jak żyć bez wagi?

Moderator: ikxio

jak żyć bez wagi?

Postautor: ikxio » niedziela 15 mar 2015, 21:04

fajna stronke znalazlam http://www.ilewazy.pl/
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: jak żyć bez wagi?

Postautor: Sissi » niedziela 15 mar 2015, 22:09

Fajna stronka Ikxio ,co ciekawe janigdy w zyciu niemialam wago w kuchni czy tez miarki ,moja miara jest moje oko i smak ,czasami mysle ozakupie wagi bo teraz tyle przepisow opiera sie na niej ale jak zwykle zapominam o tym zakupie i dalej gotuje i pieke na "oko" i na razie Malzon nie narzeka wrecz przeciwnie palaszuje wszystko, wiec jest ok :D
ps.dodam ze jestem przeciez wegetarianka i wszystko co z miesem jest na "oko " przeze mnie gotowane :)
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: jak żyć bez wagi?

Postautor: ikxio » niedziela 15 mar 2015, 22:12

ja jakas wage mam, ale bardzo dawno jej nie uzywalam, ale na wszelki wypadek dobrze jest miec taka sciage - latwiej lapka wlaczyc niz wyciagac pol szafki, zeby sie do wagi dobrac
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: jak żyć bez wagi?

Postautor: Sissi » niedziela 15 mar 2015, 22:18

Ikxio ,to Prawda tym bardziej ze lapek zawsze na "chodzie" i szybciej niz szukanie w tsrcie garow itd wagi czy miarki ,dla mnie pomocna jest zawsze zwykla szklanka i lyzka gdy "oko" nie jest pewne :D
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: jak żyć bez wagi?

Postautor: ikxio » niedziela 15 mar 2015, 22:25

zreszta nawet jak odwazysz to i tak potemna oko bo surowiec surowcowi nierowny - zreszta takie najstarsze ksiazki kucharskie z XIX wieku to czasem ale nie zawsze proporcje co do grama podawaly
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: jak żyć bez wagi?

Postautor: bungula » poniedziałek 16 mar 2015, 08:49

Ja mam wagę kuchenną zawieszoną na ścianie i bardzo sobie chwalę. Jest zawsze pod ręką, Pola na dźwięk włączanej wagi (pip) błyskawicznie materializuje się w kuchni :D , odmierzam suchą karmę dla niej.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04


Wróć do Kuchnia i przepisy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron