Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Co zrobić żeby kot był miłym towarzyszem

Moderator: Alexa

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: caryca » czwartek 21 lis 2013, 01:25

No tak, tak właśnie się stało. Łobuziak wiedział co zrobić.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: bungula » czwartek 21 lis 2013, 09:50

caryca pisze:Ale rybek jej nie wybaczę. Będę jej to stale wypominać.

Ale czy Aisza została złapana na gorącym uczynku, z rybka w pyszczku? Nie! W związku z tym śledztwo było poszlakowe, dlatego bezwzględnie obowiązuje domniemanie niewinności ;) . Może to nie ona zjadła rybkę, może ktoś ją wrabia, na przykład, żeby ukryć swój niecny uczynek :) .
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: Sissi » czwartek 21 lis 2013, 11:37

a moze to rybki kanibale :mrgreen:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: caryca » czwartek 21 lis 2013, 11:51

rybki były za małe żeby mogły się pozjadać a Aiszy rzeczywiście nikt nie złapał na gorącym uczynku. Nie mniej jednak, brak tej jednej, będącej w osobnym akwarium daje wszelakie podstawy do tego, żeby Aiszę oskarżyć i rybkożerstwo. No i wyjaśniło się to zmniejszanie stanu "pogłowia" w "żłobku" z poprzednich tygodni.
Trudno, stało się. Nie mogę sobie tylko wybaczyć tego, że nie pomyślałam wcześniej o tym, że Aisza nie tylko pije wodę z akwarium ale i posila się rybkami. I na dodatek ułatwiałam jej dostęp do akwarium, żeby tylko kicia w upały piła wodę- takiej z miseczki nie chce pić.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: ikxio » czwartek 21 lis 2013, 13:32

caryca jak tak napisalas o tych rybkach to ja sobie pomyslalam co by to bylo gdybym zrealizowala swoje marzenie o akwarium z krewetkami (a to przysmak Mruni - tylko nie wiem, czy by zywe ruszyla) - siatka taka jak sie zaklada w budownictwie, zeby ptaki nie wchodzily?
a jak Aisza podkradala rybia karme to pewnie doszla do wniosku, ze trzeba konkurencje likwidowac.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: caryca » czwartek 21 lis 2013, 23:25

o właśnie- trafiłaś w sedno sprawy. Miała za dużą konkurencję a ostatnimi czasy rybkowego jedzenia dostawała b. rzadko. Musiała coś z tym zrobić. No i zrobiła, paskudnica.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: Sissi » czwartek 21 lis 2013, 23:35

caryca trzeba bylo dawac tunczyka wtedy by moze Aisha rybki oszczedzila :mrgreen:
ps,kocham te Twoja lobuzice Aishe :-D
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: bungula » piątek 22 lis 2013, 12:08

Z powodu braku niepodważalnych dowodów oraz wcześniejszego pisemnego oświadczenia Dużej (carycy), że Aisza nie lubi ryb, ani niczego, co je zawiera, wnoszę o uniewinnienie kici od zarzutu rybożerstwa oraz przekazanie na rzecz niesłusznie oskarżonej, w celu zadośćuczynienia, z powodu strat moralnych i wizerunkowych, dużej paczki kocich smakołyków.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: Fonsitos » piątek 22 lis 2013, 12:28

Popieram wniosek, jednocześnie zauważając, że oskarżona cieszy się nieposzlakowaną opinią, a jej wygląd wskazuje na czyste i niewinne intencje.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: Sissi » piątek 22 lis 2013, 12:39

Popieram wniosek ,Aisza jest niewinna i nalezy jej sie zadoscuczynienie w postaci akwarium rybek :)
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: caryca » piątek 22 lis 2013, 17:38

O nie, ona nie jest niewinna. Wystarczy, że już jej wybaczyłam.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: Ash » sobota 23 lis 2013, 16:05

3 tygodnie w zawieszeniu ;P
Awatar użytkownika
Ash
Dwa Koty
 
Posty: 64
Rejestracja: piątek 13 lip 2012, 14:47

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: edyta.g » środa 08 sty 2014, 18:53

Są jakieś sposoby na wychowanie kota? Szczególnie mam ma myśli jej zachowanie noce. Robienie na złość, drapanie ścian, narożnika, firan, stołu, krzeseł (resztę wymieniać??) I czeka tylko żeby mnie z łóżka ściągnąć ...
Obrazek
Awatar użytkownika
edyta.g
Cztery Koty
 
Posty: 462
Rejestracja: środa 27 lis 2013, 18:17
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: Alexa » środa 08 sty 2014, 18:56

Ignorować bo ją uczysz-psoci ty wstajesz i dostaje to co chce.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10696
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: edyta.g » środa 08 sty 2014, 19:07

Tak tylko jak ignorować jak niszczy :/ I to perfidnie robi to .. Jak nie reaguję na drapanie drzwi, szafek czy narożnika to rzuca się na firany i co tylko da się aby wstać :/
Obrazek
Awatar użytkownika
edyta.g
Cztery Koty
 
Posty: 462
Rejestracja: środa 27 lis 2013, 18:17
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: arthrawn » środa 08 sty 2014, 19:10

moja rada, sprawdzona...ekstremalne zabawy z Bazylem od godziny 19...wtedy zawsze znikał na spanie...do 22 i śpi ze mną do 6...nieraz obudzi się o 5...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: bungula » środa 08 sty 2014, 19:44

Zrób jej tor przeszkód, takie coś w rodzaju kociego agility np: skok na drapak, bieg przez tunel (można zrobić z kartonu), skok przez kij od szczotki, slalom między nogami stołu, skok na kanapę (Pola bardzo lubi skoki na kanapę w górę i w dół). Weź piórka na patyku, albo wędkę i niech przebiegnie parę razy taki tor, powinna być tak zmęczona, żeby ziajała i kładła się na boku z wyciągniętymi łapkami. Takie zabawy uskuteczniaj w czasie największej aktywności kici między 21-wszą a 22:30. Na noc zostaw chrupki pochowane w zabawkach, w naszym archiwum i na polciowym wątku znajdziesz kilka pomysłów. Piłeczek wypchanych chrupkami na noc raczej nie polecam, bo robią hałas. Zmęczyć kota maksymalnie to jedyna rada i znaleźć w miarę ciche zajęcie na "nocne łowy".
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: ikxio » środa 08 sty 2014, 20:56

kolege albo kolezanke?
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: edyta.g » środa 08 sty 2014, 21:00

Co do zabaw nocnych to już sprawdzone i nie pomaga :| nie raz ją męczyło się nawet do 23 a ona i tak swoje ... Sznureczki, myszki, karton, tunel :( eh :| Nawet nie zwraca na to uwagi w nocy, robi swoje na złość :)
Obrazek
Awatar użytkownika
edyta.g
Cztery Koty
 
Posty: 462
Rejestracja: środa 27 lis 2013, 18:17
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Wychowanie i zachowanie - zbiorczo

Postautor: Fonsitos » środa 08 sty 2014, 22:28

Przede wszystkim - ona nie robi na złość. To ludzkie zachowanie, nie kocie. Sama zauważyłaś - nauczyła się, że jak ruszy firanę to wstajesz i reagujesz. Kiedyś bodajże Królica tu napisała - policzyli, że obicie na nowo kanapy jest tańsze niż drapak. Może poświęć firankę albo coś tam i zagryzaj zęby. Druga rzecz - Diablik przez jakiś czas miał manię. Jak mu się karma skończyła w nocy to próbował otworzyć szafę w sypialni. Mnie to budziło, szłam siusiu, zagladałam do kociej michy - pusto więc sypałam. O ja, zmanipulowana. Jak wyczułam o co mu chodzi to go ignorowałam, ale za to wieczorem pamiętałam, żeby dosypać do pełna.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

PoprzedniaNastępna

Wróć do Koty i ludzie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron