Kocia hierarchia

Co zrobić żeby kot był miłym towarzyszem

Moderator: Alexa

Kocia hierarchia

Postautor: Fonsitos » niedziela 14 paź 2012, 20:47

O to ja mam pytanie bo już gdzieś czytałam że kot dominujący nie zakopuje. Co z Diablikiem - on raz zakopie kupala raz nie, czasem tak kopie że w końcu sama idę nawet w środku nocy wywalić "urobek" bo spać nie da tak rypie w kuwecie. Sikanko zakopuje zawsze.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Kocia hierarchia

Postautor: bungula » poniedziałek 15 paź 2012, 08:10

Może u Diablika wygrywają odczucia estetyczne nad faktem podkreślania swojej pozycji dominującej ;) . Pola jedynie, gdy zdarzy jej się przestrzelić qpalka tzn. kot w kuwecie - qpalek poza, to wtedy przykrywa, ten wypadek przy pracy, łazienkowym dywanikiem, gapcia moja kochana Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Kocia hierarchia

Postautor: ikxio » wtorek 16 paź 2012, 14:12

Fonsitos je tez gdzies to czytalam, ale nie do konca wydaje mi sie to prawdziwe - Mru zakopuje, a jakze, usilujac zdrapac kafelek ze sciany i tak zeby pazurkow sobie nie ubrudzic . po czym odchodzi zameldowac, ze w kuwecie lezy cos co powinno byc wyrzucone i to jak najszybciej.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Kocia hierarchia

Postautor: agnik » wtorek 15 sty 2013, 14:40

Ja też czytałam, że koty dominujące nie zakopują, a co...niech każdy czuje :) kto tu rządzi. Co do hierarchii, to sama się zastanawiam jak to jest. Obserwując swoje kociaki, zauważyłam ciągłe zmiany w kolejce do jedzenia. Nie myślcie, że każdy nie ma swojej miski. Owszem mają, ale i tak jeden wyjada drugiemu. Na dzień dzisiejszy maluchy mają pierwszeństwo, choć nie sądzę aby w kociej hierarchii stały wysoko. Razem z nimi je Milka. Następnie Adaś i na końcu Balbinka. Jeszcze nie tak dawno, to Adaś był "królem", wszędzie pierwszy. Teraz czeka przykładnie w kolejce. Jak one to robią i kiedy 'dogadują się" względem pierwszeństwa, to tego nie wiem.
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?"
Mark Twain
Awatar użytkownika
agnik
Trzy Koty
 
Posty: 131
Rejestracja: sobota 08 gru 2012, 22:10

Re: Kocia hierarchia

Postautor: caryca » sobota 10 sty 2015, 17:43

W domu mojej Aiszy obowiązuje następujący podział: Wnuczka Weronika jest od kochania, to z nią śpi , to jej wdrapuje się na kolana przy każdej nadarzającej się okazji. Córka Izabela jest od higieny- obcinanie pazurków, czyszczenie uszek, kąpiel. A ja, starsza pani, od jedzenia i sprzątania kuwety.
Ale gdy nie ma w domu Weroniki, Aisza często kładzie mi się na kolanach i domaga pieszczot.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Kocia hierarchia

Postautor: caryca » piątek 02 lip 2021, 17:03

Kilka dni temu przeczytałam ciekawą informację.
Ludzie mające psy lub koty dzielą się na trzy grupy:
1. tacy co absolutnie nie pozwalają spać swoim pupilom w łóżkach i z nikim na ten temat nie rozmawiają
2. Tacy co pozwalają pupilom spać w swoich łóżkach i rozmawiają o tym ze znajomymi
3. tacy którym pupile pozwalają spać razem z nimi w łózkach.
Do której grupy należycie? Bo my do tej trzeciej.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Kocia hierarchia

Postautor: ikxio » niedziela 04 lip 2021, 22:18

bo ja wiem? zwykle do trzeciej
ale poniewaz koty sporo spia w dzien (poa ty maja szfy, kanapy i fotele) to konfliktu interesow nie bylo.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Kocia hierarchia

Postautor: bungula » czwartek 08 lip 2021, 07:13

W przypadku kotów punkt 1 jest raczej nie do zrealizowania. Kot zawsze znajdzie sposób by spać z dużymi w jednym łóżku.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04


Wróć do Koty i ludzie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron