Ptaki

Wszystkie zwierzaki, które nie mieszczą się w pozostałych kategoriach

Moderator: Sissi

Ptaki

Postautor: Alexa » sobota 20 paź 2012, 22:04

Od pewnego czasu zaczęłam dokarmiać sikorki słonecznikiem, oprócz sikorek przylatują dzwońce, a dziś zauważyłam też ptaszki(no właśnie nie wiem jakie, ale wcinały też słonecznik) Ptaki te maja na policzkach czarne plamki.Musze zrobić zdjęcie, może wtedy znajdę co to za ptaszki.
A koty maja tv interaktywną :lol:
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Ptaki

Postautor: Sissi » niedziela 21 paź 2012, 09:17

Alexa moje tez maja taka interaktywna tv bo moje balkony sa obrosniete winogronem i wcinaja je wszelkie ptaszydla wiec porozwieszalam na galazkach karme dla ptakow zeby kociumby mialy co ogladac :-D
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Ptaki

Postautor: bungula » niedziela 21 paź 2012, 10:40

Też wystawiłam karmnik, w tym roku jest wyjątkowo dużo sikorek. Chwilami do karmnika po słonecznik ustawia się kolejka :-D .
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Ptaki

Postautor: Alexa » niedziela 21 paź 2012, 10:45

U mnie modraszki przeganiają bogatki.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Ptaki

Postautor: Fonsitos » poniedziałek 22 paź 2012, 12:57

A nie za wcześnie zaczynacie dokarmianie? Mnie zawsze uczyli że dopiero jak śnieg lub mróz, wcześniej pitaki sobie same dają radę.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Ptaki

Postautor: ikxio » poniedziałek 22 paź 2012, 13:19

u mnie juz dojrzaly daktyle (cudnie egzotyczny widok - wrobel palaszujacy owocka na palmie) , a i tak wroble wola okruszki, calorocznie
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Ptaki

Postautor: Rakolka » poniedziałek 22 paź 2012, 13:21

a ja strasznie się boje ptaków, zwłaszcza gołębi..
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ptaki

Postautor: ikxio » poniedziałek 22 paź 2012, 13:36

ja tylko jak mi z tego rosol ugotuja - golab jest z natury jak ja - przesadny
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Ptaki

Postautor: Fonsitos » poniedziałek 22 paź 2012, 14:28

A to z gołębia nie wolno gotować? Bo ja przyznam się kiedyś dostałam gołębia na obiad, nawet mi smakował.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Ptaki

Postautor: bungula » poniedziałek 22 paź 2012, 16:45

Fonsi, ale to ma być atrakcja głównie dla Poli, bo na balkon nie chcę jej już wypuszczać, żeby się znów nie przeziębiła. Sikorki będę regularnie dokarmiać przez całą zimę, więc nie ucierpią. Kiedy przyjdą mrozy oprócz słonecznika dostaną też surowej słoniny.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Ptaki

Postautor: Fonsitos » poniedziałek 22 paź 2012, 16:57

AAAAAAAAA to można by powiedzieć że kosztem ptaków kotu dobrze robisz :D Myślałam że tak już regularnie je właśnie słoninką karmisz. A robisz zimą też takie rzeczy - smalec plus mieszanka ziaren?
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Ptaki

Postautor: ikxio » poniedziałek 22 paź 2012, 17:20

Fonsi mi tez golab smakowal :oops: ale jak nie musze to po co zabijac?
a smalec z ziarenkami to oprocz jedzenia dla synogarlic i wrobli obowwiazkowo- juz przy pierwszych przymrozkach u mnie w domu sie robilo. bo teraz - tu blisko lotnisko, wiec ptakow nie ma - nawet mew.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Ptaki

Postautor: Rakolka » poniedziałek 22 paź 2012, 17:24

gołębia za nic bym nie zjadła.. jak kiedyś nie wiedząc zjadłam królika u cioci to od tej pory nie jem u niej obiadów :D
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ptaki

Postautor: bungula » poniedziałek 22 paź 2012, 17:29

Fonsitos pisze:AAAAAAAAA to można by powiedzieć że kosztem ptaków kotu dobrze robisz :D Myślałam że tak już regularnie je właśnie słoninką karmisz. A robisz zimą też takie rzeczy - smalec plus mieszanka ziaren?

Eee... Zaraz kosztem ptaków. Co to dla nich za koszt?, zupełnie nic sobie nie robią z Poli. Smalcu nie mieszłam jeszcze z ziarnami. Muszę przyznać, że nie przyszło mi to do głowy, ale zimą oprócz słoniny mieszam też słonecznik z witaminową mieszanką dla ptaków ze sklepu zoologicznego.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Ptaki

Postautor: Fonsitos » poniedziałek 22 paź 2012, 17:59

Rakolka wszystko jest jadalne kwestia naszych kulturowych przyzwyczajeń i zapatrywań. Co do królika - no cóż, nie zjadłabym Chrupka na przykład (królik współlokatorów) ale generalnie królik jest smaczny. Co do gołębia - zaserwowano mi go na obiad u babci, nie narzekam - ot drób.

Od długiego czasu choruję na świnkę morską no i od niedawna na wiewiórkę. Efekty poszerzania horyzontów - oglądania programów krajoznawczych.

bungula - ja z tym smalcem wymyśliłam dawno temu, jak w kilku sklepach pod rząd nie było słoniny, zapasów w domu nie było a temperatura nadal w minusie była. Takie kryzysowe rozwiązanie a tak się spodobało ptoptom :)
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Ptaki

Postautor: ikxio » poniedziałek 22 paź 2012, 19:13

Fonsi - u mnie w domu rodzina smalcozerna - ja mniej, ale przepadam za skwarkami, ale wiadomo ubocznym produktem jest smalec - od zawsze mieszalo sie to z ziarnami albo tarta bulka dla ptakow, a tato nie raz do domu przynosil synogarliczatka albo golabki - trzymalo sie to w nibyklatce - czyli stol w kuchni owiniety stara firanka - nauczylo sie fruwac to wypuszczalismy, koty na domowy drob nie reagowaly - to byla czesc ferajny.
Rakolka - krolik jest smaczny - ja nie jadam ze wzgledow ideologicznych bo to zwierzatko kontaktowe, a przyjaciol sie nie jada.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Ptaki

Postautor: Sissi » poniedziałek 22 paź 2012, 19:27

Ja dokariam tez juz teraz bo faktycznie cholerne zimno sie zrobilo i troche mi szkoda ptaszydel ,zebyscie widzieli jak mam cale winogrono wyjedzone bija sie o kazde grono . Na razie sobie dziubia wszystko ja mam spokojne serce ze ptaki sa syte a i dziewczyny maja inetraktywna tv i sie nie nudza :-D
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Ptaki

Postautor: Fonsitos » poniedziałek 22 paź 2012, 21:03

Tom potwór w takim razie z tymi królikami.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Ptaki

Postautor: Rakolka » poniedziałek 22 paź 2012, 21:09

Ja miałam króliczka jak byłam mała, może dlatego tak mam. Kwestia przyzwyczajenia. Gołębia nie miałam i boje się ich, tak jak kur,ale nie zjadła bym.. i tego już nie umiem wytłumaczyć.
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ptaki

Postautor: Alexa » niedziela 09 gru 2012, 16:32

Dzisiaj do ptasiej stołówki oprócz sikorek i dzwońców przyleciał grubodziób.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Następna

Wróć do Inne niekoty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości