sprawdzony przepis na gofry...

Moderator: ikxio

sprawdzony przepis na gofry...

Postautor: arthrawn » poniedziałek 08 lip 2013, 14:33

Hi. Sprawiliśmy sobie gofrownicę, jakiś czas temu. W sumie były trzy niezbyt udane próby pieczenia ich...może zna ktoś sprawdzony i pewny przepis...na ciasto...błagam o pomoc :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: sprawdzony przepis na gofry...

Postautor: ikxio » poniedziałek 08 lip 2013, 14:47

http://www.gofry.eu/gofry/latwy-przepis-na-gofry.html
ja robie wg tego przepisu - jak nie chce mi sie gofrownicy wyciagac bo zmniejszam proporcje o polowe to robie na teflonowej patelni cos w rodzaju nalesnikow-"grzybkow"
bardzo istotne jest, zeby urzadzenie bylo mocno nagrzane bo inaczej ciasto bedzie sie przyjklejac
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: sprawdzony przepis na gofry...

Postautor: bungula » poniedziałek 08 lip 2013, 14:49

Ja robiłam kiedyś tak jak naleśniki tylko do ciasta dodawałam oliwy tak ze dwie duże łyżki, wtedy gofrownicy nie potrzeba już smarować tłuszczem. Ciasto powinno mieć konsystencję gęstej śmietany. Te dwie łyżki to tak na cztery gofry.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: sprawdzony przepis na gofry...

Postautor: arthrawn » poniedziałek 08 lip 2013, 15:25

Dzięki Dziewczyny ;) jutro zrobię pierwszy przepis...mam nadzieję, że się uda...
Pyszne są gofry wg w/w przepisu :) dziękuję...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: sprawdzony przepis na gofry...

Postautor: olga » czwartek 11 cze 2015, 21:50

Coś do gofrów. A także lodów, naleśników i czego tam jeszcze chcecie:

Wziąć jeden duży owoc na bazę (jabłko, gruszka, brzoskwinia itp - raczej nie cytrus)
Do tego wziąć inny soczysty owoc (np truskawki, cytrusy, porzeczki, wiśnie
Albo 1-2 łyżki ulubionego dżemu
Oraz trochę owocowego soku lub wody

Zmiksować wszystko dokładnie w blenderze, ewentualnie doprawić cukrem i/lub sokiem z cytryny lub limonki
Wychodzi genialna świeża polewa do deserów

W wersji dla dorosłych można podrasować czymś z prądem, np malibu by chyba świetnie pasowało.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: sprawdzony przepis na gofry...

Postautor: Sissi » czwartek 11 cze 2015, 22:48

Olga ,nie juz "prawie zapomnialam " ze sa gofry a tu taki przepis ,no pyszota zwlaszcza z tym " pradem" ,mniamiii.... :ok:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe


Wróć do Kuchnia i przepisy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron