Internet UPC

Moderator: ikxio

Internet UPC

Postautor: Alexa » środa 18 lip 2012, 08:05

Dotychczas płaciłam 39 zł za internet-512 coś tam(najmniejsza prędkość prędkosć)
Dzis wchodzę żeby wydrukowac fakturkę a tu takie coś( nie podpisywałam nowej umowy, nie informowali mnie też o tym-ani telefonicznie ani pisemnie)
nikt tez nie był u mnie aby przestawić szybkośc netu-bo widzę że mam teraz 25 MB/s,
jak sprawdzić czy rzeczywiście mam ta szybkośc netu? bo sobie mogli tak napisać a mam dalej ta sama prędkość, no i powinni chyba zapytać mnie o zgodę , powinnam coś podpisać.
A jakby podwyższyli do 100zł?, albo więcej? :evil:

INTERNET
STARTER 25 Mb/s - ABONAMENT 1 36,03 44,31 0,00 44,31 36,03 23% 8,28 1 Lip - 31 Lip
Razem 44,31 0,00 44,31 36,03 8,28
Suma naliczen za biez a cy okres 44,31
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Internet UPC

Postautor: Sissi » środa 18 lip 2012, 08:10

Alexa tutaj np.mozesz zmierzyc predkosc swojego lacza http://speedtest.bitel.net/ :)
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Internet UPC

Postautor: Alexa » środa 18 lip 2012, 08:24

Dzieki sissi , klikłam tam i mi wyszło:
po lewej stronie licznika:
24,41 MBIT/s, po prawej str licznika 1.55 Mbit/s

a na dole-Ping- 42 ms
nie wiem co to znaczy
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Internet UPC

Postautor: Sissi » środa 18 lip 2012, 08:42

Alexa ze Twoja maksymalna predkosc lacza jest 24,41 Mbit/s a minimalna 1,55 Mbit/s a PING oznacza szybkosc przesylu pakietu im mniejszy tym lepszy ,czyli szybciej przesyla :)
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Internet UPC

Postautor: olga » środa 18 lip 2012, 10:43

Alexa, jakiś czas temu (marzec lub kwiecień) dostałam maila z UPC o tym, że zmieniają się ceny na moją prędkość łącza (o ok. 5zł drożej) i jeżeli nie chcę mieć łącza za tą cenę to mogę zrezygnować z usługi. MOże tez dostałaś coś takiego w tamtym okresie?) Zmiana nastapiła od czerwca i w lipcu dostałam już droższą fakturę.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Internet UPC

Postautor: Alexa » środa 18 lip 2012, 15:27

Olga a ten mail był na pocztę, którą masz w upc?bo ja tam nie zaglądam, więc zaraz zajrzę.
Kiedys jak chodził facet z upc to wspominał że ta najniższą będą wyłaczać, ale ja myslałam że tylko tak mówi bo chce mi wcisnąc jakis pakiet upc.
Tamta umowę miałam na cvzas nieokreslony, ciekawe czy teraz też jest taka.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Internet UPC

Postautor: olga » środa 18 lip 2012, 15:33

ten mail był na pocztę jaką podałam im do kontaktu ze mną. Sprawdziłam, przyszedł do mnie dokładnie 8 maja, czyli trochę poźniej niz pisałam a treść z grubsza taka:


Szanowni Państwo!

Cieszymy się, że są Państwo w gronie Abonentów UPC i dziękujemy za korzystanie z naszych usług oraz zaufanie, jakim obdarzyliście Państwo naszą firmę. Każdego dnia chcemy lepiej odpowiadać na Państwa potrzeby i dokładamy starań, aby zapewniać najwyższą jakość usług i konkurencyjność oferty. Poniżej informujemy o ważnych zmianach, w tym o nowościach, wzbogacających Państwa usługi.
Już na początku czerwca przyspieszamy Państwa Internet 10 Mb/s aż na 25 Mb/s jedynie za 5 złotych miesięcznie

UPC od wielu lat wyprzedza standardy rynkowe, oferując najszybsze prędkości internetu.
Z tego powodu przestajemy świadczyć usługi o niższych prędkościach: 5 Mb/s i 10 Mb/s.

Aby mogli Państwo przetestować nową prędkość Internetu, przyspieszamy go już w czerwcu, bez dodatkowych opłat. Opłata w wysokości 5 złotych będzie doliczana do Państwa rachunku od 1 lipca 2012.

W przypadku braku akceptacji powyższej zmiany, przysługuje Państwu uprawnienie do rozwiązania Umowy Abonenckiej. Pisemne oświadczenie o rozwiązaniu Umowy Abonenckiej powinno zostać dostarczone do UPC Polska do 21 czerwca 2012 roku. Jeśli skorzystają Państwo z powyższego uprawnienia, UPC nie będzie przysługiwać żadne roszczenie odszkodowawcze, a także zwrot ulgi.

Łączę wyrazy szacunku,

Ewa Wesoły
Dyrektor ds. Obsługi Klientów UPC
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Internet UPC

Postautor: Alexa » środa 18 lip 2012, 15:42

Dzieki Olga za treść maila, bo ja nie nie umiem wejść na moją pocztę w upc-nie wyświetla mi się, może później spróbuję. ;)
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Internet UPC

Postautor: olga » środa 18 lip 2012, 16:14

Jeżeli nie używasz poczty UPC jest ona dezaktywowana. Możesz ją aktywować po wpisaniu numeru klienta i jeszcze jakichs innych danych. Najlepiej zrób to teraz i podaj dodatkowy adres do kontaktu.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Internet UPC

Postautor: Alexa » piątek 20 lip 2012, 17:45

Próbuje aktywować pocztę na upc, ale mi to nie wychodzi.
Aktywowałam pocztę ale nie mam info o nowej ofercie netu.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Internet UPC

Postautor: olga » piątek 22 lut 2013, 18:18

W poniedziałek zmieniłam sobie w UPC taryfę na tańszą i o 5Mb większą. Widzę jednak, że dopiero dziś powiększono mi prędkość internetu, ciekawe jak rachunek przyjdzie.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Internet UPC

Postautor: olga » piątek 30 sie 2013, 15:00

Zastanawiam się czy 4Mbps to dużo czy mało. W sieci siedzę sporo: na forum, na stronach fachowych, pogrywam w Anno Online, czasem jakieś gierki czy filmiki we Flashu, oglądam filmy (nie ściągam) - czy to wystarczy na na takie użytkowanie? Teraz mam 10Mbps i jest ok, ale to ponad dwa razy więcej.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Internet UPC

Postautor: Fonsitos » piątek 30 sie 2013, 15:35

Ja przed tym jak miałam 10mega miałam 4 i 6. Wtedy a teraz? Jak coś dużego zasysam to już nie muszę zmniejszać transferu, żeby eŁowi nie przeszkadzać. Także póki panienki nie będą oglądać jakiegoś cattube.com to spokojnie 4 mega Ci wystarczą. Podwyższyć zawsze przecież można.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Internet UPC

Postautor: olga » piątek 30 sie 2013, 15:43

Nie bardzo właśnie będę mogła podwyższyć bo w nowym miejscu będzie radio, taką prędkość oferują maksymalną
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)


Wróć do Komputer i sieć

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron