[Oprogramowanie] Różne gadżety ku pożytkowi i rozrywce

Moderator: ikxio

[Oprogramowanie] Różne gadżety ku pożytkowi i rozrywce

Postautor: olga » poniedziałek 25 lut 2013, 22:56

Na tej stronie można łatwo sprawdzic prędkość łacza, wystarczy zjechać na "licznik" i kliknąć START
http://www.speedtest.pl/
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: [Oprogramowanie] Różne gadżety ku pożytkowi i rozrywce

Postautor: sierpówka » niedziela 17 mar 2013, 20:06

Program TABELKA II [1] 2014 - doskonałe narzędzie do zbierania wiedzy internetowej z różnych źródeł. Łatwy sposób do archiwizowania wątków z for dyskusyjnych. Prezentacja sprzedaży na Allegro. Plikiem wynikowym jest tabelka html otwierana w każdej przeglądarce. Przechowuj zebrane dane na komputerze, przesyłaj pocztą, udostępniaj w internecie , twórz prezentacje.
Do pobrania tutaj.

Na systemach Vista i nowszych najlepiej uruchamiać program jako administrator - kliknąć ikonkę prawym i z menu wybrać : Uruchom jako administrator.

Obrazek


Aktualizacje:
24.03.2014 - 1)nowe okno programu, 2) poprawiona obsługa, 3)numerowane wiersze w edytorze + możliwość ich zwijania, 4) kolorowanie składni html.
Ostatnio zmieniony sobota 02 sie 2014, 20:33 przez sierpówka, łącznie zmieniany 7 razy
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Oprogramowanie] Różne gadżety ku pożytkowi i rozrywce

Postautor: sierpówka » czwartek 30 maja 2013, 16:51

PROGRAM MOJE ADRESY - Mały program do przechowywania przydatnych danych kontaktowych. Przydatny dla ludzi, którzy nie chcą używać dużych programów - kombajnów z "tysiącami" opcji. Ja sam używam od 7 lat. Poprawiłem tylko wygląd :-D
Programu nie instalujemy. Skrót programu tworzymy w dowolnym miejscu. Działa w obrębie swojego folderu. Tu tworzy dwa pliki, których kopie należy przechowywać. Przywrócenie danych = wklejenie tych dwóch plików do folderu z programem. Oprogramowanie świetnie sprawdza się na pendrajwie jako przenośny bank danych. Okno Moich Adresów jest zawsze nad innymi oknami - mamy ciągły podgląd danych.

Przygotowane dane można przesyłać mejlem - odbiorca ma czytelne dane i może wygodnie pracować. Uwaga! Nie każda poczta uznaje pliki exe. Dodatkowo tak przygotowany zestaw danych należy spakować i dać hasło!



Plik do pobrania: Moje Adresy
Ostatnio zmieniony niedziela 06 lip 2014, 21:29 przez sierpówka, łącznie zmieniany 2 razy
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Oprogramowanie] Różne gadżety ku pożytkowi i rozrywce

Postautor: sierpówka » sobota 22 cze 2013, 22:53

Blokowanie reklam... Jest już dostępny AdBlock dla Internet Explorera. Do pobrania tutaj. Działa na IE 8 i nowszych.
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Oprogramowanie] Różne gadżety ku pożytkowi i rozrywce

Postautor: Sissi » sobota 22 cze 2013, 23:23

Sierpowka ,dzieki :-D juz wszedzie instaluje bo te reklamy to masakra :evil:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: [Oprogramowanie] Różne gadżety ku pożytkowi i rozrywce

Postautor: sierpówka » środa 30 paź 2013, 17:40

Polski Antywirus mks_vir, darmowy przez rok. Korzysta m.in z technologii ArcaBit Cloud Molecule - dynamiczna analiza incydentów sieciowych.
Do pobrania: http://www.mks_vir.arcabit.pl/pobierz

Projekt już nie wspierany... niestety (od lutego 2014). Aleeee kod aktywacyjny pasuje do Arcabit Internet Security 2014 :D
Ostatnio zmieniony piątek 06 cze 2014, 23:13 przez sierpówka, łącznie zmieniany 1 raz
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Oprogramowanie] Różne gadżety ku pożytkowi i rozrywce

Postautor: sierpówka » poniedziałek 24 mar 2014, 13:44

Blokowanie reklam w przeglądarkach : Chrome, IE, Opera, Firefox. Jeden programik ogarnia wszystkie przeglądarki...
Ad_Aware AdBlocker firmy Lavasoft (niemiecki produkt). Do pobrania tutaj. Niestety to dopiero wersja ALFA więc mogą wyskakiwać jakieś błędy i niedociągnięcia. Jeśli ktoś się zdecyduje to najpierw należy odinstalować wtyczki/dodatki blokujące reklamy we wszystkich naszych przeglądarkach (jeśli były zainstalowane).


[dopisane 27.09.2014]
Program niedostępny. Pod podanym linkiem można pobrać inne produkty tej firmy. Np. antywirusa z technologią BitDefendera. Zapewne programik blokujący reklamy został dołączony do płatnych wersji antywirusów.
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Oprogramowanie] Różne gadżety ku pożytkowi i rozrywce

Postautor: sierpówka » niedziela 19 paź 2014, 17:02

Od dzisiaj można pobierać darmową wersję starego dobrego programu do blokowania reklam...
Program na chwilę obecną nie filtruje https i nie wspiera najnowszej wersji IE.
Obrazek

Pobieranie: http://www.admuncher.com/cgi-bin/downlo ... nstall.exe
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Oprogramowanie] Różne gadżety ku pożytkowi i rozrywce

Postautor: Fonsitos » poniedziałek 20 paź 2014, 12:10

Lepszy niż adblock? Bo na chromie adblock pięknie śmigał, ale na operze już słabo. Na FF adblock tylko ten z plusem - a ten jest beznadziejny dla mnie.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: [Oprogramowanie] Różne gadżety ku pożytkowi i rozrywce

Postautor: olga » poniedziałek 20 paź 2014, 12:55

A ja mam na FF Adblocka razem z dodatkiem do blokowania popupów. I dobrze chodzi.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: [Oprogramowanie] Różne gadżety ku pożytkowi i rozrywce

Postautor: Fonsitos » poniedziałek 20 paź 2014, 13:02

No problem w tym, że dla moich widzimisiów to adblock zwykły pod chroma chodził inaczej, niż pod operą. A na FF jest tylko Adblock plus, którego trzeba mocno konfigurować, aby działał pod moje wymagania. A mi się nie chce. Ideał był ten pod chroma. I nie, żeby jakoś fanatycznie, ale szukam czegoś innego (czyli jak mi się przypomni). Może to z krówką to jest to? :)
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: [Oprogramowanie] Różne gadżety ku pożytkowi i rozrywce

Postautor: sierpówka » poniedziałek 20 paź 2014, 15:48

Obrazek

Admuncher jest jednym programikiem niezależnym od przeglądarki, uruchamia się tylko raz. I o to chodzi. Zawsze był płatny. Teraz , pewnie, kod programu został przepisany i udostępniony jako free. Trzeba przetestować i zobaczyć jak się będzie rozwijać. Zapewne swoją bazę ma lepiej aktualizowaną niż te przeglądarkowe dodatki. Oczywiście jeśli go użyjemy to trzeba wyłączyć wszystkie adbloki w przeglądarce.
Ja już widzę kilka drobnych niedogodności, ale myślę , że się to zmieni. Jeśli chodzi o blokowanie reklam to jest ...świetny.

Co do niedogodności to kółeczko na zakładce cały czas się kręci (gdy stronka już w całości) , czyli przeglądarka coś jeszcze chce dociągnąć.
Rozwiązanie: Kliknąć klawisz "ESC" - odwrotność odśwież "F5" lub "CTRL+R"
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Oprogramowanie] Różne gadżety ku pożytkowi i rozrywce

Postautor: Alexa » poniedziałek 27 paź 2014, 22:54

Znacie jakieś "chmurki" do przechowywania dokumentów napisanych w office i zdjęć? Najlepiej po polsku.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: [Oprogramowanie] Różne gadżety ku pożytkowi i rozrywce

Postautor: olga » wtorek 28 paź 2014, 00:00

onedrive.live.com
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: [Oprogramowanie] Różne gadżety ku pożytkowi i rozrywce

Postautor: sierpówka » wtorek 28 paź 2014, 00:02

OneDrive Microsoftu. Teraz dają za darmo 15 GB (o ile się nie mylę). Masz tam też programy Office - pracujesz i zapisujesz od razu w chmurce.
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Oprogramowanie] Różne gadżety ku pożytkowi i rozrywce

Postautor: sierpówka » piątek 14 lis 2014, 17:10

BitDefender wydał narzędzie do usuwania niepożądanych programów Bitdefender Adware Removal Tool. Program nie wymaga instalacji.

Obrazek

Firma BitDefender jest obecnie liderem rozwiązań antywirusowych na świecie.
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55


Wróć do Komputer i sieć

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron