Ciasteczka

Moderator: ikxio

Ciasteczka

Postautor: Fonsitos » wtorek 06 lis 2012, 18:29

Kupiłam dobry rok temu świetne foremki do wycinania ciastek. Ale przepisu i umiejętności brak :( Macie jakiś fajny przepis, może jakieś czekoladowe (Mała Mi intensywnie domaga się czekoladowych kruchych ciasteczek, a te ze sklepu może i fajne ale drogie, i radochy nie ma)... Może kruche jakieś?
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Ciasteczka

Postautor: Alexa » wtorek 06 lis 2012, 18:35

Z mojej stronki:
kruche ciasteczka orzechowe:

50g zmielonych orzechów ziemnych(ja robię z 10 dkg i z orzechów laskowych)
17,5 g masła
300 g mąki(1,5 szklanki)
100g cukru(1/2 szklanki)
szczypta soli


folia,papier do pieczenia.

Można polukrować polewą czekoladową.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10728
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Ciasteczka

Postautor: Sissi » wtorek 06 lis 2012, 19:01

Fonsi przepis taki sam jak u Alexy tylko bez orzechow , ja dodaje kako do masy oraz posiekane kawalki gorzkiej czekolady ,smakuja wysmienicie i nie trzeba polewy chyba ze ktos lubi :-D
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Ciasteczka

Postautor: Fonsitos » wtorek 06 lis 2012, 19:24

Alexa, mało tego masła... Na pewno tam powinien być przecinek? I ten przepis zmodyfikuję o sposób Sissi - kakao ponad wszystko :) Sissi, ile tego kakao?
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Ciasteczka

Postautor: Alexa » wtorek 06 lis 2012, 19:29

Tak Fonsitos tylko tyle masła.Ciasteczka są króche. W orginalnym przepisie sa orzeszki-fistaszki mielone, ale mnie smakują te ciastka jak sa dane orzechy laskowe.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10728
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Ciasteczka

Postautor: Sissi » wtorek 06 lis 2012, 21:47

Fonsi na oko ,ja daje tak 2-3 lyzki stolowe ,musi masa byc ciemna (tak lubie) wszystko jest metoda prob i do smaku jezeli lubisz smak czekolady to daj 3 lychy bedziesz zadowolna jezeli bedzie Ci malo masla dodaj tez lyche ,ciastka wyjda nie boj sie :-D
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Ciasteczka

Postautor: Fonsitos » wtorek 06 lis 2012, 23:36

Zrobiłam, nażarłam się. Zapakowałam dwa pudełka eŁowi do pracy - im mniej zostanie ciasteczek sam na sam ze mną tym lepiej :) A cholery są z godziny na godzinę "lepsiejsze" :)

Robiłam ostatecznie wg takiego przepisu tylko w piecu na 180 stopniach bez wentylatora 10 minut, a czekoladę rozpuszczałam w mikrofali z dodatkiem masła.

http://ugotuj.to/ugotuj/159887324/kruch ... oladowe/p/

400 g mąki pszennej
4 żółtka
1 łyżeczka proszku do pieczenia
2 łyżki kakao
200 g masła
1 tabliczka (100 g) gorzkiej czekolady
150 g cukru
KRUCHE CIASTECZKA CZEKOLADOWE - sposób przygotowania:
przepis na 35 szt. Suche składniki zmieszaj w misce. Czekoladę najpierw zetrzyj na tarce lub połam na drobne kawałki, a następnie roztapiaj najlepiej w metalowej miseczce umieszczonej nad parującą w garnku wodą. Ważne! Dno miseczki nie może dotykać lustra wody. Do suchych składników dodaj żółtka, masło i czekoladę, zamieszaj łyżką, a potem ugniataj ręką. Zagniecione ciasto włóż na pół godziny do lodówki, a następnie rozwałkuj na stolnicy oprószonej mąką. Za pomocą foremki wycinaj serduszka i przenoś je ostrożnie szerokim nożem na posmarowaną masłem blaszkę. Wstaw do piekarnika rozgrzanego do 180-190 st. C i piecz około 12 minut.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Ciasteczka

Postautor: Sissi » środa 07 lis 2012, 11:54

Napewno Fonsi wyszly pycha :-D
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Ciasteczka

Postautor: Fonsitos » środa 07 lis 2012, 12:14

Nooooo... I nie przytykają jelit ;) bo w środku co prawda czekolada i kakao, ale żadnych tłuszczy trans i innych tego typu zapychaczy, co wierzcie mi, w 7 miesiącu ciąży jest problemem. A wczoraj zeżarłam taką ilość i mimo wszystko w toalecie nie było problemów. Także jak ktoś nie ma problemów z kakao zdecydowanie polecam jako zdrowe. Słodkie i z tłuszczem, ale na pewno zdrowsze niż sklepowe :)
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.


Wróć do Kuchnia i przepisy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości