesac regularnie (odkurzam 2 razy w tygodniu) a jak masz klopot naprawde duzy proponuje golenie kotow na krotko latem jak ja moja Cheile i masz spokoj :D
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Sierść

Postautor: bungula » niedziela 13 lip 2014, 20:22

Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Sierść

Postautor: agnik » niedziela 13 lip 2014, 21:03

Myślę, że czegoś im brakuje, jakichś witamin, minerałów. Koty mam już od trzech lat (nie wszystkie) i czegoś takiego nie miałam. Już sama nie wiem. Golenie??? Chyba by mi nie wybaczyły tego nigdy :shock: . Dziękuję za wszystkie wskazówki.
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?"
Mark Twain
Awatar użytkownika
agnik
Trzy Koty
 
Posty: 131
Rejestracja: sobota 08 gru 2012, 22:10

Re: Sierść

Postautor: bungula » sobota 23 sty 2016, 21:29

Kupiłam w zooplusie taką rękawicę Obrazek
Bardzo efektywna, polecam. Wyciąga włosy z kota jak odkurzacz. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Sierść

Postautor: ikxio » sobota 23 sty 2016, 21:54

ja taka mialam od lat, bungula i czeka :mrgreen:
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Sierść

Postautor: Alexa » wtorek 10 sty 2017, 11:47

W sklepie zoologicznym kupiłam takie chusteczki-zawierają talk, ktos może używa podobnych chusteczek?
Obrazekimages upload
Obrazekhow to use print screen
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Sierść

Postautor: olga » wtorek 10 sty 2017, 13:16

Tłumaczenie jest błędne: nie zawierają talku, są tylko aromatyzowane o zapachu talku.
Pomysł fajny, ale zdecydowanie uważam, że produkty dla zwierząt nie powinny być perfumowane: dla ich nosów takie zapachy nie są przyjemne i sprawiają im spory dyskomfort.
Tu strona producenta:
http://www.professionalpets.it/petCare?b1=6&b2=29
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Sierść

Postautor: Alexa » wtorek 10 sty 2017, 16:30

Kupiłam zapobiegawczo żeby wycierac pupę Tofikowi jakby coś mu się przykleilo po kupolku na dłuższej sierści,na razie nie były potrzebne bo kupolki wzorcowo twarde.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Sierść

Postautor: sierpówka » środa 11 sty 2017, 21:20

Alexa pisze:Kupiłam zapobiegawczo żeby wycierac pupę Tofikowi jakby coś mu się przykleilo po kupolku na dłuższej sierści,na razie nie były potrzebne bo kupolki wzorcowo twarde.

Obrazek
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Sierść

Postautor: ikxio » czwartek 12 sty 2017, 14:46

ja w razie potrzeby uzywalam nawilzonego kranowka papieru toaletowego.
ale Mru "obcych" zapachow za bardzo nie lubila - nawet jak kremu do rak uzywalam, to trzeba bylo odczekac az wiekszosc zapachu sie ulotni zeby kota poglaskac.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Sierść

Postautor: andy34 » czwartek 12 sty 2017, 17:58

Ja w przypadku kiedy Kicia ma jakąś wpadkę i nie strząchnie sobie sama jak należy, biorę po prostu mokrą szmatkę do ręki, ogon do góry i wycieram aż do skutku. Nie zawsze moje ręce są w dobrym stanie po takim zabiegu, bo mnie czasami zajedzie pazurem albo zębem, ale cóż - trzeba i tyle. :D
andy34
Nowy
 
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 06 paź 2016, 20:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Sierść

Postautor: olga » czwartek 12 sty 2017, 22:50

A ja używam gąbki do naczyń zwilżonej letnią wodą. Oczywiście gąbka ma tylko to przeznaczenie i do niczego innego nie służy :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Sierść

Postautor: sierpówka » sobota 14 sty 2017, 16:03

Trzeba też pamiętać, że kocie futro ma właściwości czyszczące...
Archiwum dachowiec.net pisze:Czy wiecie, że futro kotów jest samoczyszczące. Każdy włos pokrywają zachodzące na siebie łuski, które przesuwają zanieczyszczenia...

źródło: Archiwum - kocie ciekawostki
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

PoprzedniaNastępna

Wróć do Czystość i pielęgnacja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości