Mobywatel

Moderator: ikxio

Mobywatel

Postautor: Alexa » sobota 26 cze 2021, 18:52

Mobywatel można pobrać aplikację i jest już dostępny pas,port covidowy. Są też inne dokumenty np prawo jazdy. ALE zastanawiam się czy przechowywanie na smartfonie takich dokumentów jest bezpieczne? Hakerzy mają swoje sposoby. Ktoś z i jak się zabezpiecza?
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Mobywatel

Postautor: Alexa » sobota 26 cze 2021, 18:53

Alexa pisze:Mobywatel można pobrać aplikację i jest już dostępny paszport covidowy. Są też inne dokumenty np prawo jazdy. ALE zastanawiam się czy przechowywanie na smartfonie takich dokumentów jest bezpieczne? Hakerzy mają swoje sposoby. Ktoś ma i jak się zabezpiecza?
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Mobywatel

Postautor: caryca » piątek 02 lip 2021, 16:55

m-obywatela mam już od prawie roku- jak tylko pojawiły się e-recepty to wnuczka mi to zainstalowała na smartfonie. Myślę, że bezpieczeństwo zależy od jakości hasła- im bardziej skomplikowane i zawiłe, tym trudniej hakerom wejść na to konto.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Mobywatel

Postautor: sierpówka » piątek 02 lip 2021, 21:03

Przydatna aplikacja. Nie trzeba nosić dowodu osobistego, prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego. E recepta działa świetnie. Dodatkowo teraz potwierdzenie szczepienia. To duże ułatwienie.
Aplikacja posiada dane wrażliwe. Zabezpieczam ją wielostopniowo. Android ma możliwośc nakładania hasła na wybrane aplikacje (preferencje -> blokada aplikacji). Czyli samo uruchomienie aplikacji musi być potwierdzone hasłem/pinem. Następnie mam odcisk palca i pin - o to prosi już mObywatel. Oczywiście android też ma hasło, żeby mógł się uruchomić, po ponownym włączeniu telefonu (pin). Nie będę przerażony jak zgubię telefon. To samo mam zrobione dla innych, wrażliwych aplikacji: bank, komunikatory, sms-y, galeria, poczta a nawet przeglądarka (przeglądarka ma opcję pamiętania haseł! - trzeba uważać!).
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Mobywatel

Postautor: bungula » czwartek 08 lip 2021, 07:17

Warto też mieć uruchomiony kanał VPN.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04


Wróć do Komputer i sieć

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron