Fotografika

Fotografia, grafika, rękodzieło, robótki, modelarstwo itp

Moderator: ikxio

Re: Fotografika

Postautor: sierpówka » niedziela 12 sty 2014, 22:20

Mogę Ci wysłać Smiene. Ma mały przebieg - zrobiła tylko 2 filmy 24 klatkowe.

Obrazekfotka z Wikipedii
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Fotografika

Postautor: arthrawn » niedziela 12 sty 2014, 22:24

piękny, dobry radziecki sprzęt :)
ja zabiłem fuji finepix s200exr...pierwszy raz, po takim incydencie płakać mi się chce...dmuchałem na niego na maksa...a tu taki numer...i jeszcze moja wina, moja wina...o cmiene się będę uśmiechać :) napisz na pw co i jak :) a ja zorganizuję adres w polandi :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Fotografika

Postautor: Sissi » niedziela 12 sty 2014, 22:35

Ja kupilam sobie jakis czas temu lustrzanke pentaxa k-r i po co nawet 1/10 nie potrafie obslugiwac choc zdiecia robi przepiekne na ...automacie :oops: nic innego nie umiem ustawic ,na forach fotograficznych nie doradzo nic a z reguly gadaja jakims kosmicznym jezykiem niezrozumialmym dla laikow fotograficznych :roll:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Fotografika

Postautor: sierpówka » niedziela 12 sty 2014, 23:03

Info o Smienie 8M umieściłem w dziale: Sprzedam, oddam, zamienię. Jeśli przejdzie proces weryfikacji przez administratorkę ;) :lol:
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Fotografika

Postautor: bungula » poniedziałek 13 sty 2014, 10:23

Sissi pisze: nic innego nie umiem ustawic ,na forach fotograficznych nie doradzo nic a z reguly gadaja jakims kosmicznym jezykiem niezrozumialmym dla laikow fotograficznych

No, Sissi, wiesz co, załamujesz mnie, przecież możemy założyć osobny wątek w stylu jak fotografować, jak ustawić ekspozycję, czy jak wybierać światło. Lustrzanka na automacie nie różni się prawie niczym od zwykłego kompaktu. Pytaj, (na litość) pytaj, postaram się (i z pewnością nie tylko ja) odpowiedzieć na każde pytanie i obiecuje, że nie będę się wymądrzać, za mocno. Mam nadzieję, że uda mi się dostosować język żeby był bardziej przystępny, ale muszę wiedzieć, co jest zrozumiałe, a co już nie.
Naprawdę, korzystasz tylko z zielonego "AUTO PICT"? :shock:
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Fotografika

Postautor: Sissi » poniedziałek 13 sty 2014, 10:44

Bungula bede wdzieczna za pomoc bo taki sprzet akorzystam jak z tzw .idioten camera ,tak robie zdiecia na tym zielonym :oops: bom zielona w obsludze :mrgreen:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Fotografika

Postautor: Fonsitos » poniedziałek 13 sty 2014, 16:20

O bungula rób wątek jak Ci się chce! :) Ja mam Praktikę, do niej jeden sprawny jeden popsuty obiektyw i leżą sobie. Liczę po cichu, że się w końcu ogarnę z tematem.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Fotografika

Postautor: bungula » poniedziałek 13 sty 2014, 22:10

To coś mi się pomyliło, myślałam, Fonsi, że Ty masz średnio zaawansowany kompakt sony.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Fotografika

Postautor: olga » poniedziałek 13 sty 2014, 22:21

Ja mam kompakt Sony. Jednak nastąpił całkowity regres mojej wiedzy i umiejętności (i checi) więc leży w szufladzie, nawet akumulatory nienaładowane.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Fotografika

Postautor: bungula » poniedziałek 13 sty 2014, 22:26

No, wiesz?!, tak się do tego przyznawać, kiedy masz TAKIE możliwości? Morze, plaża, fale, sztorm, ino szoruj do tej szuflady i ładuj baterie 8-) . A statyw masz?
Pełznące po brzegu fale z długim czasem naświetlania. Ty wiesz jakie efekty?!
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Fotografika

Postautor: olga » poniedziałek 13 sty 2014, 22:38

Eh :(
Jakoś ostatnio werwę straciłam, od września nie byłam nad morzem. Nie mam statywu, zamówię jakiś najprostszy do lekkich aparatów ale bliżej wiosny. Zresztą pomijając moje braki samym aparatem tez jestem zawiedziona: ciemny i kiepska śnieżąca matryca.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Fotografika

Postautor: bungula » poniedziałek 13 sty 2014, 22:50

A co to za model? Może czas na nowy?
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Fotografika

Postautor: olga » poniedziałek 13 sty 2014, 23:05

CyberShot DSCH10, kilkuletni. Nie mogę teraz pozwolić sobie na nowy aparat. Chętnie kupilabym jakiś nowoczesny kompakt z lepiej rozbudowanymi funkcjami manualnymi a może nawet jakąś prostą niedrogą lustrzankę i ze dwa obiektywy. Najpierw jednak specjalizacja.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Fotografika

Postautor: bungula » poniedziałek 13 sty 2014, 23:41

E.., z tą jasnością nie jest tak źle, wartość przysłony od 3,5-4,4 w zakresie ogniskowej 6,3-63 mm to całkiem niezły wynik, tryb manualny, tryby tematyczne. Fakt ma matrycę CCD ona niestety daje dość duże szumy szczególnie przy wysokich ISO. Namawiam, w ramach odskoczni, dla poprawienia nastroju warto na chwilę zająć umysł czymś zupełnie innym.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Fotografika

Postautor: olga » wtorek 14 sty 2014, 00:10

Tak, parametry nie są takie tragiczne, ale szumy i pikselowanie są, kontrastowe zdjęcia kiepskie, większe płaszyzny zasmiecone, zwłaszcza w powiększeniach widać. Zobaczę, mam wolny najbliższy weekend, jesli pogoda dopisze to może gdzieś na dwie godziny wyskoczę.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Fotografika

Postautor: Sissi » wtorek 14 sty 2014, 00:28

matko jedyna o czywym mowicie ? totalnie jezyk wtajemniczonych ,jedynie Oldze zazdroszcze tego morza ,ja bym swoje smutki i sters tylko nad morzem patrzac w nie do glebi najwiekszej glebi rozladowywala ,mnie morze hipnotyzuje i jest jak proznia uczuc i odczuc w dobrym sensie rozumienia . Olga ubieraj te nowa kurtek bierz naladowy swoj aparat i idz nad morze zaladujesz wtedy swoje wewnetrzne akku ;) no i pokaz te fotki "Twojego morza " :)
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Fotografika

Postautor: bungula » wtorek 14 sty 2014, 09:49

Sissi pisze:matko jedyna o czywym mowicie ?

Sissi przepraszam za ten żargon :oops: , ale w dziale dla początkujących fotografów staram się go unikać lub krótko go wyjaśniać, jeżeli nie da się tego zrobić. Obiecuję, że postaram się wszystko wyjaśnić bez wielkiego rozwodzenia się.
olga pisze:kontrastowe zdjęcia kiepskie

Żaden aparat nie radzi sobie zbyt dobrze z dużym kontrastem, dlatego wymyślono technikę HDR.
olga pisze:jesli pogoda dopisze to może gdzieś na dwie godziny wyskoczę.

Każda pogoda jest dobra, jedynie rzęsisty deszcz bywa kłopotliwy. Gdy niebo jest nieciekawe, szaro-bure, zawsze można znaleźć interesujące obiekty w dole. Pamiętam, gdy byłam dzieckiem jeździłam z babcią nad morze. Lubiłyśmy chodzić po plaży wczesnym rankiem po sztormowej pogodzie, wtedy na brzegu było mnóstwo powyrzucanych, przez morze, kamieni i dziwnych powykręcanych konarów. Babcia miała świetne oko i zawsze potrafiła w nich dostrzec ciekawy kształt np przypominający skradającą się jaszczurkę, albo ptaka siedzącego na gnieździe. Wdaje mi się, że Ty też masz dobre oko i na pewno znajdziesz coś ciekawego do sfotografowania, nawet gdyby miała to być stara zardzewiała puszka po paprykarzu szczecińskim ;) .
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Fotografika

Postautor: Fonsitos » wtorek 14 sty 2014, 16:16

bungula pisze:To coś mi się pomyliło, myślałam, Fonsi, że Ty masz średnio zaawansowany kompakt sony.

Mam takiego Sonego, nazwali to ładnie hybrydą. Z wyglądu Sony Alfa, ale bez wymiennych szkieł. I moje konto z tego się bardzo cieszy. Jedno, czego żałuję, to to, że nie ma sanek pod lampę. Praktikę mam od taty mojego.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Fotografika

Postautor: arthrawn » wtorek 14 sty 2014, 21:03

oj widać, że tematyka fotograficzna zaawansowana...ja mam lustrzankę rikoh kr10m. Cudne zdjęcia robi...od zawsze byłem zakochany w fuji seria finepix...aparat, który "zabiłem" to fuji finepix s200exr. Byłem z niego bardzo zadowolony...ale nie ma...

i mam teraz dylemat...szukam nowego aparatu...i pojawia się pomysł na lustro z bagnetem K np Pentax...będę mieć obiektywy od ricoha na początek...
oczywiście zauroczył mnie mooltizooom od fuji hs50exr...i jego mniejszy/większy brat s1000...

i alternatywa na to wszystko nikon d3100...

i myślę o nowym aparacie...kiedyś kupowałem aparaty z 2 ręki i zawsze dobrze trafiałem, ale chyba kupić ciut droższy, ale nowy...u mnie w uk są niezłe promocje...fuji, gdy wszedł na rynek - 200exr kosztował w pierwszym miesiącu bycia na rynku 399f...ja go czaiłem i kupiłem w 2 miesiącu jego bycia :) za 250f...dziś za 399f miałbym już kawał lustra z obiektywem...czas się zmienia i technika tanieje :) poproszę o wsparcie merytoryczne :) co wybrać :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Fotografika

Postautor: bungula » wtorek 14 sty 2014, 23:10

Każdy ma jakieś oczekiwania i preferencje. Ja mogę Ci powiedzieć (opisać :) ) , jak podejmowałam decyzję o zakupie. Z tych modeli cyfrówek, które podałeś jeden to zaawansowany kompakt (Fuji hs50exr), druga to lustrzanka (Nikon d3100). Wnioskuję, że wahasz się czy kompakt, czy lustro. Tu niestety decyzja zależy tylko od Ciebie, bo tylko Ty wiesz najlepiej, jak będziesz wykorzystywał aparat. Jestem zdecydowaną zwolenniczką kupowania sprzętu w zależności od potrzeb i zastosowania. Cenowo oba aparaty są bardzo podobne, więc masz już określony punkt zaczepienia, też od tego zaczęłam. Następnym moim krokiem było wybranie klasy aparatów. Wybrałam lustrzankę poziomu podstawowego, potem porównywałam różne modele różnych producentów w tej klasie zawężając wybór praktycznie do trzech modeli Nikona d 3000, Canona eos 1000d i Olimpusa (modelu nie pamiętam). Ostatecznie, poszłam do sklepu, żeby wziąć je do ręki i zobaczyć jak leżą w dłoni. Olimpusa odstawiłam od razu, tak źle skonstruowanego aparatu ze świecą szukać. Najlepszą ergonomię miał Nikon, byłam zdecydowana. Wychodząc ze sklepu przypadkiem zauważyłam mały, zwarty, zgrabny aparat, wzięłam go do ręki i oniemiałam z zachwytu. Leżał w dłoni jak ulał, stworzony właśnie dla mnie. Bez trudu sięgałam do każdego przycisku praktycznie bez zmiany uchwytu, był to Pentax k-m. Pognałam do domu i zaczęłam szukać po Necie cóż to za cudeńko. Okazała się, że dosłownie na dniach ma być premiera nowego modelu k-x na który wszyscy czekają niecierpliwie, bo firma zapowiadała wejście z przytupem i tak oto stałam się szczęśliwą posiadaczką Pentaxa k-x z czego jestem bardzo zadowolona do dziś :-D .

[edit]
A... to dobrze pamiętałam, że Fonsi ma Sony. Jak się aparatek sprawuje?, bo zdjęć jakoś nie widujemy.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

PoprzedniaNastępna

Wróć do Artystycznie i rękodzielnie(?)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron