Grzyby

Wszystko co nie pasuje do innych działów. Niewątpliwie to coś oryginalnego :)

Moderator: ikxio

Grzyby

Postautor: Alexa » sobota 15 wrz 2012, 13:57

Kto jest grzybiarzem i zbiera grzyby? i oczywiście zna się na nich, co to za grzybki?(klikniajcie w zdjęcie to zrobi się większe)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Grzyby

Postautor: ikxio » sobota 15 wrz 2012, 15:58

gdyby nie to, ze nie ma czerwonawej nozki powiedzialabym, ze podgrzybek zlotawy - bo one czesto maja takie spekane kapelusze - trujacy na pewno nie jest bo w zasadzie w Polsce (podobnie jak w Hiszpanii) wszystkie grzyby rurkowe sa jadalnie ( z wyjatkiem borowika szatanskiego - ale trzeba miec wyjatkowo zezowate szczescie zeby to znalezc) z nozki i te z brazowym kapeluszem moznaby powiedziec tez, ze kozlarz, tyle, ze ja nie widzialam, zeby mialy spekany - choc moze jak sucho? ze mnie taki grzybiarz, ze zbieram "na oko" - czyli wiem, ze kilka o okreslonym wygladzie jest jadalne, reszte omijam.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Grzyby

Postautor: Alexa » sobota 15 wrz 2012, 16:09

Posmakowałam językiem te grzyby -nic mnie nie piekło, żadnej goryczki.
Na razie suszą się na sznurku.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Grzyby

Postautor: olga » sobota 15 wrz 2012, 16:21

Zbieram grzyby odkąd nauczyłam się chodzić - te które znam. Powiem Ci Alexa tak: znasz, jadłaś wcześniej, wiesz na 200% że inni zbierają i jedzą, nie przejmuj się nazwą. Masz choć cień wątpliwości - wywal w cholerę i nie zakładaj, ze jadalny bo bez blaszek. Z grzybami żartów nie ma.

Dla mnie to wygląda na któregoś z koźlaków - sporo ich jest i w każdym podłożu inne rosną.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Grzyby

Postautor: Alexa » sobota 15 wrz 2012, 16:38

To grzybki znalezione w zagajniku brzozowym po drodze do garażu.Wywalę je, bo nie jestem pewna czy nie trujące.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Grzyby

Postautor: ikxio » sobota 15 wrz 2012, 16:48

Alexa jak w brzeziniaku to kozlarze - to sie zdaje sie mikoryza nazywa.
olga czyli grzyby zbieramy na podobnej zasadzie?
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Grzyby

Postautor: jkobus » sobota 15 wrz 2012, 20:54

To koźlaki. A susza faktycznie jest - no i pewnie nie najmłodsze już są, to i popękały...
jkobus
Nowy
 
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 23 sie 2012, 20:16
Lokalizacja: Boska Wola

Re: Grzyby

Postautor: Fonsitos » niedziela 16 wrz 2012, 16:28

Bylimy dzisiej na grzybach. Nico specjalnego, kilkanaście czarnych łebków, to wszystko. Ale gdzie nie poszliśmy to mnóstwo korzonków tak sprzed 2-3 dni, złość mnie brała na to - po pierwsze zazdrość że ktoś miał takie fajne zbiory, dwa że nóżek ten ktoś nie brał - dla mnie to marnotrawienie przyrody (jak już bierzesz to bierz wszystko i wykorzystuj wszystko - podobnie jak z zabijaniem zwierzaków - chcesz się najeść, ubrać - spoko, ubij, ale nie wyrzucaj połowy, niech śmierć zwierzaka nie idzie w połowie na marne). Ale ja momentami radykalna jestem.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Grzyby

Postautor: arthrawn » poniedziałek 14 paź 2013, 09:43

wiem, że moja opinia jest "po ptokach" ale wszystkie grzyby na fotach były jadalne. Duże i dorodne gęsie pępki taka nazwa potoczna...idealne na sos i susz...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Grzyby

Postautor: Dana56 » wtorek 30 wrz 2014, 21:14

Widzę, że nikt w tym sezonie grzybowym, nie podejmował tego tematu. A szkoda, bo pomału, sezon się kończy. Dla nas(mojego męża i mnie) był to sezo wyjątkowo pomyślny. Nie dość, że odkryliśmy nowe miejsca grzybowe, to bardzo dużo grzybów nazbieraliśmy.
A powiem wam w sekrecie, że na jeden wysyp jeszcze liczę.
Dana56
Nowy
 
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 28 lis 2013, 17:08

Re: Grzyby

Postautor: ikxio » środa 01 paź 2014, 14:40

ja tam mam jedno pewne miejsce - lade chlodnicza w supermarkecie ;) na szczescie mrozone bywaja.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Grzyby

Postautor: Dana56 » środa 01 paź 2014, 15:13

No więc tak - moje najukochańsze grzyby , to - kureczki! Chodzę po lesie i wołam: "Cip"Cip!Cip!" I one, te kureczki się pojawiają! Kocham je za ich niespotykanie cudowny smak w sosie kurkowym do np. pieczeni ze skromnego indyka. Która to pieczeń, w rzeczy samej, jest jałowa i przeciętna. Smaczku jej natomiast dodaje ten niezaprzeczalnie boski smak sosu z kurek!
Albo takie skromne - podgrzybki, w gwarze rodzinnej zwane - "podgrzybaskami"( bo my od pokoleń w grzybozbieradztwie prym wiedziemy), no więc, te skromne podgrzybaski! Co za Aromat! Co za zapach, kiedy się je suszy, cały dom pachnie grzybowo, jesiennie! Na grzyby zawsze wybieramy się z aparatem fotograficznym. Lepsze okazy(jadalne, trujące - nieważne!) są dokumentowane fotograficznie. Z najlepszych ujęć robimy stronę tytuową(tapetę) w kompie, laptopie.
Dana56
Nowy
 
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 28 lis 2013, 17:08

Re: Grzyby

Postautor: bungula » środa 01 paź 2014, 21:28

Dana56 pisze:Na grzyby zawsze wybieramy się z aparatem fotograficznym. Lepsze okazy(jadalne, trujące - nieważne!) są dokumentowane fotograficznie.

Pochwal się jakimiś fotkami o tutaj >>
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Grzyby

Postautor: Sissi » środa 01 paź 2014, 21:36

Mojego Malzona zbiory ze zeszlego roku juz pokazywalam tutaj ale nie wiem gdzie ,musze poszukac w ktorym temacíe fotki wrzucilam . Ja lubie zbierac grzyby ale zbieram wszystkie nawet szatany :wink: nie znam sie na nich ale lubie lazic po lesie ,Malzon sie dobrze zna wiec potem robi selekcje moich zbiorow ,osobiscie nie jem grzybow ,tylko Maz ale moge z nich gotowac i robic przetwory przerozne . Ja tylk jem pieczarki boje sie ich ,bo kiedys Mama nazbierala grzybow i o malo cala rodzina bylaby juz za ludzkim TM na szczescie udalo sie wszystkim przezyc .
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe


Wróć do Ogólnie i wyjątkowo

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron