[Antywirusy] McAfee i Adobe

Moderator: ikxio

[Antywirusy] McAfee i Adobe

Postautor: olga » wtorek 15 sty 2013, 19:55

Każda aktualizacja programu z grupy Adobe (Flash, Reader itp) automatycznie i na siłę doinstalowuje mi McAfee Security Scan. Nie ma opcji rezygnacji z tej instalacji. Używam innego antywirusa i nie chcę McAfee, bo mi okropnie zwalnia przeglądarkę. Znacie jakiś sposób na nie-instalowanie McAfee razem z aktualizacjami?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5708
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: [Antywirusy] McAfee i Adobe

Postautor: Piots » wtorek 15 sty 2013, 23:18

Możesz spróbować wyłączyć automatyczne aktualizacje i co jakiś czas wgrywać nową wersje, wtedy powinna byc opcja nieistalowania tego dodatku. Tak naprawdę to nie ma potrzeby częstych aktualizacji tych programów.
Obrazek
Piots
Dwa Koty
 
Posty: 91
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 21:51
Lokalizacja: Krakostan

Re: [Antywirusy] McAfee i Adobe

Postautor: olga » wtorek 15 sty 2013, 23:32

Mam wyłączone automatyczne aktualizacje. Problem w tym, że przy ręcznej instalce nie ma opcji wyrzucenia McAfee :(
Fakt, nie robię tego zbyt często.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5708
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: [Antywirusy] McAfee i Adobe

Postautor: Piots » wtorek 15 sty 2013, 23:55

olga pisze:Mam wyłączone automatyczne aktualizacje. Problem w tym, że przy ręcznej instalce nie ma opcji wyrzucenia McAfee :(
Fakt, nie robię tego zbyt często.


Jeśli nie ma opcji , to możesz tylko usuwać ręcznie po zainstalowaniu. Kiedyś mozna było odznaczyć przy instalacji, widać teraz to usunęli.
Obrazek
Piots
Dwa Koty
 
Posty: 91
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 21:51
Lokalizacja: Krakostan

Re: [Antywirusy] McAfee i Adobe

Postautor: sierpówka » środa 16 sty 2013, 00:12

Bo przy instalacji/aktualizacji zaznaczona była opcja instaluj dodatek McAfee. Nie odznaczyłaś tego i teraz, cyklicznie, pojawia się ten dodatek. Trudno mi doradzać, bo tego nie mam, tego dodatku McAfee...
Może spróbuj odinstalować dodatek antywirusowy (może jest możliwość we wszystkich programach, w folderze McAfee, lub w dodaj i usuń programy????). Ponownie zainstaluj program/y Adobe (odznaczaj wszystkie dodatkowe propozycje). No trza być czujnym i nie "kłaść cegły" na guzik dalej>> :lol:

Kurde, ciekawe dlaczego ja tego nie mam, hmmm, muszę sie dokładniej temu przyjrzeć :roll:
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Antywirusy] McAfee i Adobe

Postautor: olga » środa 16 sty 2013, 01:23

Imbir, kurka. Przecież piszę od pierwszego postu, że NIE BYŁO opcji! Nie kładę na nic cegły i zawsze sprawdzam co mi się instaluje. Po każdej aktualizacji ręcznie usuwam McAfee za pomocą dodatkowego deinstalatora (nie tylko należącego do programu) a potem on i tak siłą włazi i instaluje się równolegle z aktualizacją - to się po prostu pojawiło w pewnym momencie i już.
Nic to, spróbuję gruntownie usunąć z systemu programy Adoba i zainstalować je jeszcze raz od zera.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5708
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: [Antywirusy] McAfee i Adobe

Postautor: sierpówka » środa 16 sty 2013, 12:18

Może kiedyś coś takiego było...

Obrazek
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Antywirusy] McAfee i Adobe

Postautor: olga » środa 16 sty 2013, 12:24

Tego wykluczyć nie mogę bo nie pamiętam
Programy Adoba instalowałam wieki temu i przez dłuższy czas nie było problemu z żadnym dodatkowym oprogramowaniem. McAfee pojawił się u mnie znienacka dwie aktualizacje temu (czyli kilka miesięcy).
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5708
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: [Antywirusy] McAfee i Adobe

Postautor: Alexa » wtorek 12 lut 2013, 21:45

Z jakiej strony pobrać program antyvirusowy AVG aby być pewnym że będzie dobrze działał i był zadarmo?
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10714
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: [Antywirusy] McAfee i Adobe

Postautor: sierpówka » wtorek 12 lut 2013, 21:55

AVG:
http://www.avg.pl/darmowy-antywirus

Jest jeszcze antywirus Microsoftu, darmowy (trzeba mieć legalny system):
http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind ... s-download


Przed instalacją trzeba usunąć aktualnie zainstalowany program antywirusowy - jeśli jest.
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Antywirusy] McAfee i Adobe

Postautor: Alexa » wtorek 12 lut 2013, 22:11

Dziękuję Sierpówka ;)
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10714
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: [Antywirusy] McAfee i Adobe

Postautor: ikxio » środa 15 maja 2013, 15:16

akurat pytanie dotyczy innych antywirusow (McAfee wywalilam recznie, bo tez mi sie bez przerwy przyplatuje) avast i spybot czy sie beda wzajemnie tolerowaly? ma ktos jakies info na ten temat?
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: [Antywirusy] McAfee i Adobe

Postautor: sierpówka » środa 15 maja 2013, 18:41

Będą się tolerowały pod warunkiem , że Spybot Search & Destroy ustawisz jako program który nie będzie działał w tle i użyjesz go tylko do skanowania/aktualizacji. Dobrze jest też wyłączyć, na godzinkę, Avasta podczas gdy skanujesz Spybotem.
Jeśli te dwa programy będą działać w tle (można tak) to komp będzie mocno obciążony....

Jeśli dbaszasz o kompa to Spybot Search & Destroy nic ci nie znajdzie prócz tracking cookie.
Można też sprawdzać kompa jednorazowym narzędziem DrWeb CureIt.
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Antywirusy] McAfee i Adobe

Postautor: ikxio » środa 15 maja 2013, 19:08

zasadniczo caly czas mam avasta, wiekszych wpadek nie mialam, ale tak pomyslalam, ze ostatnio cos poczta interii przepuszcza strasznie duzo spamu i przydaloby sie czyms dodatkowym sprawdzic. no i jakis czas mialam neta w polskim play-wpuscilo mi wtedy jakies paskudztwo -niby juz go nie ma, ale moje zaufanie do avasta nieco spadlo.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: [Antywirusy] McAfee i Adobe

Postautor: sierpówka » czwartek 16 maja 2013, 07:15

Nie antywirus lecz zdrowy rozsądek (antywirus tylko pomaga - jest to automat). Najsłabszym ogniwem i tak zawsze jest człowiek i jego naiwność (socjotechnika). Do przeglądarki polecam dodatek: Firefox - NoScript lub Wtyczki na żądanie - Opera. Jak jest w innych przeglądarkach nie pamiętam...
W programie pocztowym wystarczy zrobić reguły aby kasować niechciane wiadomości bezpośrednio na serwerze :idea:
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Antywirusy] McAfee i Adobe

Postautor: ikxio » czwartek 16 maja 2013, 07:26

ja nieznanych maili to w ogole nie otwieram, ale strzezonago....
przelecialam spybotem - nic nie wykazalo, czyli panika byla przedwczesna.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: [Antywirusy] McAfee i Adobe

Postautor: sierpówka » czwartek 16 maja 2013, 14:48

Przy okazji przeskanuj Dr.WebCureIt. Program należy pobrać tuż przed zaplanowanym skanowaniem (najbardziej aktualna wersja). Uwaga - program uruchamia się powoli... jest bardzo rozbudowanym narzędziem. Przy starcie programu wybieramy normalny tryb skanowania i od razu zaznaczamy, w ustawieniach, cały dysk C (lub inne jeśli są). Skanowanie może trwać długo. Program od razu leczy zainfekowane obszary.

Program usuwamy do kosza/na trwałe. Jest to wersja nieinstalowalna w postaci jednego pliku - bardzo to wygodne.
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Antywirusy] McAfee i Adobe

Postautor: sierpówka » sobota 01 cze 2013, 22:05

Warto jeszcze wspomnieć o Sandboxie. Program popularnie nazywany piaskownicą, w polskiej wersji językowej. Uruchamia przeglądarkę w odizolowanym środowisku. Można też uruchamiać każdy program z menu start i z eksploratora windows. Wszystko działa sprawnie i bezpiecznie. O tym ,czy jesteśmy w odizolowanym środowisku informuje nas żółta ramka, która pojawia się, w obrysie okna, po najechaniu na górną belkę.
Program można pobrać także z portalu typu np. dobreprogramy
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Antywirusy] McAfee i Adobe

Postautor: Alexa » wtorek 04 cze 2013, 15:55

Skończyła mi się próbna wersja Nortona, musze odinstalować i zainstalować bezpłatnego AVG, tylko nie wiem z jakiej stronki najlepiej pobrać i zainstalować.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10714
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: [Antywirusy] McAfee i Adobe

Postautor: Aga » środa 05 cze 2013, 17:21

Aga
VIP
 
Posty: 808
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 17:43

Następna

Wróć do Komputer i sieć

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość