Dekoder do telewizji naziemnej.

Moderator: ikxio

Dekoder do telewizji naziemnej.

Postautor: Alexa » niedziela 22 maja 2022, 18:54

Od jutra w naszym województwie wprowadzają nowy sygnał w TV-potrzebny będzie dekoder DVB-T2.
Mam aktualnie telewizję UPC podstawowy pakiet TV naziemnej(żadnego abonamentu)
Patrzę na dekodery i nie wiem jaki byłby najlepszy.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Dekoder do telewizji naziemnej.

Postautor: ikxio » piątek 27 maja 2022, 12:32

Masz kablowke? To nie powinno sie niczmienic.
Dekoder poza tym tylko do niektorych telewiziorow jest konieczny. Sprawdz w menu odbiornika. Zy nie masz fabrycznie wbudowanej opcji.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Dekoder do telewizji naziemnej.

Postautor: Alexa » czwartek 16 lis 2023, 22:37

Przełączyli nam z tv naziemnej na cyfrową(jestem w UPC-Play) i są cyrki bo nie ma programu 1, 2 TV i TVN. Nastawiałam jak podali w komunikacie-najpierw w inna sieć kablowa bo na UPC nic się z kanałów nie zapisało, wczoraj na UPC- bo już się kanały pojawiły. Dziś rano była 1, 2 TVN a po południu już nie. Masakra. Do telezwizora podan 20 letniego i tak muszę dokupić dekoder do odbioru tv cyfrowej.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Dekoder do telewizji naziemnej.

Postautor: olga » piątek 17 lis 2023, 00:06

Dla mnie to jakaś czarna magia :shock:
Będzie już ze 25 lat jak nie mam TV :oops:
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Dekoder do telewizji naziemnej.

Postautor: Alexa » piątek 17 lis 2023, 23:36

Byłam dziś w siedzibie upc(play)wyznaczonej do kontaktu w razie problemów i głupia kobieta wmawiała mi że to wina telewizora. Chciała wcisnąć dekoder. Jak wróciłam to pierwszy, drugi i tvn był do godziny 15 a potem znów nie ma tych programów. Dzwoniłam jeszcze w jedno miejsce i też chcieli mi wcisnąć telewizję w abonamencie z dekoderem. Jeszcze zostało mi zadzwonić do działu technicznego ogólnopolskiego. Mnie się wydaje że powinni wzmocnić sygnał do tych programów.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Dekoder do telewizji naziemnej.

Postautor: ikxio » wtorek 28 lis 2023, 20:29

rzeczywiscie dekoder jesli nie masz mozliwosci odbioru nowych czestotliwosci bedzie konieczny. albo niwy telewizor z tymi funkcjami.
tak czy tak jest jakas graniczna data, kiedy wlasnie czesc programow juz nie bedzie nadawala w starym systemie - teraz pewnie raz sie pokazuje, raz nie, bo sa testowane nadajniki.
dekoder drogo nie jest. w kazdym razie jesli nie masz kablowki a zbiorcza antene cyfrowa to kobitka miala racje - to kwestia telewizora.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51


Wróć do Komputer i sieć

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron