[Pliki jpg] Zdjęcia - sortowanie - szybka zmiana nazw...

Moderator: ikxio

[Pliki jpg] Zdjęcia - sortowanie - szybka zmiana nazw...

Postautor: sierpówka » piątek 13 lip 2012, 23:43

Ze starego forum...
Mam dużo fotek na kompie. Prawie wszystkie mają nazwy nadane przez aparat, czyli nazwą jest jakiś tam symbol. Dotychczas porządek utrzymywałem tylko w katalogach.
Jak zmienić nazwy fotkom, automatycznie i zeby była w tym jakaś logika + przyjazna nazwa? Ręczne zmienianie nazwy odpada... (???)

Dodam jeszcze , że idealnym rozwiązaniem jest możliwość zmiany nazw fotek z różnych katalogów i zapis do innej lokalizacji.

Najprostrzy sposób to zaznaczenie wszystkich fotek (CTRL+A) i wybranie z menu rozwijanego: 'Zmień nazwę'. Po tej operacji foki mają taką samą nazwę plus numer porządkowy. Jest jedna wada takiego posortowania: 1) Nie można robić takiej operacji na kilku folderach; 2) Rozszerzenie *.JPG będzie miało cały czas wielkie litery (na windows 7).

[Dopisane później 01.02.2012]
Jest rozwiązanie. Nie trzeba daleko szukać...
Uruchamiamy popularny program Irfan View i wciskamy klawisz B (jeśli nie zadziała to należy doinstalować dodatkowy zestaw wtyczek-automatyczny instalator jest na stronie programu). W wyświetlonym okienku zaznaczamy Wsadowa zmiana nazwy. Drugi krok to wybranie/wpisanie nowej nazwy. Znaki ### symbolizują kolejne cyfry dołączone do nazw plików. Trzeci krok to wybór zdjęć - wskazujemy lokalizację i dotajemy fotki, które pojawiają się na liście. Trzeba jeszcze wskazać folder gdzie mają się zapisać fotki z nowymi nazwami - zapomniałem o tym napisać wcześniej - folder wskazujemy pod krokiem nr 2.

Po dokonaniu wyboru klikamy na Start. Zobacz fotkę jak to zrobić:
https://public.blu.livefilestore.com/y1 ... jpg?psid=1
Efekt będzie następujący - zobacz fotkę:
https://public.blu.livefilestore.com/y1 ... jpg?psid=1
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Wróć do Komputer i sieć

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron