Żwirek

Jak nauczyć kota czystości, jak zadbać o jego higienę

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie - przejrzyj archiwalne wątki

Re: Żwirek

Postautor: Alexa » niedziela 16 lut 2014, 14:21

Olga a to nie kukurydziany miałaś? czy mi się coś pokićkało? a jaki ten zwirek zbrylający?jakiej firmy?roznosi się?
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10728
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Żwirek

Postautor: olga » niedziela 16 lut 2014, 14:30

Miałam kukrydziany, ale jest bardzo drogi więc postanowiłam wypróbować orzechowy bo tańszy o połowę, pisałam kilka postów wyzej o tym a bungula napisała, że jej Pola nie zaakceptowała. Na razie jeszcze trudno o konkrety bo mam pół na pół kukurydzy z orzechem w kuwecie. Bryłki są słabsze i rozlatują się podczas sprzątania, część brudków zostaje przez to w kuwecie, ale może to efekt wymieszania żwirku i zmieni sie kiedy zostanie sam orzech? Z roznoszeniem i pyleniem na razie nie ma większych różnic między kukurydzianym a orzechowym.
Kupiłam taki żwirek: http://www.zooplus.pl/shop/koty/zwirek_ ... ing/387433
Żwirek ma bardzo ciemny kolor i wygląda troche jak granulowana kawa rozpuszczalna, ma dość miły zapach zmiażdżonych liści lub zielonych łupin orzecha. Koty akceptuja go bez najmniejszego problemu.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5716
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Żwirek

Postautor: Alexa » niedziela 16 lut 2014, 14:33

Dzięki Olga. A ten orzechowy żwirek jaka ma formę? wałeczków jak drewniany niezbrylający czy taki jak zbrylający drewniany catsbest?
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10728
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Żwirek

Postautor: olga » niedziela 16 lut 2014, 14:40

Nie, jest drobny, najbardziej przypomina kawę rozpuszczalną w granulkach
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5716
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Żwirek

Postautor: Berike » niedziela 16 lut 2014, 15:03

a bardzo się nosi?
Boston - Maine Coon
Brooklyn - Maine Coon
Mila - Norweski Leśny
Awatar użytkownika
Berike
Nowy
 
Posty: 48
Rejestracja: wtorek 11 lut 2014, 23:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Żwirek

Postautor: olga » niedziela 16 lut 2014, 15:06

Prawie w ogóle się nie nosi.
Moje koty nigdy nic sobie nie odparzyły ani nie pokaleczyły w kuwecie. Słyszałam (wetka mi mówiła), że niektóre zwierzęta mogą mieć alergię kontaktową na składniki żwirków, może to właśnie przypadłość Bostona?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5716
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Żwirek

Postautor: Alexa » niedziela 16 lut 2014, 15:27

Jak będę na wystawie kotów to pewnie będzie do kupienia to zakupię na próbę.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10728
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Żwirek

Postautor: Sissi » niedziela 16 lut 2014, 15:39

Tez chetnie kupie ten zwirek na probe :)
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Żwirek

Postautor: Sissi » sobota 01 mar 2014, 21:16

Kupilam dzisiaj ten orzechowy zwirek ,do jednej kuwety nasypalam tylko jego samgoe ,do drugiej pomieszalam pol na pol z Cat best ,zobaczymy jak bedzie sie sprawdzal i czy go dziewczny polubia ? jets drobny jak kawa rozpuszczalna ma ziarenka i ogolem przyjemny w zapachu ,wlasnie slysze ze jest testowany przez ktoras dziewczyne :mrgreen:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Żwirek

Postautor: olga » sobota 01 mar 2014, 21:22

Ja nie jestem zbytnio zadowolona z orzechowego - słabiej (niż kukurydziany) chłonie zapachy a bryłki się rozsypują w kuwecie. Na początku nie pylił a teraz trochę pyli, bardzo niewiele. Właściwie od Cats besta różni sie tylko tym, że się nie roznosi a jest trzy razy droższy.
Wracam do kukurydzy choć droga.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5716
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Żwirek

Postautor: Sissi » sobota 01 mar 2014, 21:25

Olga ,zobacze jak sie bedzie u mnie sprawdzal ,mam same ciemne podlogi wiec nie bedzie choc go widac :mrgreen: Jaki kupujesz ten z kukurydzy ten zielony czy czerwony ?
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Żwirek

Postautor: olga » sobota 01 mar 2014, 21:28

Na razie brałam czerwony.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5716
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Żwirek

Postautor: Sissi » sobota 01 mar 2014, 21:30

Olga ten czerwony bardziej zbryla czy ten zielony ?
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Żwirek

Postautor: olga » sobota 01 mar 2014, 21:32

Czerwony jest mocniej zbrylający, o dziwo sa dokładnie w tej samej cenie.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5716
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Żwirek

Postautor: Sissi » sobota 01 mar 2014, 21:43

Jak mi sie ten skonczy orzechowy to zamowie ten kukurydziany na probe ,zobaczymy czy dziewczynom spasuje :)
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Żwirek

Postautor: arthrawn » niedziela 16 mar 2014, 18:45

szukam drobnego, dobrze zbrylającego się żwirku..najlepiej antybakteryjnego...najlepiej dostępnego w zooplusie...pomóżcie :)

mamy mały kłopot...Bobik zrobił dziurę w swojej kuwecie hehe od kopania...wczoraj wysłałem z reklamacją omege paws...ale w trakcie rozmowy telefonicznej, pani zasugerowała, że to wina kotka i złego żwirku bo zakopywał...dobrze, że nie stwierdziła iż nie było w niej sprzątane...

ta kuweta jest super, tylko z bardzo miękkiego tworzywa...i gdy oglądałem dziurę, było widać błąd "wylewki"...w tym miejscu był bardzo cienki plastyk...pomóżcie :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Żwirek

Postautor: Sissi » sobota 29 mar 2014, 23:04

Po miesiacu uzywania zwirku orzechowego jestem zachwycona ,wlasciwie moje dziewczyny bardziej ,jest swietny nic nie czuc w domu jak ktora zrobic cos grubszego z rozwolnieniem wlanczníe,wogole sie nie nosi ,tylko troszeczke przy kuwecie jak wychodza z niej zostaje na wycieraczce ,zwirek pieknie sie sprzata ,moze nie zbryla bardzo ale ma dobra drobna szufelke wiec nie ma problemu . Zrobilam test ze do dwoch kuwet nasypalam tego orzechowego a do jednej Cat Best i przez miesiac czasu ani razu zadna nie skorzystala z kuwety z Cat Best wrecz kochaja te kuwety z orzechowym zwirkiem . Co wazne wogole nie czepia sie fufy kociej i lapek i o dziwo Cheila moja kocia fleja nagle zaczela miec idealnie czysta fufe i chetnie ja sama picobello pucuje wiec ogolem dla zwirku ogromny plus i zamowilam jeszcze dwa worki :)
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Żwirek

Postautor: arthrawn » sobota 29 mar 2014, 23:38

a jakiej firmy ten żwirek, waga, cena...ciekawy jestem...czy to: Purr simple?? gdzie go kupujesz???
Ostatnio zmieniony sobota 29 mar 2014, 23:43 przez arthrawn, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Żwirek

Postautor: Sissi » sobota 29 mar 2014, 23:42

Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Żwirek

Postautor: arthrawn » sobota 29 mar 2014, 23:52

dzięki znalazłem...szkoda, że u mnie problem ze zdobyciem...albo nie wysyłają do NI, albo musiałbym tonę kupić na dzień dobry...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

PoprzedniaNastępna

Wróć do Czystość i pielęgnacja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości