Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Jak nauczyć kota czystości, jak zadbać o jego higienę

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie - przejrzyj archiwalne wątki

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: bungula » środa 06 lis 2013, 09:22

olga, a może taka kuweta >> rozwiązałaby, chociaż trochę, problem z roznoszeniem żwirku. Ma podwyższony próg i tak ładnie się prezentuje, że nie musi być aż tak bardzo ukryta przed wzrokiem.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: sierpówka » środa 06 lis 2013, 13:05

olga pisze:Na Zwierzakowie jest komentarz od niejakiego Imbira - może to Ty sierpówka?

Nie , to nie ja. Zwykle nie wystawiam ocen/opinii w necie.
Na rozniesiony żwirek może dobry odkurzacz :?: :idea:

Ta kuweta z wejściem od góry - świetny pomysł , szczególnie dla młodych kotów...
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: olga » środa 06 lis 2013, 21:22

sierpówka pisze:
olga pisze:Na Zwierzakowie jest komentarz od niejakiego Imbira - może to Ty sierpówka?

Na rozniesiony żwirek może dobry odkurzacz :?: :idea:

Ta kuweta z wejściem od góry - świetny pomysł , szczególnie dla młodych kotów...


Dobry odkurzacz mam, ale nie usmiecha mi się odkurzanie cztery razy dziennie

Masz na mysli, że stary nie doskoczy? To ma 50cm wysokości, doskoczy skoro wskakuje na tapczan.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: Sissi » środa 06 lis 2013, 21:39

Olga ,mysle ze starszy kot poprostu jest tez wiekszy i jak zle skoczy to sie zrazi do kuwety .
Moje dziwczyny maja 3 kuwety w domu i jedna pod tarasem w ogrodzie (zyb w trawke nie robily :mrgreen: ) jednak jeda kochaja najbardziej ktora kupilam chyba ze 2 lata temu w zooplusie xxl ,doslona wyglada jak titanic jest wysoka ale odkryta i jak ktos ma miese na taka to moge polecic napewno kociumby ja pokochaja :-D
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: olga » środa 06 lis 2013, 23:59

Bungula, przeoczyłam Twój post - mam już od paru lat sporą krytą kuwetę podobnego typu. Niestety klapkę musiałam zdjąć bo koty nie umiały sobie z nią poradzić. Problem jest w tym, że koty wychodząc wynoszą na łapkach przyczepiony żwirek, który w tym małym mieszkaniu błyskawicznie trafia w kazdy kąt. W starym mieszkaniu nie miałam tego problemu bo po pierwsze kuweta była w łazience i koty wychodziły z niej do przedpokoju a po drugie nie było dywanów i łatwo było zapanować nad bałaganem. Tutaj wyłażą niemal bezpośrednio na dywan a nie mogę ani przestawić kuwety (Bondi boi się wchodzić do łazienki), ani zwinąć dywanu.
Na marginesie: klapka do kuwety to przeszkoda nie do pokonania, ale drzwi balkonowe otwierają sobie bez problemu - dziwne...


Sissi no własnie chciałabym jak najmocniej zaktrytą i jeszcze żeby koty musiały długo z niej wychodzić i otrząsnęły żwir z łapek :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: Sissi » czwartek 07 lis 2013, 00:05

Olga ,ok moje kociumby ten titanic swoj maja w pralni wiec mi nie przeszkadza :) jednak zgadzam sie z Toba co do klapki ,to zadna nawet Sissi nie wlazla do takiej dopoki ni zdemontowalam klapki w koncu zdemontowalam gore i teraz jest super , najgorsze co bylo z klapka to wybieg przez okienko trzeba bylo to widziec bo kupilam drzwiczki dlka duzego psa ,chec wyjscia do ogrodu nauczyla je same :mrgreen:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: bungula » czwartek 07 lis 2013, 11:47

olga, a wycieraczka choć trochę by nie pomogła? Może któraś z tych: wycieraczki pod kocią toaletę >>
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: ikxio » czwartek 07 lis 2013, 13:43

no to ja musze Mru pochwalic - klapka w niczym nie przeszkadza, pomimo, ze kryta kuweta jest dopiero kilka dni - ale filtr weglowy juz poszedl w strzepy ;) dawno nie miala lepszej zabawki
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: Aga » czwartek 07 lis 2013, 18:17

A może takie maty. Mam podobną tylko z frędzlami i trochę też żwirek zostaje na niej.
http://jysk.pl/lazienka/maty-lazienkowe ... emowa-core
http://jysk.pl/lazienka/maty-lazienkowe ... 60-kremowa
Aga
VIP
 
Posty: 808
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 17:43

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: ikxio » czwartek 07 lis 2013, 18:35

Aga co do Jysk to maja genialne koldry z aloesu czy czegos tam - z PL sobie przywiozlam, ale z dywanikami ?
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: Sissi » czwartek 07 lis 2013, 19:55

Ja tam mysle kochani ze zadna mata nie pomoze jak sie futro oblepi zwirkiem ,owszem zostanie troche na macie z lapek ale reszta przy fúfie i tak sie znajdzie w waszym lozku :mrgreen:
ps.ja juz sie przyzwyczailam ze spie ze zwirkiem na przescieradle :-D
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: olga » czwartek 07 lis 2013, 21:49

Zamówiłam takie dwie wycieraczki
http://www.zooplus.pl/shop/koty/zwirek_ ... zki/345865 są niedrogie a zawsze trochę ochronią. A dywanik - nie wpadłam na to a mam przecież dwa shaggy schowane w szafie.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: Rakolka » środa 27 lis 2013, 21:09

Ja zaczęłam kupować sylikonowy .. z rossmana..na prawdę się nie nosi, ale niestety musiała bym wydawać przy dwóch kotach ok. 80 zł na sam piasek.. i zamówiłam znów drewniany.. grr.
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: kaiko » środa 27 lis 2013, 23:41

Ja w krytych kuwetach musiałam tez klapki zdemontować, bo koty się oflagowały i zgłosiły protest
A żwirek uzywam Cat's Best Eko+ jest najwydajniejszy,i w sumie najtaniej wychodzi co jest niebagatelne przy 7 kotach, no i ma tę przewagę nad innymi zwirkami, że mozna go spuszczać w toalecie, więc nie muszę biegać z worem dwa razy dziennie do śmietnika.
kaiko
 

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: Fonsitos » czwartek 28 lis 2013, 00:58

kaiko pisze:Ja w krytych kuwetach musiałam tez klapki zdemontować, bo koty się oflagowały i zgłosiły protest
A żwirek uzywam Cat's Best Eko+ jest najwydajniejszy,i w sumie najtaniej wychodzi co jest niebagatelne przy 7 kotach, no i ma tę przewagę nad innymi zwirkami, że mozna go spuszczać w toalecie, więc nie muszę biegać z worem dwa razy dziennie do śmietnika.

1. Koty zakładające "Solidarność". Dobre. Szczęście, że u mnie tylko jeden, bo już by mi tutaj blokował przejście z pokoju do łazienki.
2. Ja od stycznia tego roku zastanawiam się nad stworzeniem pampersów o takiej właściwości - zarobiłabym miliony. Niestety, czasu na testowanie prototypów nie ma, a i testująca jakaś taka niewspółpracująca przy eksperymentach się wydaje.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: kaiko » czwartek 28 lis 2013, 09:02

Tiaa! :twisted:
Solidarnie sikały i kupkaly obok kuwet!
kaiko
 

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: bungula » czwartek 28 lis 2013, 09:57

No co, protest bardzo skuteczny. Pola, swego czasu, w podobny sposób zażądała drugiej kuwety. Nie będzie chodzić do takiej w której już coś jest i na dywaniku w łazience zostawiała swój postulat. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: kaiko » czwartek 28 lis 2013, 18:41

Ale hrabina z Poleczki-no kocia dama i tyle, a służba musi się dostosować :lol:
kaiko
 

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: Fonsitos » czwartek 28 lis 2013, 20:13

Diablo też ma dwie kuwety - jedna jest do sikania druga do kupania. Baaaardzo rzadko zdarza się pomyłka adresu.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: kaiko » czwartek 28 lis 2013, 20:18

Ale sobie Was koty wychowały!
Moje to plebs, aż takich fochów nie mają-ot drzwiczki za trudne były do pojęcia, że można noskiem popchnąć :lol:
kaiko
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Czystość i pielęgnacja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron