Pielegnacja zebow

Jak nauczyć kota czystości, jak zadbać o jego higienę

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie - przejrzyj archiwalne wątki

Pielegnacja zebow

Postautor: kociara » niedziela 20 sty 2013, 11:59

Witam.Bylam u weta i powiedzial,ze Cezar ma kamien na zebach.Zastanawiam sie,nad usunieciem ,ale z tego co ja wiem takie usowanie kamienia jest pod narkoza, a tego bym chciala mu oszczedzic.Poradzcie co mam z tym zrobic.
kociara
Dwa Koty
 
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 17 sty 2013, 23:41

Re: Pielegnacja zebow

Postautor: agnik » niedziela 20 sty 2013, 12:13

Nie wiem. Ostatnio na innym kocim forum, poruszany był ten temat i z tego co wiem nie ma chyba innej możliwości jak usunięcie pod narkozą.
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?"
Mark Twain
Awatar użytkownika
agnik
Trzy Koty
 
Posty: 131
Rejestracja: sobota 08 gru 2012, 22:10

Re: Pielegnacja zebow

Postautor: kociara » niedziela 20 sty 2013, 12:47

Jednak tak jak myslalam.Tego bardzo bym chciala mu zaoszczedzic.Narkoza ma przeciez duzo skutkow ubocznych,a najbiedniejsza jest watroba.
kociara
Dwa Koty
 
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 17 sty 2013, 23:41

Re: Pielegnacja zebow

Postautor: bungula » niedziela 20 sty 2013, 12:49

Można jedynie spróbować zapobiegać tworzeniu się kamienia nazębnego, ale jak już kamień jest to oprócz usuwania go pod narkozą nic nie da się zrobić, niestety. To tak samo, jak u ludzi, można stosować płyny, pasty ścierające i opóźniać tworzenie się kamienia, ale ostatecznie i tak trzeba go usunąć mechanicznie.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Pielegnacja zebow

Postautor: bungula » niedziela 20 sty 2013, 12:53

kociara pisze:...Narkoza ma przeciez duzo skutkow ubocznych,a najbiedniejsza jest watroba.

W jakim wieku jest kicia? Jeżeli martwisz się o wątrobę, zapytaj weta, czy można coś podać osłonowo.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Pielegnacja zebow

Postautor: Sissi » niedziela 20 sty 2013, 12:59

kociara niestety nie ma innej mozliwosci usuniecia kamienia jak pod narkoza . Moja koteczka Sissi miala duzy problem bo miala chore serce a kamien na zabkach niesety duzy i doszlo do zapalenia dziasel ,poszkiwalam wszelkich metod zeby jej ulzyc gdyz narkozy nie mogla przy chorym sercu przyjac i niesety weci rozkladali rece z bezradnosci. Jedynie co smarowalam jej zelem dziaselka i delikatnie probowalam lekko paznokciem podwazac ten kamien zeby choc troszek zszedl . Ogolem czyszczenie zebow na ktorych jest juz kamien jest ciezkie i raczej nie przynosi zadnych rezultatow. Muisz chyba zdecydowac sie na zabieg pod narkoza zeby nie doszlo do pogorszenia sie kamienia na zebach. Jedynie co wiem ta narkoza nie jest taka gleboka jak przy operacji ,jest krotka i bezpieczniejsza pod warunkiem ze kot nie ma problemow z krazeniem i sercem . Pozniej tylko profilaktyka zapobiegajaca kamieniowi ,czyli chrupki czyszczace i zapobiegajace osadzaniu sie kamienia ,mozna probowac rowniez zeby kotu myc jezeli sobie na to pozwoli ,sa terza takie rozne pasty i szczoteczki dla kotow jednak u mnie sie nie sprawdzily .
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Pielegnacja zebow

Postautor: kociara » niedziela 20 sty 2013, 15:06

bungula pisze:
kociara pisze:...Narkoza ma przeciez duzo skutkow ubocznych,a najbiedniejsza jest watroba.

W jakim wieku jest kicia? Jeżeli martwisz się o wątrobę, zapytaj weta, czy można coś podać osłonowo.

Cezar ma 3 lata.Z tego co piszecie wynika,ze bede musiala powaznie zastanowic sie nad usunieciem kamienia pod narkoza.Sprobuje poprosic weta o cos oslonowego,dziekuje za podpowiedz.
kociara
Dwa Koty
 
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 17 sty 2013, 23:41

Re: Pielegnacja zebow

Postautor: ikxio » poniedziałek 21 sty 2013, 03:36

poszukaj weta ktory robi narkoze wziewna
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Pielegnacja zebow

Postautor: Rakolka » poniedziałek 21 sty 2013, 13:19

Nie sądziłam, że kamień u kota jest tak dużym problemem. Biedy Cezar, będzie musiał pod narkozą być. Nie fajna sytuacja? Jak skutecznie zapobiegać? Wystarczy dobra karma i jeśli kot chrupie, to jest jakiś sposób zapobiegania już?
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pielegnacja zebow

Postautor: ikxio » poniedziałek 21 sty 2013, 14:42

niestety kicie cierpia na choroby cywilizacyjne
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Pielegnacja zebow

Postautor: bungula » poniedziałek 21 sty 2013, 15:34

Rakolka, można spróbować przyzwyczaić kota do mycia zębów. Są specjalne pasty smakowe dla kotów i maleńkie szczoteczki zakładane na palec, ale to bardzo trudne, żeby nie powiedzieć niemożliwe. Można też kupować specjalne dental-snack, które mają opóźniać powstawanie kamienia nazębnego.
Obrazek
Tak czy tak, prędzej czy później kicia będzie musiała mieć usuwany kamień pod narkozą.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Pielegnacja zebow

Postautor: kociara » poniedziałek 21 sty 2013, 21:11

Mamy paste i szczoteczki jednak to jest profilaktyka.Jezeli kamien juz jest wychodzi z tego co pisaliscie zostaje tylko usuwanie pod narkoza.Jednak jezeli chodzi o czyszczenie zabkow przez suchy pokar to kiedyc przeczytalam na ten temat artykul, na ktory ktos zwrocil mi uwage.Teraz chce polecic go wam .Jestem ciekawa co otym sadzicie http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=252
kociara
Dwa Koty
 
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 17 sty 2013, 23:41

Re: Pielegnacja zebow

Postautor: Alexa » poniedziałek 21 sty 2013, 21:21

Przeczytam jutro ten artykuł, dzis jestem zabardzo zmęczona.
Przeczytałam gdzieś że kotom powinno się dawać długie paski mięska żeby je przegryzały i to gryzienie właśnie hamuje powstawanie płytki nazębnej.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Pielegnacja zebow

Postautor: kociara » poniedziałek 21 sty 2013, 22:33

Aleksa to moze byc dobry sposob, ale to tez profilaktyka.
kociara
Dwa Koty
 
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 17 sty 2013, 23:41

Re: Pielegnacja zebow

Postautor: ikxio » poniedziałek 21 sty 2013, 23:04

a Mrunia jak ja - nie musi
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51


Wróć do Czystość i pielęgnacja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości