Pasztety

Moderator: ikxio

Pasztety

Postautor: ikxio » wtorek 26 lut 2013, 18:42

to taki przepis ma moj - dla zdecydowanych wegetariam drobiowa watrobke mozna zastapic z dorsza, ale wymaga wtedy sporo zabiegow z moczeniem w mleku i dokladnym obgotowaniu, zeby zapach tranu usunac -
a wiec :
dzien wczesniej namoczyc ze dwa suszone grzybki- potem ugotowac zmielic lub posiekac, nie wylewac wody w ktorej sie gotowaly
pol kg watrobki kurzej dokladnie obrac z blon, wyplukac zewentualnych pozostalosci zolci. posiekac, udusic na masle - zostawic do ostygniecia, mozna zemlec choc ja po ostygnieciu drobniutko siekam, na tym samym masle zeszklic posiekana mala cebulke,
ugotowac nieduza marchewke - zetrzec na tarce o duzych oczkach,
otworzyc dwie puszki tunczyka (od biedy mozna uzyc ugotowanej innej delikatnej ryby jak dorsz czy mintaj) , osaczyc z zalewy czy oleju, dokladnie rozdrobnic widelcem na prawie paste . wszystkie skladniki dokladnie wymieszac z dwoma calymi jajkami - ja to robie tak, ze bialko dokladam jak do sufletu - ubite na piane, czasem daje tez pol lyzeczki sodki zeby wyroslo, mozna dodac tez wywaru z grzybow i odrobine tartej bulki posypac wiorkami masla - piec az osiagnie zlocisty kolor tak do 180 stopni, pilnujac zeby nie wyschlo. jak nie mam grzybkow to dodaje pokrojone w plasterki zielonej oliwki nadziewane anchois. na poczatek mozna proporcje zmniejszyc o polowe, w razie jakby nie smakowalo.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Pasztety

Postautor: olga » sobota 09 wrz 2017, 15:34

Jako, że pozbieraliśmy z ojcem resztki bobu z ogrodu, chciałam coś innego wymyślić i zrobiłam egipską pastę z o nazwie ful. Gotuje się razem cebulę, pomidory i bób z przyprawami a potem miksuje na pastę. Niezła jest.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Pasztety

Postautor: ikxio » sobota 09 wrz 2017, 16:07

a te przyprawy? bo reszta brzmi zachecajaco, do makaronu juz mi sie pomidorowy standard bolonski nieco przejadl...
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Pasztety

Postautor: olga » sobota 09 wrz 2017, 16:12

Sól, pieprz, kmin rzymski, kolendra(liście), sok z cytryny i harrissa lub chili. Ostatnie pominęłam bo nie lubię na ostro.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Pasztety

Postautor: ikxio » sobota 09 wrz 2017, 17:30

dzieki, ja chili dodam.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Pasztety

Postautor: olga » sobota 09 wrz 2017, 17:34

Najpierw podsmaż cebulę, dodaj pokrojone pomidory i przyprawy, podduś, potem bób i z pół szklanki wody, jak zmięknie dodaj sok z cytryny i trochę odparuj. A, i zapomniałam - koniecznie czosnek!
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Pasztety

Postautor: ikxio » sobota 09 wrz 2017, 19:53

bob to i tak dalabym na koncu bo u mnie odmiana "baby" - taka, ze 10 minut we wrzatku i gotowe (odmiana caloroczna z mrozonki ;) )
a faktycznie czosnek - w srodziemiomorzu nieodzowny.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51


Wróć do Kuchnia i przepisy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości