Dekoder SAT

Moderator: ikxio

Dekoder SAT

Postautor: Sissi » piątek 16 lis 2012, 23:15

Mam takie pytanie ,wlasciwie prosze o porade jak zgrac filmy z dysku twardego ´z dekodera Philips (w tym przypadku cyfry) musze go wymienic a uszkodzilam sobie gniazdo USB ,mam tylko wejscia dobre HDMI ,EURO, antenowe zwykle i wejscia na czincze do kamery oraz wejscie do internetu LAN . Mam chyba z 50 dobrych filmow na twardym dysku w dekoderze i rozpacz mnie ogrania tak mi ich zal .
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Dekoder SAT

Postautor: Fonsitos » piątek 16 lis 2012, 23:34

A wcześniej taka opcja była aby zczytać na inny dysk filmy? Najczęściej te dekodery zapisują w takim formacie aby właśnie nie kopiować i nie rozprowadzać ich dalej - antypiracko itd.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Dekoder SAT

Postautor: Sissi » piątek 16 lis 2012, 23:38

Fonsi nigdy nie probowalam wiec nie wiem ale mysle ze powinna byc taka mozliwosc :roll:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Dekoder SAT

Postautor: Fonsitos » piątek 16 lis 2012, 23:42

Poszperałam - niech żyje forum elektroda.pl :) Niestety - to gniazdko usb jest w philipsach nieaktywne i z brakiem filmów należy się pogodzić. Ale że temat mnie zaintrygował poszperam jeszcze. Dodam, że słabo to widzę bo mam n-kę z dyskiem i nagrywaniem programów i nie ma żadnej możliwości aby to ogarnąć - dysk jest szyfrowany.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Dekoder SAT

Postautor: Sissi » piątek 16 lis 2012, 23:44

Fonsi poszperaj moze cos znajdziesz ja sama tez bede probowac ,jedynie co najlatwiejsze w tym momencie to wlanczanie filmu i zywcem zgrywanie ich na DVD z twardym dyskiem tylko to potrwa wiecznosc :roll:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Dekoder SAT

Postautor: Fonsitos » piątek 16 lis 2012, 23:47

Właśnie to miałam Ci napisać - zgrywanie real time na kompa z kartą telewizyjną (ważne), niestety - z jakością HD można się pożegnać. Ja wiem że to już regulaminowo podpadam - a nie lepiej poszperać za tymi filmami na torentach? Zassanie ich przy dobrym łączu (a z tego co pamiętam to masz fajne) nie powinno być problemem a już na pewno czasowym.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Dekoder SAT

Postautor: Sissi » piątek 16 lis 2012, 23:52

Fonsi przeceiz wiadomo ze to tylko na uzytek wlasny nagrywane latami wiec szkoda nie znjade takich filmow a tym bardziej ja w niemcach to juz wogole mam ograniczone niestety (pilnuja tutaj tego niestety) . NO nic jak nic nie znajde to bedzie TV i dvd chodzic na okraglo ;)
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Dekoder SAT

Postautor: Sissi » piątek 16 lis 2012, 23:54

jeszcze jedno wpadlo mi do glowy ,otworzyc wyjac dysk twardy i jakiegos "speca" i normalnie zeby to swoimi jakimis" czary marami "zgral :mrgreen:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Dekoder SAT

Postautor: Fonsitos » sobota 17 lis 2012, 01:20

Ale sposobu kodowania plików można że tak to ujmę nie złamać. Poza tym Sissi - naprawdę, wierzysz że jakby taka usługa była udostępniona to nie znalazła by się banda piratów?
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Dekoder SAT

Postautor: Sissi » sobota 17 lis 2012, 01:23

Fonsi pewnie tak, to bede sie jakos meczyc z tym przegrywaniem zobaczymy na ile mi cierpliwosci starczy :roll:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Dekoder SAT

Postautor: bungula » sobota 17 lis 2012, 11:19

Sissi, jest jeszcze jedna możliwość, nie wiem czy to zadziała w twoim przypadku, bo jak napisała Fonsitos, dysk dekodera może być zabezpieczony przed kopiowaniem, ale skoro ma gniazdo sieciowe LAN, to może. Ja łaczyłam dwa komputery przez gniazdo sieciowe, aby zgrać dane z dysku starego komputera na nowy i to zadziałało. Trzeba mieć tylko skrosowany kabel sieciowy. Można taki kabel za niewielkie pieniądze kupić w sklepie komputerowym. Ważne, żeby był skrosowany.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3668
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Dekoder SAT

Postautor: Sissi » sobota 17 lis 2012, 12:30

bungula co to znaczy skrosowany ? to taki kabel jak do internetu sie podlacza ?
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Dekoder SAT

Postautor: bungula » sobota 17 lis 2012, 12:43

Sissi pisze:bungula co to znaczy skrosowany ? to taki kabel jak do internetu sie podlacza ?

I tak i nie, to znaczy, że taki kabelek wygląda dokładnie tak samo, jak kabel do Internetu, ale w środku ma zamienione miejscami przewody. W sklepie wystarczy powiedzieć, że chcesz skrosowany kabelek sieciowy i oni już powinni wiedzieć o co chodzi, ja tak kupowałam, ale nie ma żadnej gwarancji, że to zadziała, bo dysk może być zabezpieczony lub używać innego systemu plików niż Windows. Chociaż z drugiej strony, powinna być jakaś możliwość zarchiwizowania ulubionych filmów zbieranych przez lata, bo to lepsze niż ściąganie ich z sieci po piracku.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3668
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04


Wróć do Komputer i sieć

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron