Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Co zrobić żeby kot był miłym towarzyszem

Moderator: Alexa

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: Fonsitos » wtorek 23 paź 2012, 17:03

Rakolka niekoniecznie, po prostu obserwuj kotkę jak się zachowuje w nowych miejscach. Diablik na szczęście nie jest płochliwy, obejdzie wszystko, wywącha i znajduje sobie miejsce na drzemkę. Wychodzi z założenia że dom jest tam, gdzie ja. I wiem, że gdziekolwiek nie pojadę to kotu będzie ok. A do pracy/na uczelnię nie chodzisz na cały dzień?
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: ikxio » wtorek 23 paź 2012, 18:22

Rakolka - moja wedrowna ma podejscie do zycia - lozko, tapczan - nie wiem jak to robi, ale wyro jest jej - bywalo, ze panie pokojowe w hotelach widzac kartke - uwaga kot nie dowierzaly
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: arthrawn » czwartek 25 lip 2013, 08:41

Mój Bazyl uwielbia w zabawach używać zębów...zastanawiam się dlaczego tak się dzieje...głaszczę go, a on mojego palucha do japy i go hm delikatnie obgryzuje...dlaczego tak się dzieje? zapuściłem bródkę i uwielbia ją czyścić...robi to bardzo delikatnie...ale z Olivką robi to samo...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: olga » czwartek 25 lip 2013, 09:05

Gryzienie jest elementem zabawy wszystkich młodych drapieżników. Uczą się w ten sposób odpowiedniego zachowania zarówno na polowaniu jak i w towarzystwie. Młode często gryzą się między sobą ustalając w ten sposób hierarchię i jednocześnie ucząc się siły swoich zębów i próbując jak daleko mogą posunąć się w zabawie.
Masz szczęście że Bazyl jest delikatny bo wiele szczeniąt/kociąt kompletnie nie ma wyczucia i gryzą bardzo boleśnie. Gdyby zaczął tak gryźć nie pozwalaj mu: najlepiej reagować ostrym wysokim dźwiękiem jak pisk i zabraniem dłoni i obrażeniem się - to bardzo czytelny sygnał dla niego że przesadził. Jeżeli podgryza zbyt natrętnie można zamiast palców podsuwać mu jakąś zabawkę.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5702
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: arthrawn » czwartek 25 lip 2013, 18:28

Tak tez robię. Więc dmucham na zimne...ale faktycznie to gryzienie - szczypanie :) Bazyl jest Kochany :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: olga » niedziela 28 lip 2013, 12:57

arthrawn, Ty się tak ambitnie zabierasz za wychowanie kociaka, a może byś się zainteresował kocim agility? Bazyl jest młody i pewnie chętny do aktywności a koty pokonujące przeszkody to fantastyczna sprawa, że o satysfakcji z udanej współpracy nie wspomnę :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5702
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: caryca » wtorek 19 lis 2013, 16:33

A więc oświadczam dziś uroczyście i zdecydowanie, że nie kocham już Aiszy, wręcz nienawidzę jej!.
A dlaczego? Ano dlatego:
Od zawsze Aisza piła wodę z akwarium. Nigdy jej w tym nie przeszkadzaliśmy, wręcz odwrotnie, zastosowałam przykrycie do akwarium takie na 3/4 żeby księżniczka miała dostęp do wody.
Wiosną tego roku zauważyłam, że jedna z rybek jest w ciąży więc założyłam małe, 10 litrowe akwarium żeby małe po urodzeniu się nie zostały zjedzone przez większe ryby w dużym akwarium.
"Żłobek ustawiłam na oknie bo nie miałam możliwości inaczej odpowiednio go naświetlić. Urodziło się 18 małych ale po kilku dniach było ich już tylko 15, potem co kilka dni ilość się zmniejszała. Ale czasem, przy czyszczeniu dna znajdowałam szkieleciki małych rybek więc myślałam, że te słabsze poumierały.
W lipcu kolejna rybka urodziła. Było 28 mieczyków- ich liczba podobnie jak poprzednio stale się zmniejszała aż zostało 19. W październiku do żłobka trafiło 10 maleńkich rybek. Dziś są 2.
Wszystkie straty tłumaczyłam sobie tym, że rybki są za bardzo ze sobą spokrewnione i dlatego giną.
W niedzielę założyłam nowy "żłobek" bo kolejna pani mieczykowa miała wkrótce urodzić- w większym żłobku są te poprzednie małe. Wczoraj wieczorem patrzyłam czy czasem już nie urodziła, ale że nie, więc dziś rano znów zajrzałam do żłob ka. I co- rybki nie było. Wyparowała. Sprawdzałam w najbliższym otoczeniu, czy czasem nie wyskoczyła. Ale po rybce ani śladu.
Tak więc zagadka znikających rybek została rozwiązana. Rybki konsumuje Aisza!.
A ja głupia tak ustawiałam na parapecie te małe akwaria, żeby Aisza miała do dostęp wody.
Teraz koniec, kropka. Zastawiłam żłobek kłującymi aloesami i nie ma do nich dostępu.
I tak jak na[pisałam na początku- nie kocham już Aiszy, tej wstrętnej paskudnicy!
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: Sissi » wtorek 19 lis 2013, 16:46

Caryca ,a to cwana z Aiszy kocica :lol: ,mysle ze ona sadzila ze to Pancia jej takie poidelko specjalne zrobila i ter rybki sa dla niej :mrgreen: . Caryca przeciez wiesz ze jak dzieci cos zlobuzuja to sie ich nie wyrzekasz ,napewno kochasz Aisze chociaz te rybki Ci zjadla ;)
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: bungula » wtorek 19 lis 2013, 18:16

A to ci historia!, kicia miała wodopój z wkładką :lol: , czyli rybiankę :P
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: caryca » wtorek 19 lis 2013, 19:35

Śmiejcie się, śmiejcie. A ja jestem strrrrrrrasznie zła!
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: Alexa » wtorek 19 lis 2013, 19:36

To spryciula z Aishy ;)
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10696
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: bungula » wtorek 19 lis 2013, 20:04

caryca pisze:Śmiejcie się, śmiejcie. A ja jestem strrrrrrrasznie zła!

Caryca, masz drapieżnika w domu, no. Natury nie można zmienić, to nie wina Aiszy. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: caryca » wtorek 19 lis 2013, 21:21

Ale czemu zjadła ryby. Przecież ona nigdy nie chciała jeść żadnej ryby ani niczego w czym byłaby ryba. I teraz, gdy moje akwarium świeci pustkami- liczyłam na te młode, jej się nagle zachciało rybek.
Nie mam w tej chwili żadnej rybki w wieku rozwojowym i będę musiała coś kupić. Tak liczyłam na tę mieczykową a tu nic. I to za czyją przyczyną? Kochanej i rozpieszczanej paskudy! Nigdy jej tego nie wybaczę!
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: Sissi » wtorek 19 lis 2013, 21:52

Oj tam Caryca ,nie takie psoty wybaczamy naszym slodkim kociumbom :) moze nie wiesz a Twoja Aisza lubi jednak rybki tylko zywe :mrgreen:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: Fonsitos » środa 20 lis 2013, 00:27

Diablik też wiele krwi mi już napsuł. I tak kocham to futerko. Przejdzie Ci, przyjdzie się przytulić i przejdzie.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: bungula » środa 20 lis 2013, 10:17

caryca pisze:Kochanej i rozpieszczanej paskudy! Nigdy jej tego nie wybaczę!

To ja wezmę Aiszę, oddasz? 8-)
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: ikxio » środa 20 lis 2013, 14:53

Aisza po prostu dbala o rownowage w swojej niszy ekologicznej :mrgreen: :geek: bo co to jest, zeby tyle niezjedzonych rybek bylo?
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: Ash » środa 20 lis 2013, 15:13

Lo matko, biedne rybki, znam ten rodzaj zlosci bo zwykle Enter mnie doprowadzal do dzikiej furii wrecz bezczelnie na moich oczach robiac co zakazanae a jak pancia ostrzegla podnoszac glos niegrzeczne kocisko, to byl prych i jeczenie...
Aisza zabawila sie w selekcjonera wg swoich potrzeb ;P
Awatar użytkownika
Ash
Dwa Koty
 
Posty: 64
Rejestracja: piątek 13 lip 2012, 14:47

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: caryca » środa 20 lis 2013, 21:19

Bungula- Aiszy na pewno nikomu nie oddam. No bo kto by w naszym domu psocił?
Już mi przeszło- wczoraj byłam wściekła, ale dziś, gdy przyszła do mnie do łóżka żeby mnie obudzić swoimi wąsikami......No i ona tak ładnie prosi o śniadanie, o pieszczochy przy których tak słodko mruczy.....
Ale rybek jej nie wybaczę. Będę jej to stale wypominać.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: Sissi » środa 20 lis 2013, 21:30

Caryca ,wiedziala ze nie bedziesz sie dlugo gniewac bo Aisza ma na Ciebie sposoby zeby przeprosic ,popatrzy w oczy i zacznie cala mruczec ,ocierac sie glowka ogonkiem i juz po Tobie :-D
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

PoprzedniaNastępna

Wróć do Koty i ludzie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron