jaki smartfon?

Moderator: ikxio

jaki smartfon?

Postautor: ikxio » sobota 14 wrz 2013, 17:38

uzbieralo mi sie punktow na wymiane i tak sie zastanawiam co?
Nokii nie wezme bo wycofuja sie z rynku, zostaje LG albo Samsung. macie jakies doswiadczenia? bo zalezy mi na maksymalnej czytelnsci ekranu, starosc nie radosc a jeszcze nie nawyklam miec zawsze przy sobie okulary do czytania, dlatego z Xperii, ktora mam zadowolona nie jestem
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: jaki smartfon?

Postautor: Sissi » sobota 14 wrz 2013, 18:41

Ikxio ,polecam samsunga Galaxy S4 ,mam taki (tez na przedluzenie umowy ) ogolem bardzo fajny i mozna dostoswoac dobrze tcionke do czytania (ja tez slabo widze a z tutaj jestem zadowolona) ,jest naprawde dobrze wypasiony we wszelkie multimedia ,nie wspomne o bardzo dobrym aparacie fotograficznym 13MP . Ja jestem fanka samsunga ale moze ktos poleci jeszcze cos innego :)
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: jaki smartfon?

Postautor: sierpówka » sobota 14 wrz 2013, 19:26

Nokia zmienia właściciela. Seria Lumii pozostaje.
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: jaki smartfon?

Postautor: Rakolka » poniedziałek 16 wrz 2013, 21:12

samsung galaxy -polecam II i IV. :)
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: jaki smartfon?

Postautor: arthrawn » niedziela 06 paź 2013, 15:08

fony oparte na androidzie :) samsungi i sony polecam. Samsung Galaxy IV i Sony Xperia Z super fony...jeśli idzie o wiek ;) i okulary, są programy zmieniające wielkość liter, textu...można do siebie dostosować każdy oparty na androidzie sprzęcik :)
polecam porównywarkę telefonów:
http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/
często z niej korzystałem...bardzo pomocna :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: jaki smartfon?

Postautor: sierpówka » niedziela 06 paź 2013, 19:30

Pojawiają się również telefony z systemem Firefox. Tak jak i android, firefox os jest oparty na linuxie. W Hiszpanii są dostępne. Zapewne nie będą tak szpiegować jak android :roll:
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: jaki smartfon?

Postautor: arthrawn » niedziela 06 paź 2013, 20:09

Tak, ale w obecnym momencie na androida masz pełną paletę aplikacji za darmo. A jednak aplikacje i ich dostepność są połową sukcesu urządzenia. Sam skusiłem si'e na blqckberrego i po 2 tygodniach wróciłem do androida. Irytowało mnie pobranie aplikacji za free, która po paru dniach wygasała i konieczne było zakupienie pełnopłatnej wersji. Pomysł rynku na budowę telefonu opartego na nowym systemie pokazuje jednak obecnie, że android jest strzałem w dziesiąte. Na androida mamy miliony aplikacji...na inne platformy po kilkadziesiąt tysięcy i większość płatnych...
Ja interesuje się nowinkami. Jeszcze rok czy dwa lata temu, ważny przy zakupie telefonu był dla mnie dostęp do aplikacji i internet wi.fi. dziś telefon ma dla mnie tylko dzwonić, a internet przegladam na tablecie. Jest to jakiś kierunek rozwoju...ale nie jedyny hehe
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: jaki smartfon?

Postautor: sierpówka » niedziela 06 paź 2013, 20:42

arthrawn pisze:Na androida mamy miliony aplikacji...

..Z czego 900 000 jest bezużytecznych :roll:
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: jaki smartfon?

Postautor: Sissi » niedziela 06 paź 2013, 22:31

ja dzialam na samsungu s4 juz 2 miesíace i moge tylko powiedziec ze ten telefon ma tylko same zalety ,jestem zachwycona szybkoscia netu i ogolem mozliwsci ,jak dla mnie cudo techniki i kazdy komu polecilam go, jak kupil tylko byl zachwycony . :-D
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: jaki smartfon?

Postautor: bungula » poniedziałek 07 paź 2013, 09:23

A ja jestem zadowolona z jeżynki, klawiatury nie zamieniłabym na żadną inną. Aplikacje, no cóż, ile się tego używa? Dla mnie nawet aparat fotograficzny w komórce jest zbędny.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: jaki smartfon?

Postautor: arthrawn » poniedziałek 07 paź 2013, 10:20

Przygodę ze smatfonem rozpoczynałem od galaxy pierwszej generacji. Ten telefon wtedy już pokazywał swoje ogromne możliwości. Seria III i IV są również rewelacyjne :) przy poszukiwaniu telefonu, warto zrobić listę tego, co nasz telefon MUSI mieć. Wówczas szukanie jest dużo łatwiejsze...
przykładowa lista:
przekątna ekranu 4,
aparat minimum 5;
system np android...
wi-fi;
lampa błyskowa (opcja latarki w przyszłości)
radio
itp
to oczywiście przykład, ale pokazuje, że z 100 nowości na rynku po zaznaczeniu tylko tych parametrów zostało już tylko 25 telefonów...
a odrzucenie producenta np Nokii, czy Sony...znów zawęża grono telefonów...i tak dalej i tak dalej...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: jaki smartfon?

Postautor: olga » czwartek 24 paź 2013, 17:35

A ja waham się między Xperią E a Galaxy Youngiem. Nie mam wielkich wymagań co do różnorodności aplikacji i gadżetów, bardziej zależy mi na pojemności i żywotności baterii, trwałości ekranu i ogólnym wygodnym użykowaniu oraz łatwej obsłudze.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: jaki smartfon?

Postautor: arthrawn » czwartek 24 paź 2013, 17:46

Zbliżone do siebie dwa modele telefonów. Samsung ma ciut więcej ramu, czyli jest to pierwszy plus. Sony natomiast większą baterię. Identyczny aparat, procesor i system operacyjny. Sony też ma większy wyświetlacz, ale to mikro różnica :) proponuję Sony :)

http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/6804/6934/0/0/

tutaj masz porównanie :) mam nadzieję, że pomogłem :)

na tej stronce zawsze przeglądam fony, gdy szukam nowego dla siebie czy przyjaciół :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: jaki smartfon?

Postautor: olga » czwartek 24 paź 2013, 17:53

Dzięki :)
Chyba ta bateria wygra z ramem, którego i tak nadużywać nie będę ;)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: jaki smartfon?

Postautor: arthrawn » piątek 25 paź 2013, 14:04

to jest faktycznie mała różnica...gdyby była mowa już o 1g to inna sprawa :) Sony ma moja polowa i połowa znajomych :) dobry fonek :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: jaki smartfon?

Postautor: olga » piątek 25 paź 2013, 17:13

Zamówiłam xperię, poczytałam jeszcze opinie na stronie którą podałeś i jest ogólnie nieco lepiej oceniana, zobaczymy :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: jaki smartfon?

Postautor: arthrawn » piątek 25 paź 2013, 17:40

Będziesz zadowolona. :-)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: jaki smartfon?

Postautor: sierpówka » sobota 26 paź 2013, 23:32

Admin powinien mieć konkretny telefon....
Mi wystarczy jak fon ma latarkę i funkcje telefonu.
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: jaki smartfon?

Postautor: olga » niedziela 27 paź 2013, 18:08

A telefony maja latarki?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: jaki smartfon?

Postautor: Alexa » niedziela 27 paź 2013, 18:10

Maja -mam sony i ma latarkę, jest nawet opcja świecenia "SOS"
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Następna

Wróć do Komputer i sieć

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron