[Windows Przeglądarki] Historia odwiedzanych stron-kasowanie

Moderator: ikxio

[Windows Przeglądarki] Historia odwiedzanych stron-kasowanie

Postautor: sierpówka » środa 14 lis 2012, 13:09

Kasowanie historii w przeglądarce lub korzystanie z trybu prywatnego nie chroni nas przed ujawnieniem gdzie byliśmy w sieci....

Uruchamiamy Wiersz poleceń (start-wszystkie programy-akcesoria) i wpisujemy :
Kod: Zaznacz cały
ipconfig/displaydns
i wciskamy enter.

Aby to skasować wpisujemy:
Kod: Zaznacz cały
ipconfig/flushdns
i wciskamy enter.
Ostatnio zmieniony czwartek 15 lis 2012, 11:19 przez sierpówka, łącznie zmieniany 1 raz
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Windows Przeglądarki] Historia odwiedzanych stron-kasow

Postautor: olga » środa 14 lis 2012, 15:24

Działa na Firefoxie?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: [Windows Przeglądarki] Historia odwiedzanych stron-kasow

Postautor: bungula » środa 14 lis 2012, 17:46

olga pisze:Działa na Firefoxie?

Wiersz poleceń działa niezależnie od rodzaju przeglądarki i jak rozumiem za pomocą podanych przez sierpówkę poleceń kasuje się adresy tłumaczone przez serwer DNS.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: [Windows Przeglądarki] Historia odwiedzanych stron-kasow

Postautor: sierpówka » czwartek 15 lis 2012, 00:11

Tu przykład... przeglądarka nie ma znaczenia, skasowanie historii z poziomu przeglądarki też nic nie zmieni...

Obrazek
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Windows Przeglądarki] Historia odwiedzanych stron-kasow

Postautor: olga » sobota 08 gru 2012, 20:34

Mam n Firefoxa najnowszą wersję z uruchomiona blokadą wyskakujących okienek i zainstalowany Addblock. Mimo to co chwila uruchamiają mi się popupy wielkie na cały monitor upierdliwe jak wielkie nieszczęście. Czym to spacyfikować?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: [Windows Przeglądarki] Historia odwiedzanych stron-kasow

Postautor: sierpówka » sobota 08 gru 2012, 20:52

Podaj adres przykładowej stronki gdzie takie upierdliwe reklamy wskakują - sprawdzę z ciekawości moją podatność na atak reklamodawców i podzielę się ustawieniami blokującymi (jak da radę ;) )
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Windows Przeglądarki] Historia odwiedzanych stron-kasow

Postautor: olga » sobota 08 gru 2012, 20:56

Stąd - wyskakuje reklama jakiegoś iPoda
http://stop-limitom.pl
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: [Windows Przeglądarki] Historia odwiedzanych stron-kasow

Postautor: sierpówka » sobota 08 gru 2012, 21:22

Kurde, nic nie wskakuje! Zainstalowałem najnowszego Firefox'a (17.01) i nic nie lata. Ta nowa instalacja nie ma dodatku blokującego. W IE (tu wyłączyłem filtrowanie) i w Operze (tu wyłączyłem AdBlockPlus) też nic nie lata. Może masz szczęście i zostałaś wylosowana :lol:

Może usuń wszystkie ciasteczka... albo użyj programy do usuwania takich szpiegujących gości.
Ostatnio zmieniony sobota 08 gru 2012, 21:25 przez sierpówka, łącznie zmieniany 1 raz
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Windows Przeglądarki] Historia odwiedzanych stron-kasow

Postautor: olga » sobota 08 gru 2012, 21:25

Nie za każdym razem lata, może to ty nie miałeś szczęścia ;)

W najnowszym firefoxie jest blokada okienek w ustawieniach: Narzędzia-> Opcje->Treść wydaje mi się, że poprzednio było podobnie
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: [Windows Przeglądarki] Historia odwiedzanych stron-kasow

Postautor: sierpówka » sobota 08 gru 2012, 21:35

Tak , wskakujące okienka są zablokowane. Ale to i tak nie chroniło przed reklamami. Pozwoliłem na wskakujące okienka i , na tej stronce co podałaś, nic nie wskoczyło, po odświeżeniu.

Hmmmm, przeleciał bym jakimś programem do usuwania nieproszonych gości. Potem zainstalował dodatek NoScript i AdBlock.
W tym AdBlock'u sprawdź , w jego ustawieniach , czy go nie wyłączyłaś dla wskazanych stron - tam można robić wyjątki ( w NoScript zresztą też, bo nie wszystkie strony chodzą poprawnie). Z NoScript jesteś bezpieczniejsza. Dodatek blokuje JavaScript (nie mylić z Javą) - polecam.

No ogólnie to jest ciągła walka , z tymi reklamami ;)
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Windows Przeglądarki] Historia odwiedzanych stron-kasow

Postautor: olga » sobota 08 gru 2012, 21:42

Ale ja mam adblocka i jest ustawiony na pełne blokowanie. Spróbuję z noscript bo tego nie mam.

Na marginesie: podczas przeglądania aplikacji widzę, że mam zainstalowane podwójnie Firefoxa i Thunderbirda (starsze i aktualne wersje) - czy to konieczne, czy mogę te starocia pousuwać bez strat w ustawieniach i zapisach historii/adresów?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: [Windows Przeglądarki] Historia odwiedzanych stron-kasow

Postautor: sierpówka » sobota 08 gru 2012, 22:01

NoScript to jest coś innego ..nie rezygnuj z AdBlock'a. Niech działają razem , te dodatki.
Jeśli AdBlock czegoś nie blokuje to znaczy , że nie ma tego "świństwa" w swojej bazie , na swojej liście.

Co do drugiego pytania to nie jestem pewny , nie używam tych produktów.
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Windows Przeglądarki] Historia odwiedzanych stron-kasow

Postautor: bungula » poniedziałek 10 gru 2012, 10:22

olga pisze:Ale ja mam adblocka i jest ustawiony na pełne blokowanie. Spróbuję z noscript bo tego nie mam.

Na marginesie: podczas przeglądania aplikacji widzę, że mam zainstalowane podwójnie Firefoxa i Thunderbirda (starsze i aktualne wersje) - czy to konieczne, czy mogę te starocia pousuwać bez strat w ustawieniach i zapisach historii/adresów?

Żeby bezpiecznie usunąć starsze wersje Firefoxa, nie martwiąc się o stratę zakładek, można zrobić ich kopię zapasową. Firerfox > Zakładki > Wyświetl wszystkie zakładki > Importowanie i kopiowanie > Eksportuj zakładki do pliku HTML... Plik można zapisać np. na pendrivie. Najlepiej usunąć wszystkie wersje przeglądarki i wgrać najnowszą wersję, a potem: Firefox > Zakładki > Wyświetl wszystkie zakładki > Importowanie i kopiowanie > Importuj zakładki z pliku HTML...
Thunderbirda nie używam, ale spróbuj przeszukać zarządzanie, albo coś w tym stylu, podejrzewam, że też można zrobić kopię książki adresowej i całej zawartości skrzynki.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04


Wróć do Komputer i sieć

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron