Nasze pomysły na obiady

Moderator: ikxio

Re: Nasze pomysły na obiady

Postautor: Alexa » sobota 14 wrz 2013, 20:57

Pracochłonny ale ciekawy przepis.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Nasze pomysły na obiady

Postautor: caryca » sobota 14 wrz 2013, 21:08

Nie jest tak bardzo czasochłonny zwłaszcza jeśli bierze się filet z kurczaka. Bardzo prędko kawałki mięsa są miękkie a w czasie gdy smaży się mięso, trzeba podsmażyć cebulę, dodać paprykę i całą resztę. W ciągu najwyżej 1/2 godziny może wszystko być gotowe. Potem tylko musi trochę wszystko razem "dojść" na wolnym ogni żeby smaki się połączyły.
Zamiast papryki można też dać pieczarki, ale wtedy trzeba je osobno podsmażyć i dodać do usmażonej cebuli.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasze pomysły na obiady

Postautor: arthrawn » niedziela 15 wrz 2013, 10:32

ikxio pisze:pomysl choc pracochlonny to w takim towarzystwie pomocnic ? ale te pseudokebabiki ekstra - chyba takie zrobie tylko nie gotowane a w kombiwarze (hi, hi wczoraj sie dowiedzialam, ze moj halogenowy szklany prodziz dorobil sie polskiej nazwy ;) )

ja też mam pomysł na ułatwienie sobie życia :) przy tym przepisie...i też pokombinuję z wersją drobiową...może być pyszne...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Nasze pomysły na obiady

Postautor: Aga » sobota 28 wrz 2013, 15:45

Czy macie jakieś pomysły na kaczkę? Kupiłam dzisiaj z zamiarem zrobienia jej na niedzielny obiad. Kiedyś piekliśmy kaczkę w całości z farszem z wątróbki i jakoś tak nie bardzo chciałabym robić ją tak samo. Wolałabym zrobić ją w częściach. Możecie coś doradzić?
Aga
VIP
 
Posty: 808
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 17:43

Re: Nasze pomysły na obiady

Postautor: Alexa » sobota 28 wrz 2013, 16:06

Ja piekłam tylko w całości, więc nie doradzę.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Nasze pomysły na obiady

Postautor: olga » sobota 28 wrz 2013, 16:23

ja też w całości, ale z jabłkami i majerankiem. W sumie można by chyba upiec ją tak i w kawałkach.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Nasze pomysły na obiady

Postautor: Aga » sobota 28 wrz 2013, 16:30

Sposób przyrządzenia piersi z kaczki znalazłam w necie, nogi i skrzydła zrobię chyba tak jak kurczakowe. A z korpusu zrobię rosół (podobno jest dobry).
Aga
VIP
 
Posty: 808
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 17:43

Re: Nasze pomysły na obiady

Postautor: olga » sobota 28 wrz 2013, 16:38

Skoro szukasz w necie to i ja zajrzałam i wyskoczyła mi taka strona o udkach: (może skrzydełka można też dołączyć)
http://www.znajdzprzepisy.pl/s/jak-przy ... -udka.html
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Nasze pomysły na obiady

Postautor: Aga » sobota 28 wrz 2013, 17:19

Dzięki Olga. Na tej stronie znalazłam przepis na piersi, a o udkach nie pomyślałam.
Udka chyba zrobię pieczone w woreczku. Myślę, że nie będą wtedy suche i takie tłuste. Dzisiaj je przyprawię i wstawię do lodówki na noc. Jutro zdam relację jak wyszło.
Aga
VIP
 
Posty: 808
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 17:43

Re: Nasze pomysły na obiady

Postautor: Fonsitos » sobota 28 wrz 2013, 17:31

Mi mięso póki co najlepiej wychodzi w woreczkach. Takiej klasycznej pieczeni, jak u mojej babci - nijak nie potrafię.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Nasze pomysły na obiady

Postautor: ikxio » niedziela 29 wrz 2013, 06:50

Fonsitos - bo nam nigdy nie wychodzi tak jak radzily sobie nasze babcie - ja ze wzgledu na to, ze tylko jeden dziob do wykarmienia na kaczke mam prosty przepis - zaloz wygodne buty i idz do chinskiej - prawdziwej. robia pyszna z bambusem i grzybami lub po pekinsku ;)
a w ogole kaczke uwiebiam, czernine tez - no ale nie dosc, ze doprowadzam ludzi do niestrawnosci bedac w PL to moge sobie pomarzyc tutaj o czyms takim
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Nasze pomysły na obiady

Postautor: Fonsitos » niedziela 29 wrz 2013, 07:52

Czernina.... (połykając ślinę pomknęła do lodówki w celu oszukania zmysłów doprowadzonych do granicy szaleństwa).
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Nasze pomysły na obiady

Postautor: arthrawn » niedziela 29 wrz 2013, 15:14

czernina...najgorszy smak dzieciństwa...przepraszam...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Nasze pomysły na obiady

Postautor: Fonsitos » niedziela 29 wrz 2013, 16:16

Bo nie jadłeś czerniny mojej babci. Każda inna, jaką jadłam - była nieakceptowalna. :)
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Nasze pomysły na obiady

Postautor: Sissi » niedziela 29 wrz 2013, 22:29

ej ...fuj....ble.... pfu.... kto moze jesc yhhhh... mnie wehetraianke poprostu przeraza :shock:
ps.moja siotra lubi te czernine i dziwie sie ,ble ,brrr...
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Nasze pomysły na obiady

Postautor: arthrawn » niedziela 29 wrz 2013, 22:38

Oj mojej babci wszyscy się zajadali, mnie nic ani nigdy nie przekona do czerniny...Never...mnie sam zapach skręca kichy, jestem blady i ogólnie umierający... Mam też złe relacje z barszczem czerwonym...a biały pycha...uwielbiam tatara a nie cierpię kiełbasy polskiej surowej, taki dziwak ze mnie hehe
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Nasze pomysły na obiady

Postautor: ikxio » wtorek 01 paź 2013, 19:20

a kaszanke i czarny salceson jecie?
jak juz kaczke na pieczyste sie zarzyna to czemu nie wykorzystac krwi?
Fonsitos taka z jabluszkiem i suszona sliwka ? krew wylawala na ocet i do lodowki
podstawa - rosol z lap i tam co zostanie z oprawienia kaczki na pieczyste czyli resztki skorek z tluszczem, zoladek, watrobka i inne podroby (to wygotowane miesko szlo potem do nadzienia - panie domu gospodarne byly) z dodatkiem marchewki, selera, pietruszki - potem owoce najlepiej suszone, naturalne przyprawy - listek, ziele i pieprz w ziarenkach (ja do dzis do kazdego rosolu rosolu tez to dodaje), przyprawy znaczy sie nie owoce :-D rosol przecedzony zagotowany z krwia - podawane z osobno ugotowanymi domowymi kladzionymi kluseczkami i ewntualnie kawalkami suszonego jablka - zadnego cukru, miodu czy slodzikow
podpisano iksio wampir :mrgreen:
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Nasze pomysły na obiady

Postautor: Fonsitos » wtorek 01 paź 2013, 20:26

Nie właśnie nie, u nas czernina nie była na słodko. Babcia czasem sobie słodziła. No i właśnie większość ludzi robi taką z jabłuszkiem. A kaszankę i salceson wcinam. Uszy się trzęsą.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Nasze pomysły na obiady

Postautor: ikxio » wtorek 01 paź 2013, 20:45

Fonsitos ogolnie czernine robi sie z suszonymi owocami dla mnie postawa sa sliwki byle nie kalifornijskie- jakie to najczesciej tajemnica kucharza i dostepnosc surowca - najdziwniejsze co jadlam to "kaszanka" z orzeszkami piniowymi, duza iloscia soli i miodem - danie typowe dla Gran Canaria, wytrzymujace tropikalne upaly bo sol i miod - z tym, ze dostarczone na Teneryfe przez znajomych (G.C. nie zaliczylam, obywatela GC tez nie) (bo ciekawostka jest, ze wyspiarze z Kanarow prawie sie nie kontaktowali i uksztaltowali przedziwne zachowania kulturowe z kuchnia na czele)
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Nasze pomysły na obiady

Postautor: olga » środa 05 lis 2014, 16:27

Mam trochę mielonego mięsa. Nie bardzo mam chęć na tradycyjne kotlety i wykoncypowałam sobie śródziemnomorskie mielone: mięso bez bułki i jajka, przyprawione oregano, tymiankiem, czosnkiem i pieprzem. Do każdego kotlecika włożę kawałek sera gorgonzola pikantnego i usmażę saute. Zjem z sosem jogurtowo-czosnkowym. No chyba dobre będzie...
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kuchnia i przepisy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron