Kąpiel

Jak nauczyć kota czystości, jak zadbać o jego higienę

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie - przejrzyj archiwalne wątki

Kąpiel

Postautor: olga » sobota 16 lis 2013, 13:16

Widzę, że wiele osób kąpie swoje koty regularnie nawet jezeli zwierzak jest czysty i nie ma pasozytów. Czy możecie napisac dlaczego to robicie, dlaczego uważacie ze jest to konieczne?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Kąpiel

Postautor: Sissi » sobota 16 lis 2013, 14:21

Olga ,ja tego nie robie a dziewczyny maja futro ze hej nie wspomne co wyprawiaja w ogrodzie i jak czesto wygladaja jak ogrodowe yeti :mrgreen:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Kąpiel

Postautor: Alexa » sobota 16 lis 2013, 16:40

Nigdy nie kąpałam moich kotków, przecieram je wilgotną szmatką po powrocie do domu a jak mają jakąś tłustą plamę i zlepioną sierść to myje to miejsce gąbką z szarym mydłem a potem wodą i wycieram do sucha.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Kąpiel

Postautor: caryca » sobota 16 lis 2013, 17:03

Aisza jest kąpana raz, dwa razy w roku ale to dlatego, że ma białe "podwozie" i często lubi czołgać się po podłodze. Właśnie teraz jest już b. brudna i na dniach będzie kąpana. A ostatnio była kąpana zimą-chyba w styczniu.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Kąpiel

Postautor: ikxio » sobota 16 lis 2013, 18:14

Mru wykapana byla raz w zyciu niechcacy - bo po cholere kot lazil po obrzezu wanny podgladajac pancia w kapieli? lapy stracily przyczepnosc i wyciagnelismy mokrego szczura z piany o zapachu morska bryza :)
tak to czesanie, jak byla w kapturku to wycieralam wilgotnym papierem kuchennym i potem do sucha - kociego jezyczka nic nie zastapi. czesanie owszem - jak linieje wiosna to nawet dwa razy dziennie po troszku, a w dawnych czasach to w ogole ktos by pomyslal, zeby kotu zafundowac kapiel? nie mowie juz o myciu zebow (tfu,odpukac, ale Mru zabki ma czyste, moze dlatego, ze praktycznie nie je mokrego?)
poprzednich kotow tez nie kapalam, a czesanie lubily wszystkie
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Kąpiel

Postautor: Wercia » sobota 16 lis 2013, 18:27

Moja Sara odkąd wychodzi na dwój jest kąpana średnio raz-dwa razy w miesiącu bo jej miejscami białe futerko jest w kolorze szarości. Za kilka dni znowu będzie kąpana niestety...
Obrazek
Awatar użytkownika
Wercia
Dwa Koty
 
Posty: 97
Rejestracja: wtorek 10 lip 2012, 20:28
Lokalizacja: B-B

Re: Kąpiel

Postautor: sierpówka » sobota 16 lis 2013, 23:30

Kiedyś przeczytałem , że:
futro kotów jest samoczyszczące. Każdy włos pokrywają zachodzące na siebie łuski, które przesuwają zanieczyszczenia...

Tak więc nie widzę potrzeby kąpania kota.
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Kąpiel

Postautor: ikxio » niedziela 17 lis 2013, 03:11

bywa w sytuacjach ekstemalnych.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51


Wróć do Czystość i pielęgnacja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron