Tuńczyk

Moderator: ikxio

Tuńczyk

Postautor: olga » czwartek 09 sie 2012, 14:34

Poproszę o fajne przepisy na sałatkę z tuńczyka albo jakieś inne danie z tuńczykiem nadające się na kolację
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5716
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Tuńczyk

Postautor: ikxio » czwartek 09 sie 2012, 15:17

no to empanada gallega z tunczyka (moze byc z oleju, choc lepszy w zalewie naturalnej)
nadzienie:
300 gr tuńczyka z konserwy
1 jajko na twardo(opcjonalnie)
2 lub 3 średnie cebule
1 średnia papryka
1 pomidor
czosnek i pietruszka
sól i przyprawy (slodka papryka i pieprz biały)
oliwa

warzywa poszatkowac , podsmazyc na oliwie do miekkosci ja stosuje kolejnosc - papryka, otem cebula do zeszklenia na koncu pomidory - dodac rozdrobnionego tunczyka, zlac nadmiar tluszczu (nie wyrzucac, dodaje sie potem troche do ciasta)
jajko zetrzec na grubej tarce - odlozyc na pozniej

ciasto:
500 gr maki
200 cc. cieplej wody
12 łyżek oleju ze smarzenia nadzienia
5 dkg drozdzy
1 łyżeczka slodkiej papryki
1 łyżeczka soli
ciasto wyrobic na gladka mase - zostawic do wyrosniecia
reszta jest na obrazkach
http://recetascarmelilla.blogspot.com.e ... -paso.html - ja jesli robie to wlasnie z tego przepisu, daje tylko nieco wiecej drozdzy bo lubie jak ciasto jest pulchne. istotne jest tez po nalozeniu wierzchniej czesci cziasta lekko ponakluwac widelcem, zeby mialo jak wyjsc nagrzane powietrze - inaczej moze popekac. no i daje zwykle wiecej tunczyka a mniej cebuli niz w oryginalnym przepisie
czas pieczenia - ok 40-45 minut ww wczesniej nagrzanym piekarnku 200-220º

salatka z tunczyka ? to juz moje domowe pomysly
puszka rozdrobnionego tunczyka, przesmazone drobno posiekane pieczarki, takaz sama zeszklona cebula , pokrojona w paseczki papryka z puszki (bez skorki) i mala puszeczka kukurydzy - calosc wymieszac (razem z oliwa od smazenia) doprawic sola i pieprzem, zostawic na noc w lodowce do "przegryzienia"
i druga wersja do konsumpcji natychmiastowej - pokrojony w kostke pomidor (bez skorki), rozdrobniony tunczyk, dosc drobno pokrojona zielona salata (nalepiej lodowa) calosc wymieszac z majonezem, doprawic sola pieprzem. mozna dodac tez jajko na twardo starte na grubej tarce.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6777
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Tuńczyk

Postautor: Alexa » czwartek 09 sie 2012, 15:39

Dokładnego przepisu nie znam, ale na"oko" po zjedzeniu sałatki z tuńczykiem:
kuskus lub makaron w kształcie ryżu(nie ryżowy)
tuńczyk,
jajko-osobno żółko, osobno białko pokroić,
przyprawy do smaku jak kto lubi.
Wymieszać wszystko razem, choć jadłam też wersję ułożoną po koleii z każdego składnika.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10728
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice


Wróć do Kuchnia i przepisy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości