jak nauczyć kociaka mycia się...

Jak nauczyć kota czystości, jak zadbać o jego higienę

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie - przejrzyj archiwalne wątki

jak nauczyć kociaka mycia się...

Postautor: arthrawn » niedziela 23 cze 2013, 10:58

Od pierwszych dni pobytu, Bazyl za bardzo nie posiada zdolności mycia się...często muszę mu myć przysłowiowo tyłek...uczę go "doprowadzania" spraw w kuwecie do końca...pomagam mu zasypywać kupki...raz to robi raz nie, ale gdy już ją zrobi to kuper i łapki ofajdane nieraz qpką...co robić, aby był czyścioszkiem...nie mam zamiaru go wylizywać :P
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: jak nauczyć kociaka mycia się...

Postautor: Alexa » niedziela 23 cze 2013, 11:11

Jak zrobi cos w kuwecie to łapkę jego wziąśc "do swojej ręki i zagrzebywać. A on się wogóle nie myje czyli nie myje futerka czy tylko po skorzystaniu z kuwetki się nie myje?
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: jak nauczyć kociaka mycia się...

Postautor: arthrawn » niedziela 23 cze 2013, 11:17

Własnie tak robię jak wspomniałaś, i z tą toaletą jest własnie sporadycznie...na początku miał pozlepianą sierść, ja to ładnie rozczesałem...myślałem, że sam się z tym upora - kocia toaleta, niestety wydaje mi się, że mało czasu na to poświęca...Bazyl jest ciągle pod moja obserwacją, jestem jeszcze 2 tygodnie w domu...to dobry czas na naukę :) proszę poradźcie coś :)
Boję się także o córcię. Bazyl po qpkaniu ma "obsrany" kuperek, a to wystarczająco dużo dla poważnych kłopotów Olivki.
Bazyl myje się wtedy, gdy mu tyłek przemyje, zmywa jakby moją robotę :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: jak nauczyć kociaka mycia się...

Postautor: Alexa » niedziela 23 cze 2013, 11:21

Możesz przyciąc sierść przy pupie Bazyla, to trochę pomoże.On jest jeszcze malutki, właściwie powinien jeszcze być pod opieką kotki, która myje kocięta i uczy je tego.Przemywaj go nadal, a potem tylko tak troszkę aby załapał że sam ma się myć.
Kocurki to strasze czyścioszki nie martw się nauczy się. Mój Puszek zanim zaczął dobrze chodzić to juz się sam mył- w wieku 3 tygoni.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: jak nauczyć kociaka mycia się...

Postautor: ikxio » niedziela 23 cze 2013, 11:33

metoda zwilzenia i przemycia pupy czy futra i poczekanie az sam poprawi to chyba najskuteczniejsza (kotka tak robi - nie do konca czysci kotki i czeka az same sie uporaja z zakonczeniem toalety) - a co do zasypywana odchodow - nie wszystkie koty to robia i zwlaszcza te domowe czarna robote wyrzucenia tego co i owszem zostawiaja duzym.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: jak nauczyć kociaka mycia się...

Postautor: arthrawn » poniedziałek 24 cze 2013, 12:46

Dziś mały postęp...zakopuje qpki bardzo dokładnie. Dwa dni treningu i sukces...Dziś też umył się, ale polegało to na tym, że musiałem go ciutkę przemyć/podmyć a potem sam chcąc nie chcąc odpalił język...aż miło było to słuchać o 6 rano...niestety zgodnie z przysłowiem pierwsze śliwki robaczywki, po drugiej qpce było już tylko dokładne zakopanie jej (notabene - gdzie Bazyl ten medal schował w sobie - była niemalże jego długości!? ;) ) liczę, że każdego dnia będzie lepiej...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: jak nauczyć kociaka mycia się...

Postautor: sierpówka » poniedziałek 24 cze 2013, 14:08

Koty nie zawsze zasypują, szczególnie jak nie mają czasu...
Co do futra to się tak nie przejmuj, kocia sierść ma zdolności samoczyszczenia. Jest to opisane w ARCHIWUM DACHOWCA w temacie: "czy wiecie że".
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: jak nauczyć kociaka mycia się...

Postautor: ikxio » poniedziałek 24 cze 2013, 14:16

sierpówka pisze:KCo do futra to się tak nie przejmuj, kocia sierść ma zdolności samoczyszczenia.

zeby jeszcze tak siersc sie sama czyscila z dywanow i mebli?
arthrawn pisze:notabene - gdzie Bazyl ten medal schował w sobie - była niemalże jego długości!? .
- pewnie trzymal w piatym wymiarze :-D , topologia kota jest dziedzina niezbadana - z hektara futra do glaskania potrafi sie zamienic w kulke mieszczaca sie w malym koszyczku.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: jak nauczyć kociaka mycia się...

Postautor: bungula » poniedziałek 24 cze 2013, 16:36

ikxio pisze:... z hektara futra do glaskania potrafi sie zamienic w kulke mieszczaca sie w malym koszyczku.

... lub zająć całe dwuosobowe łóżko, tak że nikt się więcej na nim nie zmieści.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: jak nauczyć kociaka mycia się...

Postautor: Rakolka » poniedziałek 24 cze 2013, 19:00

.. albo rozłożyć się w samym przejściu tak, żeby nie można było przejść..
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: jak nauczyć kociaka mycia się...

Postautor: Sissi » poniedziałek 24 cze 2013, 21:12

i jedno i drugie mam :-D
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: jak nauczyć kociaka mycia się...

Postautor: arthrawn » środa 03 lip 2013, 09:31

a mój Bazyl ciągle mało czasu poświęca na toaletę :( ręce mi opadają...wczoraj w qpce cały ogon miał, i tak nim machał z radości, jakby jakiś transparent nosił...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: jak nauczyć kociaka mycia się...

Postautor: bungula » środa 03 lip 2013, 09:56

Wiesz z dwojga złego, lepiej, że Ci pokazał brudny ogonek niż, gdyby miał sam go wytrzeć w dywan :)
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: jak nauczyć kociaka mycia się...

Postautor: arthrawn » środa 03 lip 2013, 11:03

bungula pisze:Wiesz z dwojga złego, lepiej, że Ci pokazał brudny ogonek niż, gdyby miał sam go wytrzeć w dywan :)

na szczęście dywanów nie mam :) doceniam jego gest...ale mam nadzieję, że wyrośnie z tego gównianego nawyku :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: jak nauczyć kociaka mycia się...

Postautor: olga » środa 03 lip 2013, 11:08

Bondi ma 10 lat, nie wyrosła.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: jak nauczyć kociaka mycia się...

Postautor: ikxio » środa 03 lip 2013, 13:27

olga Bondii 10 lat???? jak ten czas leci
a arthrawn z kotami niepolujacymi to problem zawsze bedzie - Mru pomimo, ze koteczka superczysta czasem doszlifowania podogonia wymaga :?
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: jak nauczyć kociaka mycia się...

Postautor: olga » środa 03 lip 2013, 13:28

W tym roku kończy mój brudasek :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: jak nauczyć kociaka mycia się...

Postautor: Sissi » środa 03 lip 2013, 16:55

Olga jak ten czas leci ;)
Arthrawn ,musisz kotku caly czas pupe myc az zalapie ze trzeba ,innego wyjscia nie ma .
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: jak nauczyć kociaka mycia się...

Postautor: olga » środa 03 lip 2013, 17:04

Albo nie załapie i będziesz myl przez najbliższe 15 lat
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: jak nauczyć kociaka mycia się...

Postautor: arthrawn » środa 03 lip 2013, 19:20

olga pisze:Albo nie załapie i będziesz myl przez najbliższe 15 lat

to aby się myl, mogę iść po kolanach na jakąś pielgrzymkę...bo głupio będzie jak w ramach nauki będę sam się lizał, lub lizał Bazyla...to jest szalone...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Następna

Wróć do Czystość i pielęgnacja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron