Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Jak nauczyć kota czystości, jak zadbać o jego higienę

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie - przejrzyj archiwalne wątki

Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: sierpówka » poniedziałek 26 lis 2012, 14:43

Dzisiaj kupiłem , w sklepie zoologicznym, zabudowaną kuwetę. Wyprodukowana we Włoszech. Cena 58,90. Pisało , że okazja. Montaż bardzo prosty i szybki. Drzwiczek nie zamontowałem - uznałem że są zbędne (ale są). Kuweta jest duża. Kot zaakceptował.

Obrazek

O kuwetach także w ARCHIWUM DACHOWCA. Zaloguj się aby przeglądać archiwum.
Tematy powiązane z kuwetą:
O żwirkach dyskusja TUTAJ i... jeszcze TU się pojawi temat żwirku.
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: olga » poniedziałek 26 lis 2012, 15:42

Cena faktycznie nie jest zła (pewnie jakby pogrzebać to można znaleźć gdzieś tańszą, ale czy taką samą?). Pozostaje życzyć miłego sr... znaczy użytkowania :P
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: Alexa » poniedziałek 26 lis 2012, 18:31

Najważniejsze że kocurkowi spasowała.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: Fonsitos » poniedziałek 26 lis 2012, 19:21

Mojemu też na początku pasowała, a potem zrobił się fochowaty i zaczął sikać w inne miejsca. Jak tylko zdjęłam górę to sikanka się skończyły. Obserwuj koteczka czy aby na pewno na dłuższym terminie mu się to podoba.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: olga » poniedziałek 26 lis 2012, 19:26

Moje od początku korzystają z krytej bez problemu. Mam trochę inną, z wyższym rantem żeby żwirku tak nie wyrzucały i jeszcze większą, taką "dwukocią". Klapkę też zdjęłam bo Bondi, która doskonale potrafi otworzyć ciężkie balkonowe drzwi, rozpracowuje wszystkie szafki i nawet lodówka jej się nie przeciwstawi - zupełnie biedactwo nie radziła sobie z lekką i swobodnie bujającą się klapeczką od kuwety...
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: Sissi » poniedziałek 26 lis 2012, 20:00

Moje kociumby maja jednego "titanica" gdzie wszystkie robia tylko grube i dwie "lodzie" gdzie robia tylko mokre ,jednakze kazda jest bez dachu i powiem ze fakt jest taki ze az tak nie nosza zwirku choc czasami zdarzy sie ktorej wykopac pol zwirku za kuwete ale dbaja dziewczyny zebym miala Fitness i troche pobiegala ze zmiotka i szufelka po schodach co oczywiscie wplywa pozytywnie na moje nogi i chudniecie wiec wlasciwie nigdy im tych kuwetek nie zmienie :mrgreen:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: bungula » poniedziałek 26 lis 2012, 20:30

Pola ma do dyspozycji dwie kuwety. Jedną krytą - narożnikową (bez drzwiczek) i drugą odkrytą. Kicia dokonała podziału do krytej przeważnie chodzi robić qpalka do odkrytej robi siku, ale decyzję podejmuje za każdym razem i czasami ją zmienia :) . Nigdy jednak, jedno i drugie do tej samej kuwety.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: Fonsitos » poniedziałek 26 lis 2012, 20:51

A co do kuwet to ja mam jedną - dół od krytej i drugą mniejszą odkrytą z ramką. Do większej idzie kupal do mniejszej siku. Nie ma właściwie odstępstw od tej reguły.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: Alexa » poniedziałek 26 lis 2012, 20:53

Ja mam jedną kuwetkę odkryta dla dwóch kotków-wszystko robią do niej.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: Rakolka » sobota 29 gru 2012, 18:53

Ja tam kupiłam dużą, odkrytą i Molka od początku do niej robi. Czasy uczenia gdzie ma robić były dość długie i żmudne, ale uważam, że to i tak mądra koteczka! :D Kuwety na pewno bym nie zmieniła na zamkniętą.. kto by chciał wchodzić do małego pomieszczenia i dusić się własnymi zapaszkami.. wiem, że to kot, ale może być tak, że jak nie sprzątniesz to już tam nie wejdzie.. a wiadomo, czasem od razu nie da się sprzątnąć.
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: Pomyloona » poniedziałek 31 gru 2012, 15:31

Moja kuwetka jest zwykła, z plastyku. Kupiona w Briko Marche, kotek nie miał żadnych problemów z załatwianiem tego i owego :). Nauczył się już tego w swoim pierwszym domku. I w sumie to nawet dobrze...
Nie istnieją koty zwyczajne. Obrazek
Colette
Awatar użytkownika
Pomyloona
Dwa Koty
 
Posty: 60
Rejestracja: poniedziałek 10 gru 2012, 14:51
Lokalizacja: Szprotawa

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: Piots » poniedziałek 31 gru 2012, 16:12

Rakolka pisze:Ja tam kupiłam dużą, odkrytą i Molka od początku do niej robi. Czasy uczenia gdzie ma robić były dość długie i żmudne, ale uważam, że to i tak mądra koteczka! :D Kuwety na pewno bym nie zmieniła na zamkniętą.. kto by chciał wchodzić do małego pomieszczenia i dusić się własnymi zapaszkami.. wiem, że to kot, ale może być tak, że jak nie sprzątniesz to już tam nie wejdzie.. a wiadomo, czasem od razu nie da się sprzątnąć.


Rakolka, każdy typ kuwety ma swoje zalety i wady, wiele kotów woli zamknięte bo gwarantuje im to spokój:)
Moja od początku była uczona zamkniętej i identyczna na nią u nas czekała. Ważne zeby była odpowiednio duża aby kot swobodnie mógł sie w niej obracać.
Obrazek
Piots
Dwa Koty
 
Posty: 91
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 21:51
Lokalizacja: Krakostan

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: bungula » poniedziałek 31 gru 2012, 17:15

Rakolka pisze:...Kuwety na pewno bym nie zmieniła na zamkniętą.. kto by chciał wchodzić do małego pomieszczenia i dusić się własnymi zapaszkami...

Przykro mi ;) , ale decyzja nie należy do Ciebie. Jeżeli Molka zażyczy sobie kiedyś innej kuwety to nie pozostanie Ci nic innego, jak tylko spełnić jej życzenie i to jak najszybciej. :D Uwierz, wiem co piszę.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: Rakolka » piątek 04 sty 2013, 19:39

Pewnie macie rację, aczkolwiek ja ją uczyłam od malutkiego i jakby nie patrzeć - jest przyzwyczajona, zresztą nawet nie wie, że istnieją inne kuwety, przywykła. Na całe moje szczęście, ale nie zaprzeczam wam ani troszkę :)
a propo spokoju jeszcze.. to dziwne, ale mała zawsze idzie do toalety jak ktoś w niej jest i coś robi.. cokolwiek by to było, hah :)
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: Venus » niedziela 14 kwie 2013, 13:26

Przymierzam się właśnie do kupna kuwety krytej, dotąd mój kot przyzwyczajony był do zwykłej, odkrytej.
Myślicie, że wymiary 50x40x40cm będą odpowiednie dla trochę ponad 4kilowego dachowca standardowej postury? :-D Teraz miał właśnie 58x39cm, ale ta była odkryta więc może inaczej się liczy czy cuś...
Lepiej kuwetę z filtrem węglowym czy bez? Co daje filtr, jak często trzeba go wymieniać i gdzie jest montowany?
Venus
Nowy
 
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 10 lip 2012, 22:59

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: Alexa » niedziela 14 kwie 2013, 13:28

Zanim kupisz krytą kuwetkę to zrób eksperyment czy kotkowi spasuje zakrycie kuwety np kartonem z wyciętym otworem na wejście/wyjście.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: Venus » niedziela 14 kwie 2013, 13:32

Właśnie kilka minut temu rozpoczęłam ten eksperyment. Jeszcze się nie załatwiał, ale ogólnie to myślę, że nie będzie problemów bo to taki pudłekowo-zakamarkowy kot, który chętnie wchodzi do wszystkiego co nawet ciasne i ciemne, haha :)
Venus
Nowy
 
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 10 lip 2012, 22:59

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: Alexa » niedziela 14 kwie 2013, 13:35

A wchodzi do kuwety łapkami czy któreś ustawia na krawędzi kuwety?bo Puszek stoi 3 łapkami najcześciej na krawędzi kuwety, więc u mnie odpada kryta kuweta.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: olga » niedziela 14 kwie 2013, 13:56

Bruno też trzema łapami stoi na krawędzi, mam kryta kuwetę ze zdjętą klapką i jej to nie przeszkadza.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Kuwety - modele i ceny. Ocena funkcjonalności i jakości.

Postautor: Rakolka » niedziela 14 kwie 2013, 19:39

Molcia od małego ma swoją kuwetkę i chyba ją lubi.. zwykła, otwarta.. po co kombinować jak jest dobrze, prawda?:)
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Następna

Wróć do Czystość i pielęgnacja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron