Mały laptop, tablet czy inne coś?

Moderator: ikxio

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: ikxio » piątek 09 lis 2012, 12:15

wiecie , gadamy jak handlarze zlomem . moj swietej pamieci maz (fanatyk II wojny swiatowej na Pacyfiku i broni palnej w ogole) na komputerach to sie znal gorzej niz ja na strzelaniu do celu z urzadzenia kaliber 22- ale analogia jest - jesli cos nie ma wartosci uzytkowej to albo kierunek kosz albo na polke jako dzielo sztuki. w przypadku tego co dzieje sie na rynku info i okolicach? ja poczekam - po prostu nie stac mnie na obstawienie kazdego konia na rynku - fant ma dzialac na poziomie moich potrzeb i byc w miare przyjazny
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: sierpówka » piątek 09 lis 2012, 17:25

...dokładnie tak! Ktoś cały czas decyduje za nas co jest dobre i co należy używać :lol: Te wszystkie tablety może i są dobre dla tych co cały czas w trasie: w pociągu, delegacji...
Moda to jest wielki biznes.

Nie ma to jak normalna klawiatura, normalny ekran (ze świetnym programem lupa na win7) i zamykany dekiel laptopa. Do tego funkcjonalny system albo i dwa systemy.
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: Alexa » piątek 09 lis 2012, 18:59

No to tablet jest do dupy, powinni robić taki sprzęt że wszystko do wszystkiego pasuje, a nie jakieś durne sterowniki, programiki i inne duperele srele :evil: :evil: :evil:
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: Sissi » piątek 09 lis 2012, 19:34

Alexa nie zgadzam sie ze tablet jest do dupy ,nie wiem czemu taki najzd jest tutaj na naprawade calkowicie porzadny i przyzwoity komp ,ja mam akurat dosc duze dowiadczenie na pracy na nich maz tez ma i jest zadowolony . Mnie sie wydaje ze jezeli ktos probuje na nim pracowac to bardzo go doceni nie jest to wynalazek to bogatych bisnesmenow tylko dla dla zwyklych ludzi ktorzy potrzebuja kompa lekkiego ,szybkiego w pracy niezawodnego dlugo wytrzymujecego na bateri o innych zaletach nie wspomne bo nie ma po co . Prosilas o rade wiec wypowiedzialam sie kilka razy bedac oczywiscie za tabletem ale z tym do dupy to juz troche przesada .Przyciez kazdy kupuje co lubi i na czym mu wygodnie pracowac i tyle ,chcialas cso miec mobilnego znetem i szyblkiego i praktycznego napewno nie jest tym laptop zzera monsto energi i system muli sie no mobilnym necie .Zreszta i tak za kilka lat juz nie bedzie starych komow wiec warto nauczyc sie czego nowego zeby potem nie miec problemow to tak jakby ktos dzisiaj wybieral pralke franie przy zakupie niz automat .
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: Alexa » piątek 09 lis 2012, 19:40

Sissi to nie było do Ciebie tylko do tableta ;) że jest wg mojej opinii do dupy .Ja chciałam go wykorzystać jako dostęp do netu w każdej chwili-nie przez w-fi(bo w-fi wszedzie nie złapie a może się mylę? ale przez playa-USB. Postęp techniczny jest wieli co chwilę i myslę że jak jeszcze poczekam trochę to wymysla tablety z tą funkcją.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: Sissi » piątek 09 lis 2012, 19:58

Alexa wszystkie tablety maja dostep do netu przezWLAN , WiFi ,wiekszosc tabletow maja rowniez net mobilny na Micro Sim (karta jak do telefonu typu MULTI Sim i kazdy tablet ma na karte wejscie jezeli ta funkcie ma nie trzeba przez USB nic podlaczac ,mja rowniez blutusa i Wirellen podlaczenie do zewntrzenej np .klawiatury czy tez myszy itp.) ;)
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: ikxio » piątek 09 lis 2012, 20:25

Sissi sa jak zauwazylas notesami - mi wystarczy papier i pisak no chyba, ze ma byc prestizowo :mrgreen:
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: sierpówka » sobota 10 lis 2012, 08:03

Alexa, weź swój mobilny internet, z Play-a, do sklepu z kompami i powiedz , że chcesz tableta na którym będzie taki mobilny net chodził. Poproś o pokazanie/zaprezentowanie jak się to robi. Facet (albo baba) pokaże ci jak się wyjmuje kartę SIM z pendraka mobilnego i umieszcza w tablecie :)
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: Alexa » sobota 10 lis 2012, 10:13

Dzięki za pomysł Sierpówka :)
Chyba najlepiej pójść do Vobisu, Komputronika a omijać supermarkety typu Real,Carrefour i Mediamarkt, Saturn?
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: Alexa » wtorek 18 gru 2012, 18:22

Potrzebuję opini o laptopach firmy HP, wie ktoś coś na ten temat?
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: Aga » wtorek 18 gru 2012, 18:25

Ja się nie znam. Jak poszliśmy kupować laptop córce to pytaliśmy sprzedawcę i polecił nam laptop lenovo. Ale HP też brał pod uwagę.
Aga
VIP
 
Posty: 808
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 17:43

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: Alexa » wtorek 18 gru 2012, 18:30

Bo teraz jest w promocji w sklepie AGD-mały 10` i pojemnośc pamięci ma dużą.Jeszcze zastanawiam się nad tabletem sony za ta samoą cenę, ale znając siebie będe się wnerwiać jak trzeba będzie dotykowo wszystko robic na tablecie :evil: Jak nie będzie końca świata to może po świętach sie na cos zdecyduję, teraz zadużo ludzi w sklepach.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: ikxio » środa 19 gru 2012, 07:40

ja mam lapka HP od 2008 i (tfu odpukac) zadnej awarii, mam nadzieje, ze predzej klawiature zedre niz sie popsuje.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: Alexa » sobota 02 lut 2013, 14:17

Co to znaczy jak pisze w opisie laptopów-Napęd optyczny -Brak napędu ? tzn że nie ma kieszonki na płytki CD?
A - System operacyjny Windows 7 Start 32 bit ? tzn że ma tylko na jakis czas ten system np 30 dniowy , a potem trzeba kupić system na płytce i wgrać? a jak wgrać z płytki jak nie ma napędu CD?
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: bungula » sobota 02 lut 2013, 14:39

Alexa pisze: Napęd optyczny -Brak napędu ? tzn że nie ma kieszonki na płytki CD?

Tak
Alexa pisze:A - System operacyjny Windows 7 Start 32 bit ? tzn że ma tylko na jakis czas ten system np 30 dniowy , a potem trzeba kupić system na płytce i wgrać? a jak wgrać z płytki jak nie ma napędu CD?

Nie, to znaczy, że jest zrobiona preinstalacja systemu, co oznacza, że po uruchomieniu należy dokończyć instalacje, to zapewnia, że nikt wcześniej nie używał komputera.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: Alexa » sobota 02 lut 2013, 14:53

Dzięki Bungula :)
Zaczynam się rozgladac za małym netookiem do 10`, ale nie wiem na co zwrócić jeszcze uwagę, oprócz tego żeby bateria bez podłączania do prądu działała jak najdłużej. I jakiej firmy wybrać.
a teraz wchodzą nowe podłączenia usb 3, chyba będa jakies przełączniki żeby mozna podłączyć pamięć usb 2?
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: Alexa » poniedziałek 04 lut 2013, 21:25

O laptop mi odpalił, przeszły mu fochy.Ciekawe co będzie jutro.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: Alexa » poniedziałek 04 lut 2013, 21:47

Ile przeciętnie ma żywot stacjonarny komp? laptop? bateria w laptopie?
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: Fonsitos » poniedziałek 04 lut 2013, 22:31

Stacjonarny - długo. Lapek - prędzej mechanicznie się coś zepsuje w obudowie (klapce) a jeśli chodzi o baterie - to różnie czasem rok, czasem 2 lata. Zależy od modelu, użytkowania itd itd. Zbyt wiele zmiennych aby jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Mały laptop, tablet czy inne coś?

Postautor: Piots » poniedziałek 04 lut 2013, 22:46

Alexa pisze:Ile przeciętnie ma żywot stacjonarny komp? laptop? bateria w laptopie?


Jeśli chodzi o awaryjność to można liczyć w latach, ale żywot komputera to czas kiedy możemy na nim jeszcze optymalnie pracować, a to zależy co na nim robimy, jeśli gramy to trzeba zmieniac praktycznie co rok, jeśli uzywamy główni office'a to znacznie dłużej. Co do baterii to z mojego doświaczenia od 2 do 3 lat.
Obrazek
Piots
Dwa Koty
 
Posty: 91
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 21:51
Lokalizacja: Krakostan

PoprzedniaNastępna

Wróć do Komputer i sieć

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości