[sztuczna inteligencja] Zrób sobie kota

Moderator: ikxio

[sztuczna inteligencja] Zrób sobie kota

Postautor: sierpówka » sobota 01 sie 2020, 21:36

W sieci, już od dłuższego czasu, jest strona do generowania zdjęć/fotografii. Zdjęcia są w 100% wygenerowane przez sztuczną inteligencję, choć - zapewne - do nauki były używane prawdziwe wzorce.

Na początek podaję adres gdzie można wygenerować sobie fotkę kota. Każdorazowe odświeżenie strony w przeglądarce tworzy kolejne zdjęcie. Obsługa jest banalnie prosta. https://thiscatdoesnotexist.com/
Na koniec mała uwaga. Przy tworzeniu fotek kotów pojawiają się rozmycia i błędy. Widać algorytm nie jest idealny lub koty są "trudne do malowania". Jednak przy kolejnych odświeżeniach strony zauważycie, że powstają naprawdę udane zdjęcia, bardzo wiarygodne. Takiego kotka można dodać np. do swojej fotki profilowej.
Jest też strona generująca ludzkie twarze w różnym wieku i różnej narodowości: https://thispersondoesnotexist.com/
Każdorazowe odświeżenie strony generuje kolejne zdjęcie. Jeśli ktoś nie chce się pokazywać w internecie to ma gotowe rozwiązanie. Wystarczy wybrać odpowiednią fotkę ;) Tutaj jakość jest bardzo dobra. Jedynie zęby ci sztuczni ludzie maja podobne.
Przyjemnej zabawy ;)
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [sztuczna inteligencja] Zrób sobie kota

Postautor: olga » niedziela 02 sie 2020, 00:05

Zabawne :)
Ludzie są dobrze zrobieni, z kotami gorzej: przyjrzyj się zwłaszcza łapkom. Choć zdarzyło mi się kilka kotów rodem z obrazów Picassa :D
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: [sztuczna inteligencja] Zrób sobie kota

Postautor: sierpówka » niedziela 02 sie 2020, 00:16

No ale są też fotki kotów idealne, perfekcyjne. To jest projekt , pewnie, w fazie rozwoju, Są też konie. Z nimi tez kiepsko (adres do koni jest w prawym dolnym rogu ale na stronce z ludźmi).
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [sztuczna inteligencja] Zrób sobie kota

Postautor: olga » niedziela 02 sie 2020, 00:26

Początki bywają trudne, na pewno udoskonalą ten program (albo sam się udoskonali) i obrazki będą nie do odróżnienia od prawdziwych.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: [sztuczna inteligencja] Zrób sobie kota

Postautor: sierpówka » niedziela 02 sie 2020, 00:33

Twarze ludzkie już są niesamowicie perfekcyjne....
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [sztuczna inteligencja] Zrób sobie kota

Postautor: Alexa » niedziela 02 sie 2020, 01:00

Mnie się wyświetlają tylko zdjęcia nie widzę opcji tworzenia zdjęć.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: [sztuczna inteligencja] Zrób sobie kota

Postautor: sierpówka » niedziela 02 sie 2020, 01:19

Bo to się tylko zdjęcia wyświetlają tworzone przez sztuczną inteligencję. To komputer sam maluje i ten obraz wyglada realistycznie, choć ten człowiek (lub kot) w świecie realnym nie występuje/nie istnieje (zresztą sam adres strony, jego tekst, mówi: "ta osoba nie istnieje").
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [sztuczna inteligencja] Zrób sobie kota

Postautor: Alexa » niedziela 02 sie 2020, 14:17

Czyli za każdym razem tworzy nową fotkę, czy już są stworzone i wyświetlają się co pewien czas tę same?A jak pobrać fotkę? Jaki jest ich rozmiar?
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: [sztuczna inteligencja] Zrób sobie kota

Postautor: olga » niedziela 02 sie 2020, 20:52

sierpówka pisze:Twarze ludzkie już są niesamowicie perfekcyjne....

Tak, jak żywe
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: [sztuczna inteligencja] Zrób sobie kota

Postautor: sierpówka » niedziela 02 sie 2020, 21:27

Alexa pisze:Czyli za każdym razem tworzy nową fotkę, czy już są stworzone i wyświetlają się co pewien czas tę same?A jak pobrać fotkę? Jaki jest ich rozmiar?

Myślę, że mają jakiś zapas fotek już zrobionych, bo przecież w jednym czasie z tej usługi może korzystać wielu ludzi - zasięg jest światowy. Pamiętam, że na początku strona się zawieszała lub całkowicie przestawała działać. Nie zauważyłem, żeby fotki się powtarzały. Zapewne są generowane cały czas. Niemniej trzeba by się wczytać w opis jak to dokładnie działa , bo autorzy udostępniają informację.
Jak to zapisać? Jeśli jesteś na laptopie to myszką najedź na zdjęcie, rozwiń menu i wybierz: zapisz obraz jako. Wskaż pulpit jako miejsce zapisu. Na telefonie ja robię zrzut ekranu - fotka pojawia się w galerii. Tam ją przycinam, jeśli potrzebuję. Ludzkie twarze mają rozmiar ok. 500KB , czyli mało.
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [sztuczna inteligencja] Zrób sobie kota

Postautor: Alexa » niedziela 02 sie 2020, 21:44

Dzięki Sierpówka. Mnie się powtórzył jeden kotek-ten co wczoraj to i dziś się mi wygenerował.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: [sztuczna inteligencja] Zrób sobie kota

Postautor: Alexa » wtorek 04 sie 2020, 21:45

Wczoraj wyświetliło mi się zdjęcie faceta bardzo podobnego do tego z WHO.
Dziwnie się ogląda zdjęcia ludzi którzy nie istnieją. Ten program pewnie zbiera zdjęcia wszystkich ludzi i miesza potem i wychodzi co wychodzi. Tam są też chyba konie.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: [sztuczna inteligencja] Zrób sobie kota

Postautor: sierpówka » środa 05 sie 2020, 00:09

Alexa, widzę, że Cię wciąga ;)
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55


Wróć do Komputer i sieć

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości