Naprawa uchwytów meblowych- mój sposób

Dom, samochód, inne takie

Moderator: ikxio

Naprawa uchwytów meblowych- mój sposób

Postautor: sierpówka » niedziela 24 sty 2016, 14:10

Czasami zdarza się, że poluzuje nam się np. w kuchni uchwyt z szafek/szuflad. Albo nawet i urwie. Co zrobić , żeby nie wymieniać wszystkich na nowe a naprawić tylko ten zepsuty? Sprawa prosta. Poniżej pokazuję mój sposób.
Uchwyt jest z drzewa bukowego. W sumie standard...

Obrazek

W wyrobiony otwór wkręcam stalową tuleję. Zewnętrzny gwint jest do drewna lub miękkich materiałów M8 a wewnętrzny dla śrub do metalu M4. Długość tulejki - 10 mm.

Obrazek

Dziurkę w uchwycie trochę pogłębiłem (patrz długość tulejki) i poszerzyłem wiertłem 6,8. Może być nawet i 7. Dobrze jest też minimalnie poszerzyć samo wejście do otworu wiertłem 8,5. Wtedy tulejka lepiej siądzie i prosto się będzie wkręcać.
Po naprawie wygląda to tak:

Obrazek

Teraz tylko dobrałem odpowiednio długą śrubkę do metalu M4 i przymocowałem uchwyt. Powinno być na wieki wieków :D
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Naprawa uchwytów meblowych- mój sposób

Postautor: kaiko » sobota 05 mar 2016, 09:44

Ja to robię "po babsku" -wypełniam otwór poxiliną i wkręcam na miejsce. :D :D
kaiko
 

Re: Naprawa uchwytów meblowych- mój sposób

Postautor: Sissi » sobota 05 mar 2016, 16:15

He he ,dobre Kaiko ,njaprosciej i skutecznie :D
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Naprawa uchwytów meblowych- mój sposób

Postautor: kaiko » sobota 05 mar 2016, 20:48

No dokładnie!-jak człowiek nie ma pomocy, to musi sobie radzić , a ja zawsze wybieram opcje dostępna dla mnie, czyli tanio, skutecznie i prosto!
No i nie bez znaczenia jest fakt, że nie mam żadnego warsztatu, by tam bawić się w jakies bardziej skomplikowane "operacje", musi mi wystarczyc kuchnia.
kaiko
 


Wróć do Drobne naprawy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron