Mały laptop, tablet czy inne coś?

Moderator: ikxio

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: Alexa » niedziela 04 lis 2012, 14:02

Czyli system windows opóźnia po pewnym czasie pracę na kompie-strony się tak szybko nie otwierają.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10717
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: bungula » niedziela 04 lis 2012, 14:06

Dokładnie, dlatego zaleca się żeby raz na rok robić reinstalacje systemu Windows lub przywracać go z obrazu. W Androidzie ten problem nie istnieje.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3668
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: Alexa » niedziela 04 lis 2012, 14:15

To lepiej rozjerzę się za tabledem z systemem adroid.Tylko nie wiem na co jeszcze zwrócic mam uwagę.Na pewno aby bateria długo działała bez ładowania.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10717
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: sierpówka » niedziela 04 lis 2012, 14:31

bungula pisze:Windows to system operacyjny, który bardzo śmieci, to znaczy, że jeżeli w trakcie używania wgrywasz sobie jakieś programy, a potem, kiedy przestają być Ci potrzebne odinstalowujesz je, Windows nie usuwa do końca wszystkich elementów programu. Te elementy gromadzą się i zaśmiecają system.

Można bez problemów ręcznie to zrobić ;) Elementy programu powinien usuwać deinstalator (program usuwający program) a nie system. Nie usuwa plików programu, które zostały dodane, do programu w późniejszym czasie (nie było ich podczas instalacji).
Windows ma duże wsparcie w sieci, dużo porad - to plus.

Linux może skutecznie zniechęcić, wyprowadzić z równowagi użytkownika. Wcale nie jest taki stabilny (chyba , że w trybie tekstowym). Trzeba dużo czytać i być dociekliwym. Nazewnictwo rozwala, wsparcie w necie nie jest tak dobre jak dla Windowsa. Użytkownicy linuxa narzekają i klną - wystarczy poczytać fora.

Android system oparty na linuxie. Wspiera Goggle , duży koncern/producent oprogramowania, bogaty więc , prawdopodobnie wsparcie będzie na zadawalającym poziomie. Poza tym wsparcie dają producenci sprzętu , którzy mogą modyfikować/dostosowywać Androida.

Alexa, zwróć uwagę/zapytaj się czy dasz radę samodzielnie zmienić baterię... lub jaki jest koszt zmiany baterii w serwisie (robocizna).
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: Alexa » niedziela 04 lis 2012, 18:21

Na razie wstępnie zbieram informacje, nie znam się na tych nowinkach technicznych zupełnie.
Nie mam pojęcia do jakich firm zawęzić poszukiwania.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10717
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: Alexa » poniedziałek 05 lis 2012, 20:31

Co to jest Modem: 3G , jedne go mają inne nie.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10717
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: Sissi » poniedziałek 05 lis 2012, 20:43

Alexa to 3G oznacza ze masz mozliwosc korzystania ze tabletu rowniez na SIM karte( nie tylko na WiFi) i takie sa najlepsze .
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: Alexa » poniedziałek 05 lis 2012, 20:49

Czyli wejście na przenośny net-w pamięci USB? bo mam playa na pendrajwie-bezprzewodowy.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10717
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: Aga » środa 07 lis 2012, 21:50

Tablet z androidem nie ma wejścia usb, a jeżeli ma to nie zainstaluje sterowników, które są potrzebne aby używać takiego internetu.
Aga
VIP
 
Posty: 808
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 17:43

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: Sissi » środa 07 lis 2012, 23:17

Aga za pare gorszy dolownie kupuje sie wejscia wszelkie do samunga tableta przez wejscie ladowarki jak wiekszosc wiodacych prym techniczny tabletow wiec jest ok . Nawet apple nie ma zadnych wejsc poza SIM i na sluchawki oraz ladowarke . Samsung jest naprawde najlepszym tabletem na rynku z posrod wszystkich ,jest naprawde prosty w obsludze ,wiem co pisze z doswiadczenia.Taj´k wogole czy ktos z was zna dobrze system android ? ja troche ale mam jeszcze pytania odnosnie sytemu i aplikacji .
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: Alexa » czwartek 08 lis 2012, 18:33

Tzn że tablety nie widzą też pamięci USB ? czyli nie mozna odtworzyć tego co się ma na pamięci USB? albo zrzucic na tableta? :evil:
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10717
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: bungula » czwartek 08 lis 2012, 20:36

Nie, Alexa to nie tak. Ja wprawdzie nie mam tableta, ale podejrzewam, że w tabletach jest podobne rozwiązanie jak w smartfonach, gdzie gniazdo ładowarki jest jednocześnie gniazdem USB, musisz mieć jedynie kabelek przejściowy z jednej strony z męską końcówką miniUSB lub mikroUSB (zależnie od modelu tableta) i z drugiej strony damską końcówkę normalnej wielkości USB. Przez taki kabelek można podłączyć pendriver'a.
Ostatnio zmieniony czwartek 08 lis 2012, 20:39 przez bungula, łącznie zmieniany 2 razy
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3668
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: Fonsitos » czwartek 08 lis 2012, 20:37

A wejścia na karty SD na przykład one mają? Bo jak trzeba śledzia do podłączenia pena to jest to dla mnie kolejny argument przeciw tabletom.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: bungula » czwartek 08 lis 2012, 20:43

Myślę Fonsi, że skoro komórki i smartfony maja wejścia na kartę SD to i tablety też je mają.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3668
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: Sissi » czwartek 08 lis 2012, 20:50

Fossi ja ma taki adapter na wszytko oryginalny do wszystkiego i trzeba gó podlaczyc do gniazada zailajacego a potem robisz co chcesz ,zaden tablet oprocz toshiby nie ma takich wejsc bezposrednio jednak tablety sa naprawde super. Wiem co pisze choc zem tepota w inforamtyce . I tak z reszta juz za pare lat nie bedzie innych kompow jak typu tablet albo jeszcze nowsze technologie nikt nie bedzie pisal programow dla muzealnych kompow ,technika idzie dalej czy am wygodnie podoba sie czy nie ja przedpotopowa wyuczona na atari z miodowym monitorem poddalam sie i ucze sie tylko nowosci bo potem nie dam sobie rady :-D
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: Fonsitos » czwartek 08 lis 2012, 21:00

a ja tak nie lubię tego "dotykalskiego" trendu w technice...
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: bungula » czwartek 08 lis 2012, 21:05

Fonsitos pisze:a ja tak nie lubię tego "dotykalskiego" trendu w technice...

Ja też nie. Nigdy nie wiem jak mocno trzeba dotykać, a poza tym niemiłosiernie wkurza mnie wiecznie pomazany paluchami ekran.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3668
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: Alexa » czwartek 08 lis 2012, 21:21

Ale chyba są takie specjalne rysiki do pisania-klikania na ekranie tableta?
Hihi na razie zbieram info i pewnie minie ze 2 lata zanim zdecyduje się na zakup tableta.
A z innej beczki-telefony smartfony one pewnie też powinny mieć gnizadko na podłączenie USB z internetem, tzn taki łącznik-przełącznik żeby zadziałało?A jakbym do normalnego telefonu komórkowego taki przełącznik-łącznik dostała i podłączyła to też na telefonie net z USB będzie działał?
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10717
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: ikxio » czwartek 08 lis 2012, 22:06

wiecie co? odroznijcie polaczenie od nosnika info - tak usb czy inne pozwalaja na transmisje danych - wiec zgromadzenie czegos na nosniku majacym polaczenie niekompatybilne jest bez sensu. poza tym przy takiej miniaturyzacji - Fonsitos, bungula moja przewodnosc skory i pare innych parametrow oszukiwania testow jest taka, ze dotykowe dzialaja, ale nie do konca, potliwosc dloni mam ponizej przecietnej. precz z dotykiem
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: sierpówka » piątek 09 lis 2012, 08:08

Na tablecie internet mobilny z modemu USB nie będzie ci działał. Nie zainstalujesz sterownika (programu ,który kontroluje i steruje modemem USB). Sterownik jest napisany na Windows i Maka. Choć może gdzieś krążą w sieci sterowniki na Androida... Nie po to się kupuje mały sprzęt typu tablet aby do niego podłączać/dopinać wszystko co pod ręką. Tablet ma Wi-Fi i wbudowany modem na kartę SIM. Wystarczy z modemu USB wyjąć kartę SIM i korzystać z internetu sieci komórkowej.

Jeśli masz internet to masz dostęp do plików prywatnych umieszczonych na SkyDrive lub na Dropbox lub na jeszcze czymś innym ... Nie ma potrzeby nosić pendrajwów i innych kart pamięci.
W innym przypadku tablet nie ma sensu ...
Jest teraz jeszcze problem czy pliki , które tworzysz w Windows, w domu otworzysz na Androidzie???
Zdjęcia i pliki tekstowe tak. Ale czy inne ??? I tu może zacząć się problem.
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

PoprzedniaNastępna

Wróć do Komputer i sieć

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron