Żwirek

Jak nauczyć kota czystości, jak zadbać o jego higienę

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie - przejrzyj archiwalne wątki

Re: Żwirek

Postautor: Alexa » niedziela 15 cze 2014, 12:40

Kupiłam taki żwirek:
http://www.zooplus.pl/shop/koty/zwirek_ ... best/47803
wiem że kiedyś już kupowałam taki ale całych pałeczek nie było w środku jak to jest na zdjęciu.
Miał ktoś taki żwirek ostatnio?
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Żwirek

Postautor: olga » niedziela 15 cze 2014, 15:33

Alexa, nigdy tego żwirku nie brałam to nie wiem ale może popatrz w stacjonarnych zoologach: czasem sprzedają z dużych opakowań na wagę to będziesz mogła zobaczyć jak wygląda.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Żwirek

Postautor: bungula » niedziela 15 cze 2014, 20:43

Kupuję ten żwirek i sypię go do kuwety na wierzch drobniejszego. Pola nie jest kopaczem i nie zakopuje "prezencików", więc żwirek dobrze się sprawdza, bo większe granulki nie roznoszą się tak bardzo po mieszkaniu. Jednak z mojej obserwacji widzę, że gruboziarnisty żwirek nie zbryla się tak efektywnie, jak ten drobniejszy, dlatego stosuję oba.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Żwirek

Postautor: Alexa » niedziela 15 cze 2014, 20:49

Dzięki dziewczyny :)
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Żwirek

Postautor: olga » piątek 04 lip 2014, 18:16

Znalazłam żwirek kukurydziany Benka. Zmierzyłam, zważyłam i policzyłam, że cena za 1l tego żwirku jest o połowę mniejsza niż WorldBesta (3,1 zamiast 6,6). |Na pewno wypróbuję.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Żwirek

Postautor: olga » poniedziałek 07 lip 2014, 23:09

I jeszcze jedna konkurencja dla obu kukurydzianych żwirków, nazywa się GreenCat a cenę ma praktycznie zwykłego drewniaka.
http://allegro.pl/kukurydziany-zwirek-z ... 17230.html
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Żwirek

Postautor: Stefano » poniedziałek 07 lip 2014, 23:17

W kwestii żwirków nie mam dużego doświadczenia. Dawniej używałam bentonitów, teraz juz od dwóch lat kupuję pelet (ale i tutaj są lepsze i gorsze), jest tani i wydajny, koty go lubią. Nawet Myszonek, który kiedyś był brudaskiem, teraz do peletu trafia bez problemu i nawet z pawikiem biegnie do kuwety.
Obrazek
"Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty"
Awatar użytkownika
Stefano
Cztery Koty
 
Posty: 329
Rejestracja: niedziela 06 lip 2014, 18:28

Re: Żwirek

Postautor: olga » poniedziałek 07 lip 2014, 23:24

Kukurydziany nie jest tani ale zaczęłam go kupować ze względu na genialne zbrylanie i pochłanianie zapachów. Wcześniej nie miałam poważniejszych problemów z odrobiną żwirku na podłodze, ale odkąd przeprowadziłam się i koty wychodzą z kuwety niemal prosto na dywan zrobił się problem z brudem w domu. Zwłaszcza, że Bruno należy do zawołanych koparek.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Żwirek

Postautor: Sissi » poniedziałek 07 lip 2014, 23:27

Stefano "nawet z paikiem biegnie do kuwety" tylko pozazdroscic moje z pawikiem to wylacznie biegna na dywan ,tam sie najlepiej im rzyga zwlaszcza ze sa biale ,nie bede opisywac jak sie fajnie potem to sprzata zwlaszac ze dywany sa z dlugim wlosem :mrgreen:
Moje dziewczyny bezapelacyjnie pokochaly zwirek z orzecha ktory kiedy Olga polecila i mimo jeszcze paru innych nowosci zawsze tylko ten wybieraja jak jest w kuwecie ,zreszta nprawde jest fajny i ladnie pachnie i bardzo wydajny :ok:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Żwirek

Postautor: Stefano » poniedziałek 07 lip 2014, 23:33

Ja własnie z powodu kotów nie mam dywanów. A i tak ciągle trzeba odkurzać.
No ale coś za coś, albo koty, albo idelny porządek :D

Pelet wybrałam ze względu na koszt, fakt, trochę się nosi, ale da się żyć.

Co do pawików, to tylko Myszon biega do kuwety, reszta pawiuje gdzie popadnie, hehe.
Obrazek
"Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty"
Awatar użytkownika
Stefano
Cztery Koty
 
Posty: 329
Rejestracja: niedziela 06 lip 2014, 18:28

Re: Żwirek

Postautor: olga » wtorek 08 lip 2014, 06:41

Nie zlikwiduję dywanu bo wynajmuję mieszkanie i to wszystko nie-moje :) Myślałam o tym, ale nie mam gdzie go schować bo mieszkanko jest naprawdę małe.
A co do porządku, uwierz, nie jestem pedantką i daleko mi do ideału i odkurzanie 4x dziennie przerosło moje możliwości, wolę wydać na "czyściejszy" żwirek i móc odkurzać nawet co 2 dni :)

A u mnie orzechowy gorzej się sprawdził; słabo zbrylał i mocno się roznosił, szybciej tracił chłonność zapachów. Koty natomiast jak dotąd nie były wybredne i nie robią problemu z tego co mają w kuwecie.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Żwirek

Postautor: Stefano » wtorek 08 lip 2014, 09:20

Ja odkurzam raz dziennie, a czasem nawet rzadziej, pedantem nie jestem.
Oszczędności szukam wszędzie, bo oprócz zwierzaków mam na stanie jeszcze dzieci, a to inwestycja kosztowna i długofalowa :D No i jeszcze chałupa, którą ciągle remontujemy :cool:
Obrazek
"Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty"
Awatar użytkownika
Stefano
Cztery Koty
 
Posty: 329
Rejestracja: niedziela 06 lip 2014, 18:28

Re: Żwirek

Postautor: agnik » niedziela 13 lip 2014, 17:11

Gdyby ktoś wymyślił żwirek, który się nie roznosi i jest wydajny, to zostałby milionerem. Wypróbowałam chyba wszystkie (oprócz silikonowych) i niestety nie ma idealnego. Jak się nie roznosi, to szybko znika :( , a jak wydajny to cholernie się nosi. Ja już nie mam siły. Nie uwierzycie, ale pierwszą rzeczą, którą robię po wyjściu z łóżka, to zamiatam podłogę ( dywanów nie mam ). I tak ciągle z tą miotłą, jak ta czarownica ;) .
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?"
Mark Twain
Awatar użytkownika
agnik
Trzy Koty
 
Posty: 131
Rejestracja: sobota 08 gru 2012, 22:10

Re: Żwirek

Postautor: olga » niedziela 13 lip 2014, 17:31

agnik pisze: Nie uwierzycie, ale pierwszą rzeczą, którą robię po wyjściu z łóżka, to zamiatam podłogę ( dywanów nie mam ). I tak ciągle z tą miotłą, jak ta czarownica ;) .

Uwierzymy :)
Kukurydzianego też próbowałaś? Ze wszystkich, które ja testowałam ma najlepsze parametry jesli chodzi o wydajność, roznoszenie i zbrylanie. Ja także nie wypróbowałam tylko silikonowych.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Żwirek

Postautor: Sissi » niedziela 13 lip 2014, 18:55

agnik ,ja jestem zachwycóna zwirkiem z orzecha wloskiego ,supér ,nie nosi sie i ladnie wchlania zapachy :D
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Żwirek

Postautor: agnik » niedziela 13 lip 2014, 21:09

Nie, kukurydzianego nie próbowałam i z orzecha włoskiego też nie. Podajcie dziewczyny jakieś namiary
(nazwę, sklep) i cenę oczywiście :)
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?"
Mark Twain
Awatar użytkownika
agnik
Trzy Koty
 
Posty: 131
Rejestracja: sobota 08 gru 2012, 22:10

Re: Żwirek

Postautor: olga » niedziela 13 lip 2014, 21:18

Przejrzyj ten wątek. Są linki wklejone w innych postach.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Żwirek

Postautor: Sissi » poniedziałek 14 lip 2014, 08:29

agnik ,w zooplusie mozna je kupic :)
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Żwirek

Postautor: agnik » poniedziałek 14 lip 2014, 11:16

Już znalazłam w zooplusie. Opinie są świetne, natomiast cena powalająca. Jedna pani pisała, że przy dwóch kotach worek starcza na miesiąc. Przy mojej czwórce oznaczałoby, ze na dwa tygodnie. Nie stać mnie na taki luksus :( . Znalazłam też Benka kukurydzianego w zoohurtowo, jest dużo tańszy, ale nie wiem czy jest równie dobry.
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?"
Mark Twain
Awatar użytkownika
agnik
Trzy Koty
 
Posty: 131
Rejestracja: sobota 08 gru 2012, 22:10

Re: Żwirek

Postautor: olga » poniedziałek 14 lip 2014, 14:39

Ja właśnie namierzyłam Benka kukurydzianego, jest trzykrotnie tańszy. I jeszcze jeden austriacki Green-coś tam, też dużo tańszy. Nie podałam linków ale wkleję je tutaj jak je odszukam.

PS: Worek 12,5kg (ok 21litrów) WorldBesta (tego z Zooplusa) starcza mi przy dwóch kotach na 3-4 miesiące. Z tym, że rzadko wymieniam całość żwirku (raz na worek).

[edit]
GreenCat
http://naturalniedlazwierzat.pl/index.p ... Itemid=124

Benek Corn:
http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... o+Corn+Cat

Benek do dostania także na Kuchni Pupila
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

PoprzedniaNastępna

Wróć do Czystość i pielęgnacja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości