Żwirek

Jak nauczyć kota czystości, jak zadbać o jego higienę

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie - przejrzyj archiwalne wątki

Re: Promocje w sklepach

Postautor: Sissi » wtorek 30 lip 2013, 12:36

ja moge polecic nowy zwirek drewniany zbrylajacy ,kupilam na probe i jest super ,powiem ze szczerze ze duza konkurencja dla cats best eco jakosciowa i cenowa nawet mysle ze lepszy jest :)
http://www.zooplus.pl/shop/koty/zwirek_ ... ino/350446
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Żwirek

Postautor: olga » wtorek 30 lip 2013, 13:14

Ja też go raz kupiłam, na początku bardzo mi się podobał ale na dłuższa metę wygrywa catcsBest bo mniej się roznosi.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5709
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Żwirek

Postautor: caryca » sobota 03 sie 2013, 00:51

Ja kupuję tylko i wyłącznie w Lidlu. Dobrze się bryluje i jest tani.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Żwirek

Postautor: ikxio » sobota 03 sie 2013, 11:43

ja tez uzywam byle czego bo w drewniany Mru nie pojdzie (ma pewnie zakodowane, ze cywilizowany kot na meble nie siusia), a zbrylajacego nie za bardzo moge bo hiszpanski system kanalizacji nie toleruje. tak mi sie czasem marzy, zeby kot umial siusiac do bidetu - splukaloby sie i po krzyku.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Żwirek

Postautor: olga » sobota 03 sie 2013, 14:10

ikxio postaw jej kuwetę do bidetu i zobacz czy tam zacznie chodzić. Jak zacznie to pomału moze będzie tam siusiac i bez kuwety
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5709
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Żwirek

Postautor: ikxio » sobota 03 sie 2013, 14:25

juz o tym myslalam, ale chyba kicia za stara na takie eksperymenty.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Żwirek

Postautor: olga » sobota 03 sie 2013, 14:26

Kto wie, staruszka jeszcze pełna werwy :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5709
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Żwirek

Postautor: arthrawn » środa 18 wrz 2013, 17:33

A jak ze żwirkiem sylikonowym...jak wiadomo nowa kuweta i testy...drewniany był fajny, ale...korzystam z tego, że Bazyl jest młody i puki mogę próbuję...wczoraj skończył się żwirek, akcja sprzątanie, mycie itp i padło na sylikonowy żwirek...pierwsza reakcja Bazyla to w kuwecie był pierwszy raz na "Małysza" hehe wiecie o co chodzi...skrzypił jakby po śniegu w dużym mrozie chodził...ale w nocy zrobił "2", kopał tradycyjnie...i uczęszcza...ale podchodzę do niego, nowego żwirku pierwszy raz sceptycznie...bać się czy nie...Bobi nic nie mówi...śpi....
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Żwirek

Postautor: Fonsitos » środa 18 wrz 2013, 19:22

Według opisów nie możesz mieć silikonowych - bo one się nie zbrylają.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Żwirek

Postautor: arthrawn » środa 18 wrz 2013, 21:28

No tak ale w tej kuwecie co mam to nie gra roli...qpka, obrót...i posprzątane...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Żwirek

Postautor: Fonsitos » środa 18 wrz 2013, 23:35

No tak, samego kupala wyciągasz, bo siku zostaje w podłożu. Ja dlatego nie chciałam silikonu. Trochę mnie deprymuje że te siki tam leżą.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Żwirek

Postautor: arthrawn » czwartek 19 wrz 2013, 10:29

właśnie...po 2/3 dniach czysto...cieszę się, że Bazyl korzysta z kuwety...a nikt nie używa tego typu żwirku? jak to jest?
mam ten, ale to chyba nie istotne...
http://www.sainsburys.co.uk/groceries/f ... Width=1366

czy mogę do tego żwirku używać hm odświeżacz kociej kuwety, w postaci sypkiej...czy nie???
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Żwirek

Postautor: Fonsitos » czwartek 19 wrz 2013, 11:38

Jak jest porządny żwirek to odświeżacze niepotrzebne. Poza tym, niektóre kotuchy nie lubią i kuwetę olewają (nomen omen).
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Żwirek

Postautor: arthrawn » czwartek 19 wrz 2013, 12:21

ja używałem przy poprzednim żwirku, tylko zastanawiam się czy tu jest to potrzebne, czy zbyteczne...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Żwirek

Postautor: bungula » czwartek 19 wrz 2013, 12:48

Odświeżacz do kuwet w przypadku żwirku silikonowego nie jest potrzebny. Żel silikonowy jest materiałem silnie porowatym wchłania zarówno wilgoć jak i zapach, jeżeli tylko kot akceptuje ten typ żwirku to jest to świetne i wygodne rozwiązanie, nie ma się nad czym zastanawiać. Jedyny mankament, jeżeli to w ogóle jakiś mankament, nie można go utylizować w toalecie.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3668
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Żwirek

Postautor: arthrawn » poniedziałek 30 wrz 2013, 13:44

na dzień dzisiejszy, jakoś za sylikonowym żwirkiem nie jestem bardzo na tak. Mijają 2 tygodnie od zmiany podłoża. Żwirek miał starczyć na 30 dni. Być może tak jest, ale dla mnie jako właściciela, kolor i powoli zapach jest nie do zaakceptowania. Po to kupuję żwirek, aby Bazyl miał dobrze...korzysta z kuwety, kopie zawzięcie...i zastanawiam się co dalej...może wrócę do drewnianych...jeszcze w sumie jeden mam do testowania. Bobi współpracuje jest wszystko w porządku.
A na marginesie. Czytam o żwirkach na różnych forach, zapytywajniach itp. I jestem przerażony. Czy na;prawdę w Polsce ceny tego typu rzeczy są kosmiczne? Co kawałem trafiam na przeróżne rozwiązania...cięte gazety, które można palić w kominku?! ogólnie na dnie papier...nie ma problemu, czy biały, kolorowy...a najlepiej, jakby sikał i qpkał do wc, a najważniejsze spuszczał po sobie wodę...ale nie...woda kosztuje...niech nie spuszcza...ręce troszkę opadają...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Żwirek

Postautor: Fonsitos » poniedziałek 30 wrz 2013, 15:08

Cięte gazety? Nooo pogratulować kreatywności. I smrodu.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Żwirek

Postautor: arthrawn » poniedziałek 30 wrz 2013, 15:45

to nie jest kreatywność, to zapewne chęć zaistnienia w świecie hodowców kota domowego...najwięcej atrakcji jest na forum gazety wyborczej...w sumie, każdy w domu ma niszczarkę do dokumentów ;) i każdy regularnie kupuje prasę...więc produkcja kociego podłoża idzie pełną parą. Można też, gazetki z lidla i biedronki...skąd takie pomysły?
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Żwirek

Postautor: bungula » poniedziałek 30 wrz 2013, 16:16

No, nie wiem, ale gdyby podliczyć wszystkie koszty (gazety, niszczarka itp), to kto wie, czy żwirek nie okazałby się tańszy.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3668
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Żwirek

Postautor: Alexa » poniedziałek 30 wrz 2013, 17:21

Silikon u mnie się nie sprawdził, musiałam już po 3 dniach wrócić do drewnianego zbrylającego.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10717
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

PoprzedniaNastępna

Wróć do Czystość i pielęgnacja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości