Laptop do naprawy i odzyskiwanie danych.

Moderator: ikxio

Laptop do naprawy i odzyskiwanie danych.

Postautor: Alexa » niedziela 02 maja 2021, 11:56

Nie zdążyłam zgrać wszystkich zdjęć ze starego laptopa jak mi padł w zeszłym roku. Mam też tam stare dokumenty z danymi uczniów(jeszcze zanim zaczęło obowiązywać rodo) Zastanawiam się jak zabezpieczyć się jak oddam laptopa do naprawy-czy powinnam zażądać na piśmie że obowiązuje ich rodo? Chodzi mi o to aby moje zdjęcia i dokumenty nie wyciekły gdzieś w eter internetowy. O konto bankowe się nie boję bo nie używam internetu do tych spraw -wszystko załatwiam w banku.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Laptop do naprawy i odzyskiwanie danych.

Postautor: olga » niedziela 02 maja 2021, 16:10

Raczej nie musisz niczego żądać. Już sama ustawa o ochronie danych obliguje serwis do ochrony tych danych. Możesz ich uprzedzić, że masz wrażliwe dane na dysku.
Z doświadczenia wiem, że serwisanci komputerowi mają dokładnie gdzieś zawartość dysków klientów i ani tego nie przeglądają, ani nie wykorzystują. Po prostu nie mają na to czasu.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Laptop do naprawy i odzyskiwanie danych.

Postautor: ikxio » niedziela 02 maja 2021, 20:57

jak wyzej - mozesz najwyzej uprzedzic, ze w ogole masz tam wazne dane. zeby Ci jakis madrala z rozpedu dysku nie sformatowal, bo to grozniejsze.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51


Wróć do Komputer i sieć

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron