Kwiaty doniczkowe

Ogrody, balkony, doniczki

Moderator: ikxio

Re: Kwiaty doniczkowe

Postautor: ikxio » czwartek 13 mar 2014, 14:33

plastikowa paprotka :)
a tak serio - z rodziny gruboszowatych
https://www.google.com/search?q=rodzina ... 52&bih=628
odpowiednio zle traktowane nawet zakwitna (moje przetrzymaly piec miesiecy na parapecie zewnetrznym tyle co rosy i pare kropli deszczu srodziemnorska zime , po podlewaniu i zasilaniu wrocily do siebie) wybor jest ogromny, rosna szybko - taka malutka kupiona w doniczce rozsadowej potrafi w rok urosnac w nieduzy krzaczek - wazne, zeby nie przelac - ja czekam, az ziemia porzadnie przeschnie dopiero obficie podlewam i odczekuje do wyschniecia podloza.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Kwiaty doniczkowe

Postautor: olga » czwartek 13 mar 2014, 17:42

Sansewiery - zniosą nawet wojnę nuklearną, dość wytrzymałe sa też juki i draceny, no i oczywiście kaktusy a z kwitnących kalanchoe

A jesli dla odmiany lubisz zatapiać kwiatki to szczęśliwy u ciebie będzie papirus, bambus - lubią mieć nogi w wodzie.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Kwiaty doniczkowe

Postautor: ikxio » czwartek 13 mar 2014, 18:50

tylko, ze papirus i bambus to koci przysmak - trzeba bylo widziec Mru jak przynioslam do domu odhodowanego papirusa, wytrzymal niecaly miesiac.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Kwiaty doniczkowe

Postautor: Rakolka » czwartek 13 mar 2014, 20:46

Ja trzymam kwiatki na szafie, która stoi bokiem do okna.. nie ma dostępu światła cały czas, ale praktycznie większość dnia.. ostatnio dostałam róże taką w doniczce.. i poza tym, że nowe listki zieloniutkie się wykluły te stare się zasuszyły a z kolei inny kwitnący (tak, tak kocham kwiatki, że nawet nie pamiętam co to za kwiat) chyba go przelałam bo opadł zupełnie.. mama kazała mi wlewać wodę od spodu ... no reasumując jak koty to nie kwiatki, ale po małym przemeblowaniu i dostaniu kwiatków jest miejsce gdzie koty nie wejdą.. postanowiłam kupić piękne doniczki i dbać o kwiatki..a tu proszę, pozdychały:(
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kwiaty doniczkowe

Postautor: ikxio » czwartek 13 mar 2014, 21:14

roze miniaturki to naturalne, ze gina- wiekszosc jest zarzona plesnia albo innym dziadostwem - po trzeciej zrezygnowalam z wyrzucania pieniedzy - ja bym proponowala "drzewko szczescia"
http://pl.wikipedia.org/wiki/Grubosz_jajowaty
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Kwiaty doniczkowe

Postautor: Fonsitos » piątek 14 mar 2014, 22:40

Mi nie udało się przez 2 lata wykończyć storczyków. Nie kwitły, raz po raz wypuściły liście. Nawadniałam tak sobie, nieregularnie. Ciemno miały. Ale teraz się za nie zabrałam, przestawiłam w inne miejsce i jest nieźle. :)

Rakolka pisze: no reasumując jak koty to nie kwiatki, ale po małym przemeblowaniu i dostaniu kwiatków jest miejsce gdzie koty nie wejdą.. postanowiłam kupić piękne doniczki i dbać o kwiatki..a tu proszę, pozdychały:(

HA! To u mnie nie ma miejsca gdzie kot nie wlezie. I nie lubi jeść storczyków.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Kwiaty doniczkowe

Postautor: caryca » poniedziałek 17 mar 2014, 23:50

Ze storczykami mam ostatnio problem. Nie kwitną od 2 miesięcy ale nie kazano mi /pytałam w sklepie z kwiatami/ niczego obcinać chyba że któryś pęd zacznie być suchy. No i stoją takie badyle- 5 szt. i nie wiem co dalej robić. Stoją na stoliku niedaleko balkonu. Czy postawić je na parapecie? Mam okna od strony południowej.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwiaty doniczkowe

Postautor: bungula » wtorek 18 mar 2014, 08:53

Trochę muszą odpocząć, cierpliwości. Przestawienie na parapet nie zaszkodzi, ale żeby nie stały w pełnym słońcu. Co to za gatunek/gatunki?
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Kwiaty doniczkowe

Postautor: caryca » wtorek 18 mar 2014, 13:37

nie wiem jaki to gatunek. Przeniosłam go dziś na parapet, kupiłam też nawóz do storczyków bo do tej pory podlewałam go wodą z akwarium.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwiaty doniczkowe

Postautor: ikxio » wtorek 18 mar 2014, 15:53

caryca to Ty masz akwarium wielofunkcyjne :lol: kot pije, kwiatki podlewasz....
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Kwiaty doniczkowe

Postautor: bungula » wtorek 18 mar 2014, 19:55

Zrób zdjęcie może po liściach uda się rozpoznać, co to. Albo może znajdziesz podobne w Internecie.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Kwiaty doniczkowe

Postautor: caryca » wtorek 18 mar 2014, 20:39

No tak, moje akwarium jest rzeczywiście wielofunkcyjne. Poza tymi rzeczowymi /woda/ daje jeszcze ukojenie nerwów. Gdy tak sobie usiądę obok i popatrzę na rybki, przynajmniej na jakiś czas zapominam o troskach codziennego dnia. Lubię też mieć obok siebie dużo kwiatów. Mam w pokoju 24 doniczki z kwiatami. Źle się czuję, gdy na stole nie stoi wazon z kwiatami. Teraz kupuję po jednym tulipanie za 1 zł. i już jest lepiej niż zimą gdy kwiaty były b. drogie.
Kilka dni temu przeczytałam w internecie jak wielkie znaczenia dla naszego zdrowia ma ta zwykła, niepozorna zielistka. A ja zimą wystawiam ją na korytarz a latem trzymam na balkonie. Muszę ją przeprosić, przesadzić do nowej ziemi i nowej doniczki i postawić w pokoju na honorowym miejscu.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwiaty doniczkowe

Postautor: Sissi » wtorek 18 mar 2014, 20:45

Caryca ,spokojnie ,tak jak Bungula radzi zostaw w spokoju i... uzbroj sie w cierpliwosc . Ja nic nie robie jak przekwitnie i uschnie stoi badyl jak zapalka to przycinam do 1,5 cm przed zielona czescia galazki i nic wiecej . Nie przestawiam ,daje storczykom odpoczac i potem nagle totalny bum kwíatowy :-D
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Kwiaty doniczkowe

Postautor: olga » środa 12 lis 2014, 14:07

Czego to się nie robi, żeby tylko się nie uczyć. Właśnie wpadłam na genialny pomysł: założę ogródek w szklanej kuli. Muszę tylko wymyślić biotop i odpowiednio dobrać roślinki :cool:
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Kwiaty doniczkowe

Postautor: bungula » środa 12 lis 2014, 15:42

Później, ucz się :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Kwiaty doniczkowe

Postautor: ikxio » środa 12 lis 2014, 17:45

olga jak duza ta kula? kiedys mialam z roslinkami polpustynnymi typu gruboszowate, a jak sie bedziesz bardzo nudzic to polecam zastosowanie tego samego zielska do moze takich zabawek? http://www.ecoterrazas.com/blog/cuadros ... uculentas/
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Kwiaty doniczkowe

Postautor: olga » środa 12 lis 2014, 17:55

Jeszcze nie wiem ikxio, raczej dość spora. Oczywiście bungula ma racje i zajmę się tym po egzaminach, ale wymyślam teraz :)
Takim sukulentom na pewno się przyjrzę, a także rozważam żywe kamienie, cereusy i inne wolnorosnące gatunki.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Kwiaty doniczkowe

Postautor: ikxio » środa 12 lis 2014, 18:08

mi to sie mzrzylo kiedys paludarium, ale przy takich roznicach temperatur jakie mam na werandzie miedzy zima a latem (a to jest jedyne sensownie oswietlone miejsce) mialbym klopot z doborem roslinnosci - zwierzatka to juz bym sobie darowala.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Kwiaty doniczkowe

Postautor: Alexa » środa 10 cze 2015, 21:16

Ma ktoś hoję-woskownicę? Czy jak utnę pęd na końcu to się jakoś ukorzeni jako nowa roślinka?
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Kwiaty doniczkowe

Postautor: Sissi » środa 10 cze 2015, 21:22

Alexa nie znam sie ale piekna roslinka ,nawet nie wiedzialam ze takie sa cudenka :)
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

PoprzedniaNastępna

Wróć do Roślinki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości