Komarzyca - czyli sposób na komary.

Ogrody, balkony, doniczki

Moderator: ikxio

Komarzyca - czyli sposób na komary.

Postautor: bungula » niedziela 07 lip 2013, 11:03

Plektrantus - roślina popularnie zwana Komarzycą, która podobno skutecznie odstrasza komary.
Próbowałam znaleźć informację, czy to roślina bezpieczna dla kotów. W naszym archiwum nie jest wymieniona ani wśród roślin bezpiecznych, ani szkodliwych dla kotów. Natomiast w Necie informacje są sprzeczne, jedni podają, że odstrasza także koty, inni napisali, że je przyciąga. Gdzie można by znaleźć wiarygodną informację? Macie jakieś książki? W moich poradnikach o kotach nie znalazłam.
Ostatnio zmieniony niedziela 07 lip 2013, 13:18 przez bungula, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Komarzyca - czyli sposób na komary.

Postautor: olga » niedziela 07 lip 2013, 11:07

Nie wiem, ale wyczytałam że komarzyca ma zapach kamfory więc koty będą ją raczej omijać z daleka i w związku z tym chyba nie powinna stanowić dla nich zagrożenia - zaden normalny niepozbawiony węchu kot nie zbliży się do kamfory na metr.

[edit] przy okazji znalazłam, że kocimiętka tez odstrasza komary a tu znowu nie najmniejszego
niebezpieczeństwa :)

[edit II] i w ogóle popatrzcie:
http://www.swiatkwiatow.pl/poradnik-ogr ... -id25.html
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Komarzyca - czyli sposób na komary.

Postautor: ikxio » niedziela 07 lip 2013, 12:00

u mamy byla/jest komarzyca - i Mru i Perla nie wykazywaly zadnego zainteresownia
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Komarzyca - czyli sposób na komary.

Postautor: bungula » niedziela 07 lip 2013, 13:17

Moja koleżanka ma komarzycę posadzoną w skrzynkach naprzemiennie z pelargoniami i geranium. Bardzo ładnie to wygląda, a na dodatek najmniejszy powiew wiatru powoduje, że geranium uwalnia piękny, świeży i delikatny cytrynowy zapach. Muszę wypróbować w przyszłym roku :)
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Komarzyca - czyli sposób na komary.

Postautor: olga » niedziela 07 lip 2013, 13:27

Geranium chyba też nie jest ulubioną roślinką komarów :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)


Wróć do Roślinki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości