jaki smartfon?

Moderator: ikxio

Re: jaki smartfon?

Postautor: olga » niedziela 27 paź 2013, 18:15

Nawet nie wiedziałam :) W ogóle nie mam pojęcia jakie taki smartfon ma dodatki, mnie najbardziej interesuje w tym telefon i internet, aparat fotograficzny i tyle.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: jaki smartfon?

Postautor: Alexa » niedziela 27 paź 2013, 18:21

Ja mam zwykły telefon-sony Hanzel czy jakoś tak się zwie, w poprzednim sony też miałam latarkę.
Olga jak już wybierzesz smartfon-telefon i będziesz go mieć to napisz , bo mnie też interesują te funcje najbardziej.Smartfon będzie na abonament?
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: jaki smartfon?

Postautor: sierpówka » niedziela 27 paź 2013, 18:41

Starsze telefony, te małe, już miały latarki... wiem bo brałem do ust w pracy i świeciłem (brakowało mi trzeciej ręki).
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: jaki smartfon?

Postautor: arthrawn » niedziela 27 paź 2013, 19:18

Bardziej chodzi o aplikację na androida dla przykładu, która wykorzystuje lampę błyskową aparatu w celu np świecenia ciągłym światłem. Najpopularniejsze aplikacje wykorzystujące lampę błyskową mają opcję imitacji różnego typu świateł np policji, straży pożarnej, żarówki itp
Telefon musi być zaopatrzony w lampę błyskową :) zaznaczam to, ponieważ jedna znajoma dusza zainstalowała program i nie działał :)
aparat nie posiadał lampy błyskowej :)
oczywiście są programy, które powodują "świecenie" całej powierzchni wyświetlacza telefonu, ale tego nie możemy nazwać "latarką"...
popularne są czytniki kodów, tych kwadracików, umieszczanych na towarach. Dzięki skanerowi możemy dostać się do sklepu, uzyskać więcej informacji o produkcie itp :)
ostatnio testowałem kardiogram, wykorzystujący "okno" aparatu fotograficznego :) traktujmy to jako gadżet :)raczej nie aplikacja google doktor ;)

mam nadzieję, że się przydał mój wywodzik :) jeśli chodzi o smartfony, tablety można pytać się mnie, nieraz pomogę :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: jaki smartfon?

Postautor: Alexa » niedziela 27 paź 2013, 19:22

Arthrawn to jaki tablet byś polecił?
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: jaki smartfon?

Postautor: arthrawn » niedziela 27 paź 2013, 20:25

Powiedz tylko co musi mieć. Ja kupiłem niedawno tablet lenovo ideatab a2109. Był to świadomy wybór, mimo kilku negatywnych opinii o tym produkcie. Dla mnie ważne było, aby oparty był na androidzie. Był większy niż 7 cali. I ważny był procesor. A i navi-starą mi ukradli hehe
I tak jest. Oprócz tego miał być dla Olivki odtwarzaczem samochodowym i miejscem nauki literek, cyfr, kolorów itp
Polecam go, ponieważ sam użytkuje. Bardzo mnie zaskoczył. Jest szybki i to widocznie. Procek jest 4 rdzeniowy i wymiata...u mnie miał być średniej klasy tak, aby uszkodzony przypadkowo nie wywołał zawału serca. Kupiłem go za 99f czyli jakieś 500zl nowy! Bez promocji ok 149. Przeglądałem ten pułap cenowy do 200f/1000zł. Nawet przez chwilkę chodziło mi po głowie kilka innych modeli, ale za i przeciw były mocnym argumentem za Lenovo. Kolega mi wspominał że pod tą nazwą kryje sie ibm, czyli mocny gracz...
daj znać co chcesz, aby Twój tablet posiadał, coś zaproponuję...

wg negatywnych opinii o moim lenovo, była kwestia ekranu i jego preferencji. ja nigdy tego nie odczułem, gdyby było coś nie tak, po chwili tego bym sprzedał, i szukał nowego :-)

Eh mogę się rozpisywać, bo mam "kota" w głowie hehe
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: jaki smartfon?

Postautor: arthrawn » niedziela 27 paź 2013, 20:36

Zawsze można mnie pytać w kwestiach: tablety, smartphony, aparaty foto, komputery/laptopy i inne urządzenia typu blu ray itp
także noże kuchenne, roboty kuchenne itp

:lol: oj mały zawrót głowy...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: jaki smartfon?

Postautor: bungula » niedziela 27 paź 2013, 21:34

arthrawn pisze:aparaty foto

Hm...
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: jaki smartfon?

Postautor: bungula » niedziela 27 paź 2013, 21:36

arthrawn pisze:aparaty foto

Hm...
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: jaki smartfon?

Postautor: arthrawn » niedziela 27 paź 2013, 22:19

Pytać, pytać...chętnie pomogę...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: jaki smartfon?

Postautor: Alexa » niedziela 27 paź 2013, 22:24

Tablet ma wbudowaną klawiaturę czy trzeba dokupić?
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: jaki smartfon?

Postautor: olga » niedziela 27 paź 2013, 22:36

Alexa pisze:Olga jak już wybierzesz smartfon-telefon i będziesz go mieć to napisz , bo mnie też interesują te funcje najbardziej.Smartfon będzie na abonament?

Wzięłam w promocji na przedłużenie umowy abonamentowej Sony Xperia E - to nie jest najnwszy i najbardziej wypasiony model, np. aparat nie ma lampy błyskowej. Ale ma dość dobre opinie i uważam, że na moje potrzeby wystarczy z nawiązką. Do tego w cenie jest tablet Pentagrama 7-calowy; zdecydowałam się na niego bo od listopada zmieniam tryb pracy i kilka razy w miesiącu będę musiała siedzieć po 12 godzin to i przyda się jakaś rozrywka ;) Wszystko ma przyjść w poniedziałek lub wtorek.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: jaki smartfon?

Postautor: Sissi » niedziela 27 paź 2013, 22:45

Olga ,sony ixperia E ? a nie jest najnowszy Z1 ? bo ja mam terza okazje wziac na przedluzenie abonamentu bo sie Malzonowi spodobal ,wiadomo ja to tylko samsunga uwielbiam :-D
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: jaki smartfon?

Postautor: arthrawn » niedziela 27 paź 2013, 22:48

Z1 nie do zniszczenia. Olga wybierała pomiędzy dwoma modelami i z1 tam nie było. Sony zrobiło moim zdaniem świetną reklamę dla modelu Z1.
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: jaki smartfon?

Postautor: olga » niedziela 27 paź 2013, 22:49

Nie wiem który jest najnowszy Sissi. O moim E napisałam, że jest nienajnowszy i raczej niewypasiony za to kosztował złotówkę :)
Z1 nawet w abonamencie jest obecnie bardzo drogi a ja nie lubię wydawać na gadżety bez których mogę sie spokojnie obejść ;)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: jaki smartfon?

Postautor: Sissi » niedziela 27 paź 2013, 22:51

Olga ,u nas jest za przedluzenie umowy i myslalam ze ten E jest najowszy bo na soniakach sie nie znam a ze sie sony Malzonowi spodobal wiec dlatego pytalam :)
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: jaki smartfon?

Postautor: arthrawn » niedziela 27 paź 2013, 23:34

Niestety sony nie wydaje fonów alfabetycznie. Często w jednym czasie wychodzi kilka modeli z różnymi parametrami etc i dlatego warto śledzić. Z1 to ta sama klasa co samsung galaxyIV, note II itp
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: jaki smartfon?

Postautor: olga » niedziela 27 paź 2013, 23:37

arthrawn a tablet pentagram quadra 7 - możesz zajrzec do jakiejś specyfikacji i objaśnić jak u niego z internetem? Tylko wifi czy mozna mu jakoś podłączyc kartę albo coś?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: jaki smartfon?

Postautor: ikxio » niedziela 27 paź 2013, 23:58

te, ktore maja lampe blyskowa najczesciej i opcje latarki mialy, a starsze czyli majace juz kolorowy ekran mialy mozliwosc ustawienia rownomiernego swiecenia ekranu na bialo. nigdy szczerze mowiac nie zwracalam na to uwagi dopiero jakis koncert w TV widzialam, gdzie publicznosc zamiast zapalniczek uzyla telefonow
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: jaki smartfon?

Postautor: Sissi » poniedziałek 28 paź 2013, 00:02

Olga ,ja nie wiem co to jest za marka ale jakma tylko wifi i nie ma slota sim kiedy dzisiaj to jest standard technologiczny to lepiej poszukaj zeby byl , no bo przeciez nie bedziesz mu wtykac sticka z karta sim pod warunkiem ze jest wogole gdzie wetknac bo jak nie ma USB portu to musisz kupic tzw.,redukcje przez gniazdo zasilania wiec kompletny bezssens :roll:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

PoprzedniaNastępna

Wróć do Komputer i sieć

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron