pomidory faszerowane sałatką warzywną i rybą

Moderator: ikxio

pomidory faszerowane sałatką warzywną i rybą

Postautor: ikxio » piątek 27 cze 2014, 10:51

pomidory, najlepiej "gruszkowe" podluzne
salatka warzywna - standardowa - gotowane ziemniaki i marchewka, groszek, mloda cebulka, ogorek (kiszony lub konserwowy, choc do ryby polecalabym konserwowego), odradzam pietruszke korzeniowa i selera, natomiast dodatek posiekanej natki nie zaszkodzi, majonez,pieprz so do smaku
ryba - biala morska - dorsz, halibut, filet z mintaja
pare zabkow czosnku, olej lub oliwa do smazenia.
jajko na twardo (takie na bardzo twardo)

rybe usmazyc na goracym tluszczu, pod koniec dodac czosnek pokrojpny w cieniutkie platki - zostawic do wystygniecia, osaczyc na sitku, rozdrobnic widelcem
salatke zrobic zgodnie z "przepisem babuni" - kazdy ma dopracowane proporcje, tylko drobniutko posiekac
pomidory przekroic wzdluz , wybrac czesc miazszu i pestek (do osobnej miseczki, nie wyrzucac) posmarowac wewnatrz olejem lub oliwa wypelnic do polowy pasta rybna z czosnkiem na wierzch dac salatke
ulozyc na polmisku na listkch salaty, posypac jajkiem na twardo startym na tarce o grubych oczkach , ozdobic listkiem pietruszki.

i dodatkowo przystawka z resztki pomidorow - rodzaj dwuskladnikowego dipu, bardzo popularna w Katalonii i mojej okolicy
alioli czyli szklanka oleju slonecznikowego, trzy - cztery zabki posiekanego czosnku, sol , odrobina (pare kropli) octu winnego lub soku z cytryny - zmiksowac do otrzymania czegos w rodzaju majonezu
reszte pozostala z pomidorow rozdrobnic (jesli zbyt rzadka, mozna dodac jeszcze calego pomidora, najlepiej takiego z duza iloscia miazszu) wymieszac z lyzka oliwy i sola do smaku
podaje sie to do grzanek lub krakersow - w miseczkach - kazdy nabiera sobie na pieczywo wg gustu - jako dodatek mozna jeszcze podac kosteczki fety, czy zoltego sera.
mam nadzieje Sissi, ze gosciom bedzie smakowac.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: pomidory faszerowane sałatką warzywną i rybą

Postautor: Sissi » piątek 27 cze 2014, 12:15

Ikxio dziekuje za przepis :)
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: pomidory faszerowane sałatką warzywną i rybą

Postautor: Fonsitos » piątek 27 cze 2014, 14:20

ikxio, ten dip to ładnie brzmi, tym bardziej, że ostatnio to na pomidory mi ślinka cieknie na samą myśl. A można dać własnego przecieru pomidorowego? Mamy taki gęsty, własnej roboty, prawie jak koncentrat...
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: pomidory faszerowane sałatką warzywną i rybą

Postautor: ikxio » piątek 27 cze 2014, 15:06

wic polega na tym, ze robi sie to ze swiezych surowych pomidorow - ale wydaje mi sie, ze wersja z domowym przecierem plus odrobina aromatycznej oliwy i sol tez bedzie smaczna bo pomidor nigdy nie jest zly :)
a tak jeszcze pomyslalam, ze oni pewnie nie uzywaja przecieru bo pomidory tu sa caly rok - jedyne przetwory to tomate frito - czyli taki gotowy sos z cebula, czosnkiem i papryka, sok pomidorowy i ostatnio pojawily sie cale pomidory w puszkach, oczywiscie gotowe gazpacho tez kupisz.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51


Wróć do Kuchnia i przepisy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron