Jaki czytnik e-booków?

Film, muzyka, literatura, komputer, gry

Moderator: ikxio

Jaki czytnik e-booków?

Postautor: Fonsitos » piątek 23 sie 2013, 21:15

Wiem, że ktoś z nas taki wybór ogarniał. Sama teraz się zbieram - chcę czytnik ebooków, nie chcę tableta. Ale nie wiem jaki ebook jest ok? W sensie dostępu do książek, ergonomii użytkowania itd itd. :)
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Jaki czytnik e-booków?

Postautor: arthrawn » wtorek 27 sie 2013, 20:20

Koleżanko droga, sam to ogarniałem niedawno i wybór padł na...tablet...są bardziej wszechstronne, a cenowo bardzo podobne...mówię w oparciu o mój UK rynek...
Ja szukałem e-booka, potem doszły kolejne elementy...prasa, internet, wyświetlacz filmów w aucie...i polecam tablet. Oczywiście mój wybór był bardzo przemyślany i padło na lenovo ideatab a2109...chodziło o mobilność, gps był plusem...sprawdza się bombowo...

Z czytników typowych miałem w ręce te:
Amazon Kindle Paperwhite;
Amazon Kindle 5
Znajomy, podobnie jak Ty szukał...kupił dla siebie i żony...obecnie oboje mają tablety...
Generalnie te urządzenia były bardzo przyjazne. Lekkie, cienkie...trzyma się sympatycznie w dłoni. Różnica pomiędzy nimi była niewielka. Jeśli masz pytania, zadaj - uzyskam dla Ciebie odpowiedź od owych posiadaczy :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Jaki czytnik e-booków?

Postautor: Fonsitos » wtorek 27 sie 2013, 21:53

No ale ja na dzień dobry chcę oszczędzać oczy... Więc tablet w sumie odpada bo świeci.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Jaki czytnik e-booków?

Postautor: arthrawn » wtorek 27 sie 2013, 22:07

Teoretycznie tak...w praktyce, każdy tablet ma regulację np jasności wyświetlacza...to tego większość książek jest w postaci czarno-białego tekstu...choć bywa i kolor...
Ja dużo czytam, jestem mobilny elektronicznie...codziennie przegląd prasy...artykuły, książki jako ebooki :) i szczerze polecam tablet, ale aby nie było, że nie szanuję Twojego wyboru, myślę, że na dłuższą metę tablet będzie lepszym wyborem...
drugie ale...czytniki e-booków są stworzone tylko do czytania, więc jeśli taka golizna odpowiada - nie będziesz podczas wyboru czytnika szukać dodatkowych aspektów np przeglądanie stron e-czytelni, HD itp to faktycznie e-book jest w tym wypadku naj wyborem :) jeśli chcesz to popytam się znajomych, o ile jesteś zainteresowany - czytając w necie, czytniki amazon seria są bardzo powszechne i chwalone...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Jaki czytnik e-booków?

Postautor: Fonsitos » wtorek 27 sie 2013, 22:37

No ale tak czy tak świeci Ci w oczęta, a ja na tym punkcie jestem wrażliwa. Przy świecącym, nawet na maksa "ściszonym" monitorku to sobie mogę w lapie poczytać, a tego nie znoszę. Bawiłam się którymś Kindlem, ale cena mi tak sobie odpowiada i zastanawiam się, czy warto?

AAA i jestem zainteresowana, płecie Ci się pozajączkowały. :D
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Jaki czytnik e-booków?

Postautor: arthrawn » wtorek 27 sie 2013, 22:43

u mnie w uk na fajnych promocjach amazon kindle możesz złapać za ok 50 funtów...oczywiście mówię o "dziewicy" :)...przeglądaj ebay...ufaj wysyłką nawet z chin...dużo kupuję i jedna przesyłka na 500 nie dociera, ale jest system zabezpieczeń szansy na "jaja" nie ma :)
I wreszcie wiem z jaką płcią mam do czynienia bo fonsistos to kogel mogel :P
I rozmawiałem ze znajomymi, i oni polecają wspomniane wcześniej e-booki...każde z nich było zadowolone ze swoich...

a dziś widziałem w telewizji reklamę, że e-booka można tanio kupić z jakąś gazetą, ale ta wiadomość była w tle...a przypomniałem sobie teraz o niej...jutro z gazetą...coś świta...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Jaki czytnik e-booków?

Postautor: Fonsitos » wtorek 27 sie 2013, 22:47

No z jebaja to kupuję to i tamto... Głównie pióra i atramenty. Chiny Chinami, ale i z UK dałoby się coś wyhaczyć.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Jaki czytnik e-booków?

Postautor: arthrawn » wtorek 27 sie 2013, 23:55

Tak, ale naprawdę wiele rzeczy my łapiemy z CHin...zresztą niemalże wszyscy producenci elektroniki mają swoje fabryki w "czajna"...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Jaki czytnik e-booków?

Postautor: Fonsitos » środa 28 sie 2013, 00:06

A czy COKOLWIEK jest robione w całości w Europie? Bo np. pod Toruniem Japończycy montowali telewizorki. Ale to tylko montaż.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Jaki czytnik e-booków?

Postautor: arthrawn » środa 28 sie 2013, 21:47

Wymienione amazony miałem dziś w rękach - na półce w tesco...są lekkie i przyjemne...faktycznie poziom wyświetlacza jest bardzo dobry do czytania długiego i w tablecie go raczej nie uzyskamy :)
a co do produktów, w Chinach można kupić całe kontenery wszelakiej maści sprzętu elektronicznego w atrakcyjnie niskich cenach...w tym i czytniki i tablety hehe
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Jaki czytnik e-booków?

Postautor: ikxio » środa 28 sie 2013, 21:52

abstrahując od tematu . Fonsi wylozylas mnie jebajem a zastanawialam sie jak to spolszczyc?
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Jaki czytnik e-booków?

Postautor: Fonsitos » środa 28 sie 2013, 22:14

Niektórzy mówią że kupują coś w Zatoce. :)
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Jaki czytnik e-booków?

Postautor: ikxio » środa 28 sie 2013, 22:19

tez sie da ale to pierwsze ladniej
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Jaki czytnik e-booków?

Postautor: arthrawn » czwartek 05 wrz 2013, 17:36

i jaki wybór ostatecznie został dokonany :) bardzo proszę o info :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Jaki czytnik e-booków?

Postautor: Fonsitos » czwartek 05 wrz 2013, 19:15

No tak się czaję... I chciałabym i boję się. :)
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Jaki czytnik e-booków?

Postautor: Fonsitos » środa 02 paź 2013, 21:25

Dzisiaj przyszedł do mnie Kindle Classic, czasem określany jako Kindle 5. Póki co - jestem zachwycona. :D
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Jaki czytnik e-booków?

Postautor: Rakolka » niedziela 06 paź 2013, 14:35

Ja tam bym Kindla nie kupiła, za często odsyłają u mnie w pracy do reklamacji..
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki czytnik e-booków?

Postautor: arthrawn » poniedziałek 07 paź 2013, 18:29

i jak czytnik? zadowolona?
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Jaki czytnik e-booków?

Postautor: Fonsitos » wtorek 08 paź 2013, 22:08

Zachwycona.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Jaki czytnik e-booków?

Postautor: Ash » środa 20 lis 2013, 18:42

Mam kindle paperwhite o imieniu Ziemowit.

CUUUUDO!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Od roku smiga, cudowne. rownomierne podswietlenie nie meczy oczu, imitujac po prpstu bardzo jasna kartke papieru. Ksiazki sciagam z internetu, kupuje na amazonie te anglojezyczne, ciagne z chomika w formacie mobi i nie narzekam. Mam konto na amazonie wiec nie ma problemu z transferem ksiazek na urzadzenie, bo po podlaczeniu do kompa zachowuje sie jak pendrive. Jest cudem. Dzien, noc, moge czytac wszedzie, bo zawsze mam w torebce. Bateria trzyma sporo, nie wiem ile na raz bo czytam na raty, wreszcie spoznialscy przestali mnie wkurzac bo czekajac, po prostu wyciagam ksiazke i czytam.
Lotnisko, autobus, pociag, lawka w parku,, kawiarnia. CUUUDO, i mimo ze kocham zapach ksiazki i starej i nowej, to po pierwsze mysle o tym. ze kolejne drzewo wyciete w pien nie kurzy mi sie na polce, za mam kilka ksiazek na raz przy sobie i nawet jak cos jem tlustymi paluchami to moge czytac bo maly palec, zawsze czysty i gotowy do dotkniecia ekranu by 'przerwocic kartke' :-D
Awatar użytkownika
Ash
Dwa Koty
 
Posty: 64
Rejestracja: piątek 13 lip 2012, 14:47


Wróć do Medialnie i komputerowo

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron