przepis na kiełbasę

Moderator: ikxio

przepis na kiełbasę

Postautor: arthrawn » sobota 07 gru 2013, 20:57

Szukam sprawdzonego przepisu na domową kiełbasę białą i wędzona...oczywiście wszystkie dane...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: przepis na kiełbasę

Postautor: ikxio » sobota 07 gru 2013, 21:43

biala to tesciowa robila - posiekac albo zmielic w maszynce z sitkiem o duzych oczkach wieprzowine i cielecine w proporcji pol na pol - jak wieprzowina chuda to dolozyc troche surowej sloninki, doprawiala sola, pieprzem, odrobina majeranku i czosnkiem - wyrobic na gladka mase, napelniac cienkie flaczki zwiazywac bawelnianym sznurkiem dzielac na kielbaski, gotowala pol godziny w wodzie, na bardzo malym gazie zeby nie popekaly, studzila w wywarze (oczwiscie wywar potem byl podstawa bialego zurku) nic sie nie marnowalo
na wedzona - nie popowiem, bo nigdy nie robilam.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: przepis na kiełbasę

Postautor: arthrawn » sobota 07 gru 2013, 23:45

Dziękuję za pierwszy przepis :)
Na Boże Narodzenie i urodzinki córci, wędzę szynki, schab i boczek :) i na tym się znam. Zawsze biłem się w piersi i mówiłem, że nigdy nie będę robić kiełbasy...przyszedł czas i zmiana preferencji :) za tydzień wędzenie i przy okazji zrobię kiełbaskę...
Będę też udka i skrzydełka wędzić :) wpadnijcie :)
dla Bazyla też coś w kotle się znajdzie :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: przepis na kiełbasę

Postautor: ikxio » niedziela 08 gru 2013, 12:25

arthrawn smacznego
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51


Wróć do Kuchnia i przepisy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości