wirus w telefonie

Film, muzyka, literatura, komputer, gry

Moderator: ikxio

wirus w telefonie

Postautor: ikxio » poniedziałek 22 lut 2016, 15:48

swego czasu dorobilam sie telefonu z netem i androidem (chrome, uzywany sporadycznie), mam avasta i wyswietlil mi sie komunikat
"masz wirusa powodujacego szybsze zuzywanie sie baterii, sciagnij app i tu jakies dziwne zrodlo, pozbylam sie tego bo nie bede ryzykowac leczenia kataru zapaleniem pluc, ale tak sie zastanawiam? - zetkneliscie sie kiedys z czyms podobnym? (nie przyszlo to smsem w poczcie a jako bezposredni komunikat niby w systemie?)
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: wirus w telefonie

Postautor: Alexa » poniedziałek 22 lut 2016, 16:01

Też mi to wyskakuje, ale mam AVG(program antywirusowy) a ten komunikat przekierowuje na stronę pewno płatnego antywirusa-potem sms się pobiera o ściągają z abonamentu. Nie pobierałam tego bo od czasu do czasu AVG mi skanuje system i potem mam komunikat -że wszystko jest chronione.
Może ktoś inny się jeszcze wypowie.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: wirus w telefonie

Postautor: ikxio » poniedziałek 22 lut 2016, 16:34

czyli mozna uznac, ze reklamowa przewalka.
ja nawet tego przekierowania nie robilam, pewnie z nadmiaru ostroznosci
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: wirus w telefonie

Postautor: Alexa » piątek 24 lip 2020, 21:31

Przy aktualizacjach smarfonów pobierana jest aplikacja związana z Covidem wirusem-sprawdźcie czy macie włączoną i wyłączcie jak chcecie oczywiście. Trzeba wejść w ustawienia i google tam ją znajdziecie. Ja mam wyłączoną. Niby aplikacja pokazuje wtedy kiedy zetkniecie się z "chorym" na świrusa kowid19.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: wirus w telefonie

Postautor: sierpówka » niedziela 26 lip 2020, 13:03

Proponuję to odinstalować. Poza tym , żeby takie aplikacje miały sens trzeba mieć, w sposób ciągły, włączoną lokalizację. Mając włączoną lokalizację, prócz większego zużycia baterii, zdradzamy swoje miejsca pobytu tak do końca niewiadomo komu. I tutaj jest zagwozdka. Ja osobiście włączam lokalizację tylko jak korzystam z nawigacji samochodowej.
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: wirus w telefonie

Postautor: ikxio » poniedziałek 27 lip 2020, 21:25

a ta antycovidowa to pewnie chce miec dostep do lokalizacji?
niedoczekanie.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51


Wróć do Medialnie i komputerowo

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron