Odchudzanie

Moderator: ikxio

Re: Odchudzanie

Postautor: olga » wtorek 10 cze 2014, 16:18

Chciałabym. Na razie pierwszy dzień ciągnie się okropnie, jutro mam nadzieję będzie lepiej bo pracuję.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Odchudzanie

Postautor: Aga » wtorek 10 cze 2014, 16:21

Może jak zajmiesz się pracą to nie będziesz myśleć o jedzeniu. A jak z przygotowywaniem posiłków w pracy? Nie masz z tym problemu?
Aga
VIP
 
Posty: 808
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 17:43

Re: Odchudzanie

Postautor: olga » wtorek 10 cze 2014, 18:18

Będę, co można, przygotowywać w domu a w pracy jest mikrofala do odgrzania. Ale potrawy są tego rodzaju, że wiele można je też jeść na zimno: np. grillowana pierś, sałatka z tuńczyka i zawsze dużo zieleniny i warzyw do tego.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Odchudzanie

Postautor: Sissi » wtorek 10 cze 2014, 20:43

Olga najgorzej jest pierwsze siedem dni potem juz sie organizm przyzwyczaji. Trzymam kciuki i Ty masz tez sie trzymac :D
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Odchudzanie

Postautor: ikxio » środa 11 cze 2014, 15:05

Obrazek
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Odchudzanie

Postautor: Sissi » środa 11 cze 2014, 16:48

Ikxio dobre :mrgreen:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Odchudzanie

Postautor: olga » środa 11 cze 2014, 16:49

No właśnie... fakt, że od ładnych paru lat jestem sama staje się podejrzany...
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Odchudzanie

Postautor: Fonsitos » czwartek 12 cze 2014, 09:21

I że w sumie nagle wyprowadziłaś się w zupełnie inny region Polski... Na tyle daleko, żeby sąsiedzi Ciebie nie rozpoznali... Mieszkasz w wynajętym mieszkaniu, gdzieś na poddaszu a do tego rozmawiasz z mewami... Frapujące.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Odchudzanie

Postautor: olga » czwartek 12 cze 2014, 09:52

I trzymam koty. W tym jeden czarny.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Odchudzanie

Postautor: olga » czwartek 12 cze 2014, 18:37

Wiecie co, to dieta na rynek amerykański. Muszę zmniejszyć racje żywnościowe co najmniej o połowę bo normalnie chodzę przejedzona.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Odchudzanie

Postautor: Alexa » czwartek 12 cze 2014, 19:18

Ja na razie zajadam się truskawkami więc o żadnej diecie nie ma mowy.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Odchudzanie

Postautor: ikxio » czwartek 12 cze 2014, 21:32

a co to za dieta? co do rynku amerykanskiego to sie zgodze, po oglodaniu man vs. food stwierdzam, ze te porcje to by mi na tydzien wystarczyly
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Odchudzanie

Postautor: olga » czwartek 12 cze 2014, 23:25

Ma nazwę South beach, przewidziana zasadniczo równiez dla sercowców i cholesteroolowców. Ogólnie mi sie podoba, tylko strasznie dużo się je jak na dietę i to w najbardziej restrykcyjnym etapie.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Odchudzanie

Postautor: Fonsitos » czwartek 12 cze 2014, 23:31

Wystarczy obejrzeć "Supersize me" - tam jest krótki wywiad z Francuzką. Ona zamawia dużą colę w Europie i otrzymuje litr. W stanach - 2 czy nawet 2,5 litra. O gramaturze reszty żarełka nie wspomnę. :)

Ja na tej mojej pierwsze dwa tygodnie też miałam luz. Dopiero kolejne tygodnie tygodnie ostro przykręciły śrubę.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Odchudzanie

Postautor: olga » czwartek 12 cze 2014, 23:33

A tu teoretycznie zaczyna się od "najgorszego". Potem je sie tak samo tylko dochodzą potrawy mączne i owoce, które chwilowo sa zakazane.
Własnie rozważam przejście bezpośrednio do drugiego etapu bo truskawki...
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Odchudzanie

Postautor: ikxio » piątek 13 cze 2014, 13:12

zartujac - poludniowa plaze mam ;) , reszte juz znalazlam w necie - wyglada zachecajaco,
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Odchudzanie

Postautor: olga » piątek 13 cze 2014, 16:45

Tylko, że w trzeciej dobie zaczynam mieć po kokardę mięcha i ryby i marzę o makaronie z serem.

Na marginesie: trafiłam na genialny kalkulator kalorii i okazało się, że spożywam dziennie prawie tyle samo kalorii na diecie co bez. Różni się za to znacznie skład posiłków i ich częstość. Dziś ograniczyłam ilość posiłków do takiej, przy której nie czuję się głodna, ale też nie przejedzona, wyszło mi niewiele ponad tysiąc kalorii (wciąż zachowując zasady dotyczące składu potraw). Z tego wysnułam wniosek, że raczej powinnam zmienić styl odżywiania niż ograniczać kalorie. No i oczywiście uaktywniać się fizycznie.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Odchudzanie

Postautor: Sissi » piątek 13 cze 2014, 23:08

Olga tak serio ja juz tyle diet przerobilam i zawsze wracalam do "wlasciwej" wagi :mrgreen: nic nie pomaga tak naprawde jak ograniczenie poprostu spozywania weglowodanow i tluszczy ,dieta bialkowa jest zla zakwasza organizm moga nerki wysiasc ,nie wiem jaka stosujesz mysle ze wlasnie te . Olga odchudzaj sie madrze i tak jak wyczulas zmniejsza porcje ,jednak jedz czesto ale w tyci porcjacach zeby zoladek sie zmniejszyl wtedy nie bedziesz odczuwac glodu . No i kochanienka rowerek sobie kup albo orbiterek bez tego nie odchudzisz tylka nog i brzuszka ,sama wiem po sobie . Gdyby nie moje cholerne problemy z nogami juz bym dawno zrzucila z 10 kg a tak na razie musze tylko diete stosowac tzw .jem gdy jestem glodna ,warzywa i tluste ryby to moje menu glowne i wogole baza diety ,jadlambym pewnie cielecine i drob jeszcze gdybym nie byla wegetarianka ,najgorsze co moze byc to pieczywo . Ja pieklam chleb dunkana ktory jest bardzo smaczny i jak zjadlam kromke chleba do sniadania to czylam sytosc do obiadu . Olga trzymaj sie w diecie jestem ciekawa rezultatow ,jestes w moim wieku dokladnie tym bardziej ciekawi mnie ile´uda Ci sie zrzucic i jak te diete znioslas ,trzymam kciuki :ok:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Odchudzanie

Postautor: olga » piątek 13 cze 2014, 23:20

Sissi, nie, nie stosuję diety białkowej. Pisałam, że to dieta south beach, nawet linka dałam na początku tego tematu. Akurat jest to najbardziej zróżnicowana dieta jaką udało mi się znaleźć i na pewno nie jest białkowa ani ograniczająca jakikolwiek rodzaj produktów, po prostu w pierwszej fazie (krótkiej) nie stosuje się żadnych potraw mącznych i zaczyna mi ich brakować. Nie uznaję żadnych diet polegających na spożywaniu wyłącznie jednego produktu. Żadne tam kapuściane, tłuszczowe czy inne takie.
Dzięki za kciuki, przydadzą się na pewno :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Odchudzanie

Postautor: olga » poniedziałek 23 cze 2014, 15:10

Dzis pierwszy raz od dwóch tygodnie mogę zjeść bułkę. Nawet sobie nie wyobrażacie jak smakuje! :dance:
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kuchnia i przepisy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron